Mládež má za sebou úspěšný víkend

Zveřejněno 12.10.2023 | Anna Daňsová
Mládežnické celky Plamenů o víkendu odehrály další ligová utkání, v nichž si vedly velmi dobře. Jedinou prohru zapsala devátá třída v nedělním zápase na ledě Třebíče, ve všech ostatních duelech byli mladí Plamínci úspěšní.

Dorost

Sobota 7. října 2023
V sobotním duelu zajížděli žďárští dorostenci na led Velké Bíteše, kde zvítězili naprosto suverénně 14:0. Zápas probíhal víceméně v tréninkovém tempu, kluci si vyzkoušeli kombinace a přesilové hry a s přehledem si došli k vysokému vítězství, navíc s čistým kontem pro brankáře Ondru Holého.

HC Sp. Velká Bíteš - SKLH Žďár nad Sázavou 0:14 (0:5, 0:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 5. Němec (Koutník, Martinů), 8. Malenovský (Dočekal, Schwach), 16. Malenovský, 17. Němec, 20. Dočekal (Malenovský, Schwach), 23. Schwach, 35. Martinů (Benc), 38. Němec (Tecl, Studený), 40. Kytka (Tecl), 47. Malenovský (Dočekal), 49. Malenovský (Martinů), 51. Schneider, 53. Schneider (Studený), 58. Němec (Schwach).

9. třída

Deváťáci v sobotu přivítali na Bouchalkách Hodonín. Do utkání vstoupili daleko lépe než soupeř a po první třetině šli do kabin s vedením 3:1, které navíc na začátku druhé části zvýšili už na 4:1. Hosté ale zápas nezabalili, svoji hru zlepšili a dokázali děj zdramatizovat, když začátkem třetí třetiny vyrovnali na 4:4. Plamínci ale třetí třetinu zvládli lépe, dokázali si vytvořit několik šancí a nakonec se jim podařilo jednu z nich proměnit a utkání dovést do vítězného konce.

SKLH Žďár nad Sázavou - SKHM Hodonín 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Lorenc (Pavelka), 11. Stoček (Rosecký, Vetešník), 17. Kantorová (Lorenc), 23. Lorenc (Kantorová), 55. Rosecký (Stoček) - 2. Nevídal (Pospíšil), 25. Pavlovič (Jandora), 38. Tetůr (Džačovský), 43. Džačovský (Tetůr).

FOTOGALERIE

Neděle 8. října 2023
Druhé víkendové utkání už deváťákům nevyšlo podle představ, když na ledě Třebíče hned od třetí minuty první třetiny prohrávali, navíc o půl minuty později dostali gól už na 0:2. Přestože se jim na konci první části podařilo ještě snížit stav na 1:2, domácí si už zbytek utkání pohlídali a pouze přidali po jednom gólu ve druhé i třetí třetině, a tak všechny body zůstaly v Třebíči.

SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Dolníček (Doležal), 4. Kolář (Doležal), 32. Hudec (Otruba), 56. Otruba (Hudec) - 18. Vetešník (Kantorová, Lorenc).

Starší žáci

Sobotní zápas starších žáků proti Chotěboři nezačal pro domácí příliš dobře, když se v první třetině soupeř ujal vedení 2:0. Plamínci pak trochu zlepšili svůj výkon a přiklonilo se k nim taky štěstí, takže nakonec ve třetí části otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a připsali si vítězství. „V první třetině přišlo velké podcenění soupeře z naší strany a odpovídal tomu i výsledek. Naštěstí se k nám pak trochu přiklonilo štěstí a povedlo se nám to otočit, ale s tímto zápasem nemůžeme být spokojeni, náš výkon nebyl vůbec dobrý,” hodnotil sobotní utkání trenér David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Chotěboř 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 36. Dostál (Ležal, Kratochvílová), 46. Špaček, 48. Bukáček (Mařata), 54. Dostál (Špaček), 56. Špaček (Dostál) - 13. Balada, 19. Culek, 53. Kubát (Balada).

V nedělním domácím zápase starší žáci sehráli duel proti Humpolci, který byl dlouhou dobu také relativně vyrovnaný a oba celky si vytvořily několik dobrých šancí. Ve třetí třetině ale Plamínci soupeři nastříleli 5 branek a definitivně rozhodli utkání ve svůj prospěch, a tak mohou o víkendu slavit plný bodový zisk. „Po včerejším utrpeném vítězství bylo vidět, že od první minuty se šlo do zápasu s jasným cílem. To se nám díky větší bojovnosti povedlo a po zásluze jsme vyhráli. Klobouk dolů před celým týmem,” přidává pochvalná slova trenér David Pazourek po nedělním duelu. Jako bonus ke dvěma vítězstvím navíc patří starším žákům prozatím první místo v tabulce!

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Humpolec, z.s. 10:6 (3:2, 2:2, 5:2)
Branky a nahrávky: 3. Bukáček (Kratochvíl), 3. Dostál (Špaček, Kratochvílová), 11. Špaček (Dostál), 22. Benc, 33. Kratochvíl (Mařata), 47. Benc (Bukáček), 49. Benc (Mařata), 52. Benc (Mařata, Bukáček), 53. Benc (Kratochvíl), 59. Špaček (Mařata) - 1. Potač (Svoboda), 19. Zabloudil (Svoboda), 22. Zabloudil (Vašek), 34. Svoboda, 41. Svoboda, 60. Svoboda (Potač).

FOTOGALERIE

Mladší žáci

Mladší žáci v sobotu také na Bouchalkách přivítali Chotěboř, proti níž byl zápas celých 60 minut velmi vyrovnaný. Skóre otevřel hostující celek ve vlastním oslabení až ve 26. minutě zápasu, Plamínkům se ale podařilo zlepšit pohyb a otočit skóre ve svůj prospěch. Přestože Chotěboři se ještě podařilo vstřelit kontaktní branku, v 56. minutě pojistil vítězství gólem na 4:2 Kertis a také mladší žáci proti Chotěboři mohli slavit. „Troufám si říct, že dnešní zápas rozhodla větší chuť po vítězství. Musím celý tým pochválit, obzvlášť za tu třetí třetinu, kde byla vidět neskutečná bojovnost z naší strany, díky čemuž se nám podařilo vyhrát,” chválil své svěřence za sobotní výkon trenér David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Chotěboř 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 37. Imramovský (Kertis), 39. Imramovský (Řehoř), 42. Kertis, 56. Kertis - 26. Mach, 47. Brzek (Marek).

FOTOGALERIE

V nedělním duelu proti béčku Dukly Jihlava si mladší žáci zastříleli. Proti slabšímu soupeři si vytvořili mnoho šancí a patnáct z nich dokázali využít, takže se konečné skóre zastavilo až na vysokých 15:4. „V dnešním zápase se nám podařilo splnit roli favorita a zaslouženě jsme vyhráli. Za tento vydařený víkend musím celý tým moc pochválit,” hodnotil dobré výkony svých svěřenců trenér Pazourek. Také mladší žáci mohou být po tomto víkendu spokojení, jelikož i oni zapsali plný bodový zisk a také se nacházejí na prvním místě v tabulce.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava B 15:4 (4:2, 4:0, 7:2)
Branky a nahrávky: 12. Matoušek (Buchta), 12. Dostál (Žák), 14. Šustr, 17. Matoušek, 24. Řehoř, 32. Vomela, 38. Sobotka, 39. Imramovský (Říčan), 43. Dostál (Peltánová), 47. Kertis, 51. Imramovský (Řehoř), 53. Šustr (Kertis), 57. Šustr, 58. Imramovský (Řehoř), 59. Imramovský (Říčan) - 6. Havel, 18. Musil, 46. Hricko (Hoskovec), 50. Hricko. FOTOGALERIE