Dnes pokračuje příprava Plamenů v Havlíčkově Brodě dalším derby

Zveřejněno 16.08.2016 | mk
H A V L Í Č K Ů V   B R O D – Tento týden čekají Plameny dvě těžké prověrky v rámci přípravy na blížící se start nového ročníku 2.ligy. V obou případech zajíždějí Žďárští na led kandidáta na postup. Ve čtvrtek to bude do Kolína a dnes jen krátká cesta po směru toku Sázavy do Havlíčkova Brodu.

Po pátečním duelu s prvoligovou Třebíčí, nečeká Konečného svěřence ani dnes žádný snadný soupeř. Možná nejtěžší ze všech soupeřů v nadcházející sezóně. Havlíčkův Brod hned po skončení loňského play-off vyhlásil jasný cíl pro další ročník, kterým je postup do 1. ligy.

Byť se jedná „jen“ o přípravu, dá se předpokládat, že i tento zápas přinese tradiční náboj derby a hokej vysoké kvality, tak jako všechny loňské vzájemné duely včetně toho přípravného. Žďárští v nich dokázali zvítězit pouze jedenkrát a to jen v přípravě (6:1). Oba soutěžní zápasy pak již ovládli Bruslaři. Nejprve v Kotlině vyhráli těsně 3:2 a pak v posledním kole na žďárských Bouchalkách, před rekordní návštěvou (2253) a ve fantastické atmosféře, otočili vedení Žďáru na konečných 2:5.

Že to myslí v Kotlině s postupem skutečně vážně a nechtějí nic ponechat náhodě, svědčí i silná letní příprava Bruslařů, ve které nechyběly ani tréninky na ledě během období, kdy se tradičně týmy připravují jen na suchu. Ladit formu pojedou dokonce do Holandska, kde sehrají dvě přípravná utkání.

Kádr pod vedením trenéra Aleše Tottera oproti loňsku doznal určitých změn. Žďáru se nejvíce týká návrat Josefa Koldy na Bouchalky. Ztrátou pro kouče bude určitě odchod ruské trojice Vlasov, Kondratěv, Loginovskij. Brankáře Jiřího Zvolánka nahradil Michael Panec, který přišel do Kotliny z Písku. Dalšími posilami se vedení Bruslařů snažilo vyztužit defenzivu angažováním Tomáše Mečiara a Ondřeje Šímy. Ofenzivní řady doplnil velezkušený Luboš Voříšek, jehož fanoušci znají z jeho dlouholetého působení v Jindřichově Hradci.

Na rozdíl od Plamenů, mají Bruslaři za sebou zatím pouze jedno přípravné utkání. K němu zajížděli k Jordánu na led táborských Kohoutů. Trenér Totter s sebou vezl tým bez prvních dvou pětek a prostor tak dostali především hráči širšího kádru bojující o místo v sestavě, jak už to tak v úvodních přípravných zápasech bývá. Přesto Brodští sehráli s účastníkem posledních dvou kvalifikací o první ligu vyrovnanou partii a prohráli o dvě branky 6:4 (3:1, 1:1, 2:2).

Utkání začíná na zimním stadionu v havlíčkobrodské Kotlině v úterý 16.srpna v 18:00.

--> Příprava – BK Havlíčkův Brod vs. SKLH Žďár nad Sázavou

Přípravné zápasy muži - Přípr.3

BK Havlíčkův Brod

16.08.2016

18:00

SKLH Žďár nad Sázavou