5., pátek 19.9.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Dukla Jihlava ZNS - JIH
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Černý, Kolda, Horký, Staněk, Šimon, Klíma - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Langhans, Kunstmüller, Zadina, Kříž
Dukla Jihlava: Navrátil (1.tř.), Jíra - Cirhan, Posmyk, Němec, Šustr, Kuřítko J., Zelený, Rosendorf, Dvořák, Malec, Vysloužil, Tůma, Randa, Vacek, Zeman, Polcar, Kuřítko M., Pometlo, Kotlík
Branky a nahrávky: 12:10 Štěpánek, 19:25 Kříž (Klíma) - 02:21 Zeman (Kuřítko M.), 36:23 Zeman (Polcar) . Rozhodčí: Mech, Klouda, Křivohlavý . Vyloučení: 13 : 15 . Využití: 1:1 . Střely na branku: 26:32.
Ž Ď Á R N. S Á Z. - V přípravě nás Dukla dvakrát bez větší námahy rozstřílela. A také toto utkání zahájili hosté velmi dobře. Už ve 3. minutě se ujali vedení díky přesné střela Zemana. Ve 13. minutě však vyrovnal při vlastním oslabení Štěpánek a půl minuty před první sirénou otočil Kříž vývoj utkání přesně umístěnou střelou od modré do tyčky a do branky...

Ž Ď Á R N. S Á Z. - V přípravě nás Dukla dvakrát bez větší námahy rozstřílela. A také toto utkání zahájili hosté velmi dobře, už ve 3. minutě se ujali vedení díky přesné střela Zemana. Ve 13. minutě však vyrovnal při vlastním oslabení Štěpánek a půl minuty před první sirénou otočil Kříž vývoj utkání přesně umístěnou střelou od modré do tyčky a do branky.

Do prostřední třetiny nastoupila Jihlava v brance s Jírou, který vystřídal Navrátila a nepustil za svá záda již žádnou branku. „Výborný výkon podal i domácí brankář Sláma (na snímku), který svoji jistotou a přehledem několikrát svůj tým podržel. Šance byly na obou stranách. Krátce před druhým odchodem do šaten dokázal vyrovnat svou druhou přesnou střelou v zápase Zeman.

Průběh zápasu byl poznamenán poněkud přísným metrem hlavního rozhodčího, který vylučoval na obou stranách jako na běžícím páse a to i za čisté zákroky. Takže se hrály stále přesilovky několikrát i 5 na 3, ale žádný ze soupeřů nedokázal takto poskytnuté výhody využít. Hlavně domácí to může mrzet, protože od 57.minuty hráli dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a když už si vytvořili tlak a vypadalo to, že vstřelení branky je záležitostí okamžiků, došlo k chybě na modré čáře, puku se zmocnil jihlavský hráč a ujížděl sám na Slámu, zastaven byl za cenu faulu (dle názoru rozhodčího) a během chvíle jsme se místo početní výhody museli poslední minutu bránit v oslabení. To se nakonec povedlo a tak jsme proti favoritovi získali důležitý a zasloužený bod.

Průběh zápasu:

0:1 02:21 Zeman / Kuřítko M.

1:1 12:10 Štěpánek (oslabení – vyloučen Hron)

2:1 19:25 Kříž / Klíma (přesilovkaí – vyloučen Cirhan)

Vyloučení:

Domácí: Staněk, Šimon, Hron, Langhans

Hosté: Vysloužil (2 x 2 min), Cirhan

----------------------------------------------

2:2 36:23 Zeman / Polcar (oslabení – vyloučen Zadina)

Vyloučení:

Domácí: Štěpánek (2 + 2 min), Klíma, Šír, Langhans, Zadina

Hosté: Randa (2 + 10 min), Šustr (2 + 2 min), Kuřítko M., Dvořák, Zelený, Němec, Cirhan, Kotlík

0 : 0

Vyloučení:

Domácí: Kolda, Štěpánek, Zadina, Kříž

Hosté: Kuřítko J. (2 min, 5 + OK), Zelený (2 + 10 min), Posmyk

Další zápas žďárských juniorů můžete opět vidět na našem stadionu tuto neděli 21.9.2008, kdy od 15:00 hostíme Orlovou.

14.Kroměříž              5 0 1 4   15 : 45    1

Aleš Totter (trenér HC Dukla Jihlava): „Lepší začátek jsme si nemohli přát, jenomže pak jsme dostali gól při vlastní přesilovce a další odněkud z poloviny hřiště,“ zlobil se trenér. Do prostřední třetiny nastoupila Jihlava v brance s Jírou, který vystřídal Navrátila. „Petr byl nemocný a navíc ten druhý gól mu taky zrovna nepřidal,“ vysvětlil změnu Totter. „Musím říct, že Honza podal parádní výkon, chytal skvěle,“ přidal pochvalu pro náhradníka. „Ani poslední třetinu jsme nezačali špatně, jenomže zhruba od 45. minuty nás bylo pořád minimálně o jednoho méně. Padaly tam i vyšší tresty, takže jsme zápas dohrávali asi v osmi lidech,“ prozradil kouč jihlavských juniorů. Na přísný metr hlavního sudího se ovšem nevymlouval. „Ne, nemůžeme to házet na něj, i když nám občas pískl naprosto čistý zákrok, my jsme tady prostě měli vyhrát,“ neskrýval zklamání Totter. „V neděli teď musíme doma porazit Havlíčkův Brod. Nic jiného nám nezbývá,“ dodal.