MLÁDEŽ: Mladé Plameny pokračovaly v dobrých výkonech

Zveřejněno 29.10.2012 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští mladící odehráli o víkendu další várku ligových zápasů a opět se jim poměrně dařilo. Bez bodu zůstali pouze starší žáci, napůl úspěšní byli starší dorostenci, pátou výhru v řadě si připsali junioři a mladší dorostenci koncertovali v Benátkách nad Jizerou.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Junioři nastoupili k pátečnímu duelu proti Strakonicím v sestavě poznamenané rozsáhlou marodkou. Se soupeřem ze spodních pater tabulky se dlouho trápili a dvakrát v zápase prohrávali. O svém vítězství rozhodli až v polovině třetí třetiny gólem Fúzika a výhru pečetil trefou do prázdné branky Beneš.

10.kolo, pátek 26.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Strakonice 4:2 (0:1,2:1,2:0)
Branky a nahrávky: 24. Bednář, 32. Beneš (Hron), 50. Fúzik, 60. Beneš (Fúzik) – 15. Andrle (Paukner), 24. Rajtmajer (Křenek, Kurečka)

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci měli na programu dva zápasy. V pátek cestovali k Vajgaru do Jinřichova Hradce, ale na jihu Čech se jim nedařilo. Brankou Kittlera šli sice již ve třetí minutě do vedení, ale domácí rychle vyrovnali. Přes svoji značnou herní převahu již Plameny nedokázaly další branku přidat. Naopak v polovině třetího dějství se dostali do vedení domácí a výhru si samotném závěru pojistili trefou do prázdné branky při power-play Žďáru. Náladu si žďárští mladíci spravili v neděli, kdy se na Bouchalkách utkali s poslední Příbramí. Snadný zápas to ale nebyl a domácí museli v první třetině obracet vedení soupeře. Hosté ještě dokázali vyrovnat, ale pak žďárští přidali dvě branky a výhru si již ohlídali i v poslední třetině.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SKLH Žďár nad Sázavou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Michal (Švihálek), 47. Švihálek, 59. Košťál - 3.Kittler (Skotar)

11.kolo, neděle 28.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Příbram 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Němec R. (Pazourek, Macek), 18. Prchal, 27. Skotar (TS), Prchal (Vacek), Kittler (Koláček J.) - 7. Pokorný, 24. Svoboda (Jobek, Kadlec), 52. Čelikovský (Bednár)

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostenci podruhé za sebou zostudili svého soupeře dvoucifernou porážkou. Tentokrát to odnesly Benátky nad Jizerou. Na čtrnáctibrankovém přídělu se největší měrou podílel Daniel Šmída se čtyřmi brankami a dvěma asistencemi.

9.kolo, neděle 28.10.2012
HC Benátky nad Jizerou - SKLH Žďár nad Sázavou 2:14 (1:4, 1:6, 0:4 )
Branky a náhravky : Šmída (Nedvěd), Machala (Nečas), Šmída (Machala), Machala (Nečas, Machovec), Šmída (Macek), Klíma (Šmída), Trejbal (Nedvěd), Macky (Šmída), Kaut (Nečas, Machovec), Macek (Machovec), Šmída (Macek), Nečas (Kaut), Kaut (Nečas), Nečas (Machovec)

STARŠÍ ŽÁCI

Žďárští žáci po čtyřech úspěšných zápasech v řadě nedokázali uspět proti poslednímu Pelhřimovu. V zápase si sice dokázali vytvořit tlak a brankové příležitosti, ty se jim však nepodařilo proměnit. Dlouho byl stav nerozhodný, ale tři minuty před koncem se Spartak ujal vedení. Domácí se pokusili alespoň o vyrovnání při power-play, jenomže nakonec inkasovali do prázdné branky, čímž si Pelhřimovští zajistili první body v soutěži.

7.kolo, sobota 27.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - TJ Spartak Pelhřimov 1:3 (0:0,1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Trejbal M. (Křehlík)

MLADŠÍ ŽÁCI

Naopak mladší školáci neměli s produktivitou problém a se stejným soupeřem si poradili poměrně snadno. První branku sice vstřelili až ve 12.minutě, ale do první sirény již vedli 3:0. Ve zbývajících dvou periodách zatěžovali konto Pelhřimova dalšími góly a skóre se zastavilo až na desítce. Hattrick zaznamenal Matěj Jindra a šest kanadských bodů za dvě branky a čtyři asistence si připsal Jan Čermák. Mladší žáci touto výhrou prodloužili šestizápasovou vítěznou šňůru a pouze horší skóre je dělí od vedoucí příčky v tabulce.

SKLH Žďár nad Sázavou - TJ Spartak Pelhřimov 10:2 (3:0, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 12. Pachl T., 18. Jindra (Čermák), 20. Bednář (Němec), 21. Čermák, 26. Malenovský (Čermák), 29. Jindra (Čermák), 48. Kaláb, 50. Brož (Machalová), 51. Jindra (Čermák), 56. Čermák

PŘÍPRAVKA

Nejmladší kategorie žďárských hokejistů se zúčastnily dalších turnajů v minihokeji, kde získávají první zápasové zkušenosti a snaží se ukázat to, co se zatím stihli naučit na trénincích.

Turnaj 3.tříd - Třebíč
Jihlava „B" - Žďár 1:23 (0:6, 1:7, 0:10)
Třebíč „B“ – Žďár 4:14 (1:6, 1:3, 2:5)

Turnaj 4.tříd - Chtěboř
Chotěboř - Žďár 3:3 (1:0,1:1,1:2)
Jihlava - Žďár 10:3 (5:0,3:1,2:2)
Ledeč - Žďár „B" 9:9 (5:2, 2:2, 2:5)
Jihlava „B" - Žďár „B" 14:7 (3:3, 4:1, 7:3)

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.