MLÁDEŽ: Černý víkend staršího dorostu

Zveřejněno 15.10.2012 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Během víkendu se mladé Plameny praly o další body do svých ligových tabulek. Naprázdno vyšli pouze starší dorostenci, kteří prohráli oba své zápasy. Naopak dařilo se juniorům i oběma žákovským kategoriím. Volno měli tento týden mladší dorostenci.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Junioři v pátek cestovali až za Prahu na led Mělníka. Domácí drželi s Plameny krok do poloviny utkání. Pak ale hosté udeřili třemi brankami během tří minut a rozhodli zápas na svoji stranu. Na vysokém vítězství hostů z Vysočiny se hattrickem podílel Jakub Fúzik. V neděli čekal na na svěřence Václava Marka relativně snadný soupeř. Na domácím ledě přivítali poslední HC Krkonoše, který doposud nezískal ani jediný bod. A podle toho junioři také k zápasu přistoupili a v polovině první třetiny prohrávali s outsiderem již 0:2. Domácí pak otočili stav na 3:2, ale hosté opět dokázali kontrovat na 3:4. V 52. minutě zachraňoval bod vyrovnávací brankou Fúzik. V nájezdech pak zařídili druhý bod střelec Miroslav Jan a brankář David Krejčík.

7.kolo, pátek 12.10.2012
HC Junior Mělník - SKLH Žďár nad Sázavou 4:8 (2:2,1:4,1.2)
Branky a nahrávky: 5 Žďárský (Šubrt), 12 Havel (Kratochvíl), 26 Říha (Šubrt, Krejsa), 54 Šubrt – 2 Peňáz (Fúzik), 7 Kafka (Fúzik), 22 Fridrich (Peňáz, Fúzik), 33 Jan, 35 Fúzik (Štěrba), 36 Bednář (Peňáz), 58 Fúzik (Novotný), 60 Fúzik (Vítek)

8.kolo, neděle 14.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Krkonoše 5:4sn (1:2,2:1,1:1-1:0)
Branky a nahrávky: 19 Fúzik (Bednář, Peňáz), 23 Peňáz (Staněk, Bednář), 26 Peňáz (Fúzik), 52 Fúzik (Peňáz), 60 Jan – 7 Kocián (Mišinec, Kozák), 12 Kocián (Kozák), 31 Kocián (Mišinec), 45 Kozák (Vacek, Kadavý)

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci vstoupili do soutěže parádně a v prvních pěti zápasech nepoznali hořkost porážky. Ovšem po prohře ve Znojmě minulou neděli si nepřipsali jediný bod ani o tomto víkendu. V pátečním utkání proti Velkým Popovicím doplatili Žďárští na špatnou produktivitu. V nedělním duelu v Táboře dokázali dorostenci otočit stav z 2:0 po první třetině na 2:3 po druhé části hry. Závěrečné dějství však prohráli 3:1 a z jihu Čech se vrátili s prázdnou.

SKLH Žďár nad Sázavou - TJ Slavoj Velké Popovice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 43.Skotar - 18.Maňas (Polesný), 21.Hercík (Kukačka), 25.Morava (Honc)

HC Kohouti Tábor - SKLH Žďár nad Sázavou 5:4 (2:0, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 2.Pejša (Veselý,Straka), 3.Rejthar (Škrdleta), 23.Nehoda (Jelínek, Veřtát), 54.Nehoda (Novotný), 54.Rejhar - 22.Pazourek (Skotar), 30.Šmída (Hrala,Šimák), 39.Šmída, 52.Pazourek (Skotar)

STARŠÍ ŽÁCI

V jednoznačnou exhibici proměnili starší žáci své utkání na ledě Ledče nad Sázavou, kde již po první třetině vedli 1:9.

4.kolo, sobota 13.10.2012
HC Ledeč nad Sázavou - SKLH Žďár nad Sázavou 1:14 (1:9, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 1.Machala (Nečas M.), 1.Machala (Nečas M.), 4.Nečas M.(Kaut, Machala), 7.Marek, 11.Šerejch (Marek), 12.Kaut, 16.Machala, 17.Machala, 18.Nečas M.(Kaut), 36.Sedlák, 36.Pachl Z. (Nečas M.,Kaut), 51.Machala (Nečas M.), 51.Machala (Nečas M.), 57.Kaut

MLADŠÍ ŽÁCI

V Ledči uspěli také mladší žáci, i když ne tak vysokým rozdílem, přesto si se soupeřem poměrně snadno poradili a vyhoupli se do čela tabulky.

HC Ledeč nad Sázavou - SKLH Žďár nad Sázavou 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 19.Hromádka (Pelikán), 19.Jindra (Brož,Čermák), 29.Křehlík (Jindra), 32.Hromádka (Trejbal), 46.Trejbal (Křehlík), 51.Vokoun (Doležal), 59.Křehlík

O víkendu se letos poprvé představí na domácím ledě také kategorie hokejových přípravek. V sobotu 20. října od 11:15 proběhne na Bouchalkách turnaj v minihokeji čtvrtých tříd. Turnaje se zúčastní malí hokejisté HS Třebíč, HC Humpolec, HC Náměšť nad Oslavou a samozřejmě domácí SKLH Žďár nad Sázavou.

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.