Mládež má za sebou další víkend, výhru tentokrát zapsali jen starší žáci

Zveřejněno 16.10.2023 | Anna Daňsová
O víkendu odehráli další zápasy také mladí Plamínci, byť jich tentokrát nebylo mnoho. Deváťáci na Bouchalkách v sobotu nestačili na Břeclav, mladší žáci si přivezli debakl od Dukly Jihlava, kterou v neděli starší žáci dokázali těsně porazit.

9. třída

Sobota 14. října 2023
Devátá třída v sobotu ráno na Bouchalkách přivítala Břeclav, proti níž od poloviny první třetiny prohrávala. Břeclav si dokázala za dvě třetiny vypracovat náskok 5:0, který mladí Plamínci sice dokázali ještě snížit dvěma rychlými brankami začátkem třetí třetiny, hosté si ale svoje vedení pohodlně pohlídali a odvezli si tak ze Žďáru všechny body.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lvi Fosfa Břeclav 3:7 (0:2, 0:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 42. Kantorová (Plachý), 44. Kantorová, 55. Vetešník (Řehoř) - 14. Podlucký (Maslín), 15. Pikna (Jurica), 25. Zhejbal (Procházka, Král), 33. Pikna (Dvořák), 38. Procházka (Zhejbal), 56. Král, 60. Bošek (Procházka).

Starší žáci

Neděle 15. října 2023
Starší žáci v neděli zajížděli na led Dukly Jihlava, kde se o den dříve představili mladší žáci. Poprvé od začátku sezony nastupovali mladí Plamínci do zápasu v plné sestavě, což na ledě bylo hodně znát. Je potřeba vyzdvihnout zejména výkon první lajny, která rozhodla nedělní utkání ve prospěch Plamínků. Ti se ujali vedení 2:0, které domácí dokázali vyrovnat. Plamínci si své vedení vzali zpět a navýšili jej až na 6:2, domácí hokejisté ale v poslední desetiminutovce dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, nakonec se ale i přes mohutné dotahování vyrovnání nedočkali, a tak si Žďár odvezl domů všechny body. „Jihlava dnes předvedla svoji kvalitu, byla nám po celý zápas vyrovnaným soupeřem. Naštěstí se nám podařilo uspět. Musím celý tým pochválit za další výhru a body do tabulky. Pořád nás ale čeká dlouhá cesta a těžká práce po celou sezonu,” hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků David Pazourek.

HC Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou 5:6 (0:1, 2:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 28. Bečka, 31. Zápotočný (Ždimera, Kožich), 52. Mareš (Horký), 54. Štefl (Bečka), 60. Horký (Mareš) - 17. Stoček (Mařata, Řehoř), 26. Řehoř (Mařata), 35. Řehoř (Rosecký), 40. Mařata (Řehoř), 43. Bukáček (Benc), 46. Rosecký (Špaček).

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v sobotu večer utkání proti Dukle, které ale na rozdíl od starších žáků vůbec nezvládli. Soupeřem byli Jihlavě chvilku v první třetině, potom ale Dukla převzala definitivně taktovku a celý zápas byl už v její režii, takže konečné skóre se zastavilo až na vysokých 12:1 pro Duklu. „Dnes to byl z naší strany odevzdaný výkon. Můžeme poděkovat brankářce Nikči Havlíčkové, díky které Dukla nenastřílela ještě víc gólů. Doufám, že se takový výkon od nás už opakovat nebude a v příštím zápase to odčiníme,” hodnotil sobotní utkání trenér David Pazourek.

HC Dukla Jihlava - SKLH Žďár nad Sázavou 12:1 (3:1, 3:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 5. Hebelka (Kodýtek), 7. Štancl (Tomáš), 16. Hebelka (Mach), 28. Duben (Drdla), 32. Tomáš (Havel), 37. Kodýtek (Paška), 47. Kohn (Kodýtek), 52. Kodýtek (Drdla), 53. Kohn (Kodýtek), 55. Havel (Štancl, Drdla), 56. Drdla (Jelínek), 60. Kodýtek (Mach) - 5. Říčan (Imramovský).