Plameny cestují za odloženým zápasem do Havířova

Zveřejněno 16.11.2024 | Redakce
Plameny se šumperskými Draky opět zvítězily a dovezly tak domů 3 cenné body. Sobotní domácí utkání z brněnskou Technikou bylo přesunuto na pondělí 9.12. z důvodu rozsáhlé marodky Techniky. To znamená, že Plamenům momentálně v cestě stojí Havířov, jenž minulý rok bojoval o postup do Maxa ligy a v letošním roce má stejné ambice. Začátek utkání je naplánován na 15.hodinu v Gascontrol Aréně.

Z kabiny Plamenů

Plameny zahájily krásný vstup do nového týdne se třemi body. Dohrávat se bude nyní zápas z Havířovem, se kterým se už dlouhodobě trápíme. První a zároveň poslední vítězné utkání bylo v roce 2022, kdy se tehdy podařilo otočit zápas ve třetí třetině a zvítězit tak 2:5.

Poslední zápas Plamenů


DRACI PARS Šumperk X SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Vachutka (Šišolák, Pospíšil), 42. Jaroš (Handl, Scheuter) - 6. Dušek (Půhoný, Köver), 26. Štěpánek (Mlynář, Kubíček), 37. Dušek (Půhoný, Koudelka), 60. Köver (Wasserbauer). Rozhodčí: Veinfurter – Bubela, Kalina. Vyloučení: 5:5 navíc Štěpánek (ZNS) 5 min. + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 693. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. 2:3, 2:4.
Sestava: Sejpal (Vít) – Půža, Zukal, Pleva, J. Ludvík, Koudelka, M. Kubíček – Půhoný, Köver, Dušek – Wasserbauer, Mlynář, Štěpánek – Gregar, Jícha, Štola – Šantora

AZ Havířov


Založen: 1928
Stadion: Gascontrol Aréna
Kapacita: 5 100 míst
Klubové barvy: bílá, černá a modrá
Hlavní trenér: Marek Pavlačka

Historie


Historie havířovského hokeje se píše od roku 1928, kdy tým vystupoval pod názvem Sokol Lazy. Hokejisté se tehdy scházeli pod šířím nebem na zamrzlém rybníku Liberďáku, který měl pro hraní nejvhodnější prostředí. V roce 1931 se čeští turisté ujmuli tohoto klubu a přejmenovali ho na KČT Lazy. V té době měli už Lazy vlastnili lepší kluziště, zápasy sic byly naprosto závislé na počasí, ale zároveň se hrálo na upraveném ledě i s mantinely. Po druhé světové válce se tento tým prokousával nižšími soutěžemi (okresní přebor, krajský přebor a oblastní přebor). Došlo také se spojením místního dolu a hokeje, jelikož důl poskytoval finanční zajištění, což přineslo v roce 1966 nový název TJ Důl Antonín Zápotocký, později TJ AZ Havířov. Samotný název, pod kterým nyní Havířov vystupuje, dostal v roce 2022. Ve druhé lize se tým poprvé ukázal roku 1966.
Mezi neslavnější odchovance patří jednoznačně dva zlatí medailisti David Pastrňák s Tomášem Kundrátkem, bronzový junior Ondřej Becher, David Moravec, Richard Panik, Jiří Hudler, Jan Hejda, Petr Míka, Libor Pivko, Petr Dvořák, David Turoň a Luděk Čajka.

Z kabiny Havířů


Havířov si už druhým rokem zaslouženě drží první místo. Minulý rok měl nejblíže ke svému postupu do Maxa ligy, ale sen jim překazil Chomutov, se kterým hráli velmi vyrovnaná utkání. O postupu se rozhodlo až v sedmém finálovém utkání. Aktuálně má Havířov 40 bodů a pouze dvě prohry s Kopřivnicí a Valašskými Meziříčím. Nově se k týmu připojil přerovský obránce Ondřej Cubo, který přišel k týmu na hostování. Ondřej Cubo 32x oblékl reprezentační dres v různých mládežnických výběrech a za sebou má také 4 roky ve finském týmu Lukko.

Na koho si dát pozor

Útočník Tomáš Franek, kterého můžeme znát ze sezony 18/19 jako hráče Plamenů, ale nyní už druhým rokem obléká dres Havířova. Od začátku této sezony má na svém kontě přesně 31 kanadských bodů (19 gólů a 12 asistencí), což poukazuje na to, že si z každého zápasu zapsal minimálně jednu asistenci nebo gól.

Poslední zápas Havířů


HK Nový Jičín – AZ Havířov 1:8 (0:5, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Vosátko (Kalač, Kořenek) – 14. Tvrdý (Konečný, Pindel), 15. Haas (Pavlík, Apolenář), 18. Šuhaj (Antoníček, Ščurek), 19. Konečný (Pindel, Tvrdý), 20. Ćmiel (Šuhaj, Cubo), 30. Apolenář (Haas, Valenta), 49. Franek, 51. Šuhaj (Bednář). Rozhodčí: M. Čelechovský – M. Bubela, J. Horák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 545. Průběh zápasu: 0:6, 1:6, 1:8.
Sestava: Šimonů (Sachr) – Valenta (A), Chroboček, Tomiga, Kunc, Ščurek, Cubo, Michálek, Hrachovský – Bednář, Ćmiel, Tvrdý – Pavlík, Klimša (A), Konečný – Pindel, Apolenář, Franek – Antoníček, Šuhaj, Haas (C).