CHLUBNA: Udělali jsme chyby, Kopřivnice nás pak přejela

Zveřejněno 26.09.2022 | Redakce
Jediným úspěšným střelcem Plamenů při úvodní vysoké prohře 1:7 na ledě Kopřivnice byl útočník Tomáš Chlubna. Celkem pochopitelně ale ze své branky příliš radosti neměl. „Po tom výsledku moje trefa jako by nic neznamenala,“ prozradil.

jako bych žádný gól nedal

A dál pokračoval. „Když jsem naši branku už ve třetí minutě vstřelil a my šli do vedení, měl jsem samozřejmě radost. Na konci zápasu to však bylo úplně jedno, vlastně jako bych žádný gól nedal,“ mračil se Chlubna. Plameny držely krok se svým soupeřem jen v úvodní dvacetiminutovce, kterou prohrály 1:2. V prostřední části ovšem čtyřikrát inkasovaly a bylo po nadějích. „Upřímně řečeno nás Kopřivnice prostě přejela. Udělali jsme některé chyby, které nás srazily a pak už jsme s utkáním nemohli nic dělat,“ posteskl si osmadvacetiletý forvard.

Konečný debakl 1:7 tak byl vším, jen ne vydařeným startem do nového druholigového ročníku. „Přitom poslední dvě přípravná utkání byla z naší strany dobrá. Jenže pokyny trenérů, které jsme v nich plnili, jsme nedokázali zopakovat v sobotu. Musíme na tom zapracovat,“ neskrýval. Na druhou stranu celek z Moravskoslezského kraje prokázal velkou kvalitu, především v ofenzivní části. „Nevím sice přesně, ke kolika změnám v kádru Kopřivnice došlo, ale její hráči prokázali velké kvality. Byli nesmírně rychlí, hráli ve vysokém tempu, je to hodně dobrý mančaft,“ vysekl poklonu sobotnímu soupeři.

Určitě nám nedají nic zadarmo

Napravit reputaci si budou chtít žďárští hokejisté ve sváteční středu, kdy ale hrají opět venku. Tentokrát na ledě Hodonína. „Jedná se o houževnaté mužstvo, nehraje se u nich moc dobře. Určitě nám nedají nic zadarmo, bude to velmi těžký zápas. Koukneme se na video a připravíme se na ně,“ nastínil útočník Plamenů.

Pokud budou chtít Plameny bodovat, budou muset podat odlišný výkon než v sobotu. „Musíme hrát více zodpovědně, jako skutečný tým. To znamená držet se na ledě při sobě a pomáhat si. Pokud toto budeme plnit, můžeme konkurovat každému týmu,“ zdůraznil Chlubna.