Mládeži se o víkendu dařilo. Zaváhali pouze starší žáci

Zveřejněno 14.11.2023 | Anna Daňsová
Druhý listopadový víkend přinesl další zápasy mladých Plamínků, v nichž si kromě starších žáků, kteří doma podlehli Ledči nad Sázavou, všichni vedli dobře, deváťáci a dorostenci dovezli vysoké výhry z ledů soupeře, mladší žáci si doma poradili s Ledčí.

Dorost

Dorostenci v sobotu sehráli okresní derby s Velkým Meziříčím, v němž první třetina branku nepřinesla. To naopak v druhé části dvojice Martinů - Němec třemi góly poslala Plamínky do vedení, které navíc ve třetí části navýšili na konečných 6:1, když domácímu týmu dovolili pouze jediný gól.

HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 1:6 (0:0, 0:3, 1:3)
Branky a nahrávky:
42. Pavlidis (Šrámek) - 22. Martinů (Němec), 28. Němec (Martinů), 33. Martinů (Němec), 42. Schwach (Dočekal), 44. Marek (Kratochvíl), 60. Martinů (Malenovský, Němec).

9. třída

Také deváťáci odehráli sobotní utkání na stadionu soupeře, zajížděli do Hodonína. I v Hodoníně první třetina branku nepřinesla a vyrovnaný duel pokračoval také ve druhé části, v níž se trefili pouze hosté, a tak Plamínci šli do třetí třetiny s nejnižším možným vedením 1:0. Třetí třetinu ale domácí tým hrubě nezvládl, Plamínci vstřelili 6 gólů a nakonec suverénně zvítězili 7:0.

SHKM Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou 0:7 (0:0, 0:1, 0:6)
34. Řehoř (Kantorová), 47. Lorenc (Vetešník), 50. Řehoř, 53. Kment, 58. Vetešník (Řehoř), 60. Vetešník (Řehoř), 60. Lorenc (Havlíček).

Starší žáci

Starší žáci se doma představili proti Ledči nad Sázavou, která byla bohužel nad jejich síly. Skóre v první třetině otevřeli hosté, Plamínci sice na začátku druhé části ještě vyrovnali, ale o minutu později hostům vrátil vedení Hanousek. I přes viditelnou snahu Plamínků nakonec Ledeč navýšila vedení až na konečných 1:5 a zaslouženě si připsala všechny body. „Tým dnes hrál, na co měl, ale bohužel to na výhru nestačilo, Ledeč byla lepší. Musíme tvrdě pracovat na trénincích a věřit tomu, že se zase výsledky přikloní na naši stranu,” řekl po utkání trenér Plamínků David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Ledeč nad Sázavou 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
23. Mikoláš (Dostál J.) - 19. Crosby (Malimánková), 24. Hanousek (Crosby), 29. Hanousek (Tejkal), 32. Hospodka, 44. Caska.

Mladší žáci

Také mladší žáci sehráli sobotní duel na Bouchalkách proti Ledči nad Sázavou. Plamínci hned ve 4. minutě otevřeli skóre, na což hosté sice ještě o minutu později odpověděli a srovnali na 1:1, to bylo ale z jejich strany vše. Plamínci si pak vzali vedení na svoji stranu a už jej pouze navyšovali na konečných 4:1. „Pro oko diváka to asi nebylo zrovna nejlepší utkání, ale přece jenom jsme byli trochu hokejovější a vyhrálo se, za což jsme moc rádi,” komentoval sobotní výhru trenér David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Ledeč nad Sázavou 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
4. Imramovský (Buchta), 12. Vašek (Imramovský), 33. Buchta (Imramovský), 38. Žák (Šustr) - 5. Kavka (Svoboda).