Zveřejněno 28.02.2023 | Redakce, Anna Daňsová
HHK Velké Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
42., středa 1.3.2023 18:00
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
Plameny v posledním utkání předvedly bojovný výkon a potrápily favorita ze Znojma, který ale nakonec svoje vedení uhájil a překvapení nepřipustil. Sobotní kolo měly Plameny jako lichý tým skupiny volné, a tak se do zápasového tempa vrací po týdnu, když sehrají středeční derby s Velkým Meziříčím. Start utkání je naplánován na 18:00.

Z KABINY PLAMENŮ

V posledním odehraném utkání proti lídru tabulky ze Znojma žďárští hokejisté předvedli bojovný výkon, první třetinu dokázali udržet na bezbrankovém stavu, a tak branka padla až ve 25. minutě, kdy se trefili hosté. Ti chvíli nato přidali druhou branku, a tak přestože se Plamenům podařilo zápas ještě zdramatizovat a snížit na 1:2, hosté už si utkání pohlídali. Je škoda, že se nepovedlo využít velké množství přesilových her, které domácí dostali. I přesto se ale Plameny nemají rozhodně za co stydět, proti velkému favoritovi odehrály velmi dobré utkání.

41. kolo, které se hrálo minulou sobotu, měl Žďár jako lichý tým skupiny volné, a tak pouze sledoval vývoj zápasů Velkého Meziříčí, které dvakrát prohrálo v pátek v předehrávce s Kopřivnicí a v sobotu s Valašským Meziříčím, což znamená, že Plameny již mají jistou záchranu a nebudou muset hrát play-down; to si zahraje právě Velké Meziříčí. Zbytek sezony tak mohou žďárští dohrát v relativním klidu. Právě na soupeře z Vysočiny Plameny narazí v následujícím utkání. V letošní sezoně Velké Meziříčí zvítězilo v prvním vzájemném zápase 3:2 v prodloužení, pak už se ale radovali pouze žďárští hokejisté, kteří zapsali dvě výhry 4:2 a 4:3.

POSLEDNÍ ZÁPAS

40. kolo, středa 22. února 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - Aptec Orli Znojmo 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 43. Čejka (Pleva) – 25. Špaček (Kloz, Beránek), 30. Pigl (Šťovíček, Adámek), 48. Šťovíček (Pigl, Remta), 59. Šťovíček (Adámek). Rozhodčí: M. Kohoutek – J. Kleprlík, D. Viskot. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 390.Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Vít (Sláma) – Ludvík, Havlík, Kubíček, Kališ, Pleva (C), Macek, Půža – Čejka, Kulhánek, Gregar, Štola, Wasserbauer, Bureš (A), Kunstmüller, Chlubna, Prokš (A).

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Velkému Meziříčí se letošní sezona nepovedla. Ještě před dvojzápasem v pátek v Kopřivnici a v sobotu ve Valašském Meziříčí klub z Vysočiny držel naději, že by mohl proti Žďáru zabojovat o udržení příslušnosti v lize, nicméně oba zápasy prohrál a definitivně tak zůstane poslední a bude muset hrát play-down.

V posledním odehraném zápase ve Valašském Meziříčí přitom Velké Meziříčí vstřelilo úvodní branku a dlouho drželo naději na vítězství díky bojovnému výkonu, který vycházel z nutnosti zapsat body. Duel byl napínavý, Valaši si také vytvořili mnoho šancí díky několika přesilovým hrám, ale to se jim podařilo přetavit ve vyrovnání až ve 40. minutě. Hned na počátku třetí třetiny navíc Bobři otočili skóre, a tak Velké Meziříčí muselo dotahovat. Zdramatizovat utkání se povedlo dvě minuty před koncem třetí třetiny Davidu Křenkovi, který vyrovnával na 2:2, ale naděje velkomeziříčských pohřbil 16 sekund před koncem třetí třetiny Lukáš Finsterle, který tak klub z Vysočiny definitivně poslal do bojů o setrvání ve druhé lize proti Hronovu. „Odehráli jsme výborné utkání. V první třetině byli určitě lepší domácí, ale nám se podařilo dát gól. Pak se hra srovnala, ale byli jsme lepší. Dostali jsme sporný gól šest vteřin před koncem druhé třetiny v oslabení pět na tři. Skóre 1:1 po dvou třetinách je pro kabinu nepříjemná věc. Domácí poté dali gól na 2:1 ve třetí minutě poslední třetiny, my jsme hráli o všechno a museli jsme jít do risku, takže jsme se snažili všechny puky nahazovat na bránu, což se nakonec vyplatilo a vyrovnali jsme. Nakonec nás potopila individuální chyba a dostali jsme gól šestnáct sekund před koncem,” řekl k sobotnímu zápasu jeden z velkomeziříčských trenérů Lukáš Novák pro klubový web Valašského Meziříčí.

41. kolo, sobota 25. února 2023
HC Bobři Valašské Meziříčí - HHK Velké Meziříčí 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Ďurkáč (Andris, Křivohlávek), 43. Křivohlávek (Andris, Finsterle), 60. Finsterle (Křivohlávek, Andris) - 16. T. Střecha (Hasoň, Strnad), 59. Křenek (Kochánek, Ludvík). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Bartoň. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 273. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Juda J. (Slavíček) – Trnka, Slabý, Vlašín P. (A), Ambrož (C), Hort, Kochánek – Buchal, Ludvík, Strnad, Burian V., Střecha T., Vedral, Doležal, Hasoň, Křenek (A), Střecha F., Švejda P., Juráň.

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.