Dorostenci na Bouchalkách zvítězili, mladší žáci schytali debakl v Pelhřimově

Zveřejněno 24.10.2022 | Anna Daňsová, foto: Simona Kosourová
V sobotním utkání dorostenců na domácím ledě se předvedli v dobrém světle golmani na obou stranách, v zajímavém utkání nakonec šťastnější byli domácí, kteří zvítězili 5:1. Vítězství dovezlo také béčko starších žáků z ledu Pelhřimova, odkud naopak mladší žáci odjížděli s debaklem 1:20. Také deváté třídě se nepodařilo uspět, když na ledě Poličky prohráli 5:10.

Dorost

Sobota 22. 10. 2022
Žďárští dorostenci se v sobotu jako jediní představili na domácím ledě proti soupeři z Moravských Budějovic. Domácím se dlouho nedařilo překonat výborně chytajícího golmana hostů, přestože ve hře měli převahu. Naštěstí se na počátku druhé třetiny podařilo prosadit Adamu Němcovi, který tak vstřelil první gól zápasu. Ten domácímu celku výrazně pomohl, a tak plamínci postupně navyšovali skóre až na konečných 5:1. Také žďárské hokejisty zejména ke konci třetí třetiny velmi podržel v brance Ondřej Štěbeták.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihadla Moravské Budějovice 5:1 (0:0, 3:0. 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Němec, 31. Klíma (Němec), 33. Dočekal (Chromý, Vacek), 43. Jaroš (Chromý, Vacek), 45. Dvořák (Chromý) - 46. Krejčí (Veselý).

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

9. třída

Neděle 23. 10. 2022
Hokejisté deváté třídy se vydali k nedělnímu utkání na ledě Spartaku Polička. Plamínci první třetinu nezačali dobře a rychle prohrávali o 3 góly. Po první třetině se v kabině podařilo hráče lépe namotivovat do pokračování utkání, a tak hostující celek odcházel po dvou třetinách do kabin s mankem jediné branky 4:5 a s nadějí na případné vyrovnání. Bohužel ale ve třetí třetině místo očekávaného zvýšení tlaku a snahy vyrovnat inkasovali žďárští dalších 5 branek, a tak museli skousnout konečnou porážku 5:10.

HC Spartak Polička - SKLH Žďár nad Sázavou 10:5 (4:2, 1:2, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. Antošovský, 5. Martinů, 7. Martinů, 18. Kantorová, 24. Kantorová (Husák, Martinů), 44. Schwach, 47. Klouzal, 52. Husák (Kantorová), 52. Martinů (Oblouk), 60. Kantorová (Stýblová) - 15. Řehoř (Teml M.), 19. Klíma F., 24. Toman, 25. Teml D. (Klíma F., Teml M.), 49. Řehoř.

Starší žáci “B”

Starší žáci “B” v sobotu sehráli utkání na ledě Ledních Medvědů z Pelhřimova, kde se jim povedlo zvítězit 13:5. Přesto ale trenéři s výkonem mladých plamínků příliš spokojeni nebyli: „Pořád děláme stejné chyby a nehrajeme celých 60 minut. Navíc darujeme soupeři naprosto zbytečně laciné góly,” komentoval výkon svých svěřenců po zápase trenér Milan Řehoř.

HC Lední Medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 5:13 (2:5, 2:3, 1:5)
Branky a nahrávky: 14. Zukal (Tománek), 18. Zukal (Matějů, Novák), 38. Matějů (Zukal), 39. Zukal (Matějů), 54. Máška (Matějů) - 2. Benc (Špaček), 9. Kment (Plachý), 13. Benc (Dostál), 16. Plachý, 17. Marek (Bukáček), 24. Bukáček (Marek), 27. Marek (Kment), 40. Špaček (Hrnčíř), 41. Plachý (Kment), 45. Kment (Plachý), 51. Plachý (Mařata), 53. Benc, 60. Rosecký (Benc).

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli sobotní utkání stejně jako béčko starších žáků v Pelhřimově, na rozdíl od nich se ale mladším žákům utkání hrubě nepovedlo, konečné skóre se nakonec zastavilo až na dvaceti inkasovaných brankách, a tak si mladí plamínci odvezli domů ostudnou porážku 1:20. “Výsledek mluví za vše. Totální zklamání z přístupu všech hráčů. Bohužel k tomu nemám vlastně co dodat,” hodnotil vystoupení žďárských hokejistů trenér Milan Řehoř.

HC Lední Medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 20:1 (8:0, 4:1, 8:0)
Branky a nahrávky: 4. David (Bečka), 5. David (Hájek), 7. David (Bečka), 10. Mareš (Žáček), 11. Konečný (Mareš), 12. Bečka (David, Hájek), 16. Konečný (Mareš), 19. Bečka, 22. David (Bečka), 24. Bečka (David), 29. Bečka, 31. Hájek (Bečka), 42. Hájek (Bečka), 44. Žáček (Mareš, Konečný), 45. Bečka, 49. Bečka (Hájek), 52. Žáček (Mareš), 53. Mareš (Žáček), 56. Bečka, 60. David (Hájek) - 32. Pelán (Říčan).

Další zápasy

Poslední říjnový víkend přinese díky pátečnímu svátku opět zvýšenou porci zápasů, v nichž zejména mladší žáci a “deváťáci” budou mít co napravovat. Hned v pátek 28. října se na Bouchalkách představí opět dorostenci, kteří přivítají hostující Vyškov; start zápasu je naplánován na 16:00. Sobota bude ve Žďáře nabitá čtyřmi hokejovými souboji; v 10:00 ráno zahájí na Bouchalkách první zápas ze sobotní série 9. třída proti Litomyšli, po nich ve 12:30 odehrají mladší žáci utkání proti Humpolci a ve 14:30 si se soupeřem z Humpolce zahrají také starší žáci “B”. Hokejovou sobotu pak završí A tým podvečerním duelem s Novým Jičínem. Starší žáky “A” v sobotu čeká zápas v Kolíně (11:00).

V neděli se naopak áčko starších žáků představí na Bouchalkách, kde je čeká od 10:15 utkání proti soupeři z Poděbrad. Béčko starších žáků odcestuje k zápasu proti Telči (12:00) a dorostence čeká nedělní zápas v Blansku (11:15).