Zveřejněno 23.09.2008 | MK
SKLH Žďár nad Sázavou VHK Vsetín
4., středa 24.9.2008 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - VHK Vsetín ZNS - VSE
Ž Ď Á R N. S Á Z. - Ve středu se na našem ledě představí nejúspěšnější klub období samostatné české extraligy. Šestinásobný mistr ČR prošel obdobím velkého vzestupu, když od krajského přeboru v osmdesátých letech, postupu do 2. pak 1.ligy a následně do extraligy, se pevně na řadu let usadil na čele naší extraligy ve druhé polovině devadesátých let. Vsetín vybojoval titul mistra ČR v letech 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 a 2001. Po vzestupu však přišel pád...
V jeho dresu se vystřídalo mnoho hvězd nejen českého hokeje. Ekonomické potíže, které začaly v roce 2001 přinesly i pokles v příčkách extraligové tabulky do spodních pater a vyvrcholily administrativním vyloučením Vsetína z Extraligy v roce 2007.

Nyní vstává Valašský hokejový klub z mrtvých a letošním zakoupením licence na 2.ligu započal svoji cestu zpět na výsluní. Ve Žďáře velmi dobře víme, že bez silného ekonomického zajištění je to prakticky nemožné. I proto můžeme dnes přivítat tento, ještě nedávno tak slavný a úspěšný klub, na našem ledě jako rovnocenného soupeře.

Budoucnost vsetínského hokeje však může stavět i na velmi dobré práci s mládeží, dorost i junioři hrají extraligu a budou pro „A“ mužstvo v budoucnu jistě hlavním dodavatelem kvalitních hráčů.

Vsetín měl na úvod poměrně těžký los, proto se nenechme zmást „pouhými“ dvěma body na jeho kontě, vždyť v prvních dvou zápasech se střetli s Hodonínem a brněnskou Technikou. V posledním odehraném kole si naši dnešní hosté připsali první vítězství a první dva body za výhru v prodloužení nad Uničovem 2:1, když se Vsetínu podařilo až tři minuty před koncem vyrovnat a v následném prodloužení rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Trenér Viktor Hlobil (vloni Kroměříž) o cílech na sezónu a vsetínských fanoušcích : „Sleduji naše soupeře na internetu a vím, že druholigové celky letos hodně posílily. Nemusíme chodit daleko, třeba Valmez má nové kvalitní hráče. Věřím, že na nás bude chodit hodně lidí, takže je nechceme v domácích utkáních zklamat. Samozřejmě nebudeme zkoušet závodit s profesionálními mančafty jako je Šumperk nebo Technika Brno, ale budeme chtít hrát určitě nahoře. Přátelská utkání měla relativně vysokou návštěvnost a skvělou diváckou kulisu. Jsem z toho nadšený. Věřím, že na mistráky bude chodit ještě víc lidí. Přestože jsou místní fanoušci zvyklí na extraligu, chceme je přitáhnout do ochozů. Druhá liga má taky své kouzlo, taky v ní bude vidění dost kvalitních zápasů.“

Pohled do historie
Z pohledu žďárského fanouška není bez zajímavosti, že se nesetkáváme s tímto valašským soupeřem poprvé. Vsetín patřil k našim soupeřům ve druholigové sezóně 1989-90, která pro nás nebyla vůbec úspěšná, skončili jsme v ní poslední a od sestupu nás zachránila pouze reorganizace soutěže. I výsledky našich vzájemných zápasů vypovídají o formě tehdejšího mužstva. Naopak Vsetín již o rok později postoupil do 1.ligy.