Plameny ve středu čeká okresní derby ve Velkém Meziříčí

Zveřejněno 28.11.2023 | Anna Daňsová
HHK Velké Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
19., středa 29.11.2023 18:00
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
Sobotní zápas v Novém Jičíně Plamenům body nepřinesl, a tak se o zisk dalších bodů mohou pokusit už tuto středu, kdy zavítají k druhému okresnímu derby na led Velkého Meziříčí. Přijeďte podpořit Plameny k nedalekému rivalovi a pomoct jim k vítězství! Start utkání je naplánován na 18:00.

Z KABINY PLAMENŮ

Sobotní duel na ledě Nového Jičína Plamenům opět nevyšel. Ďáblové začali lépe a dostali se do vedení, které vlastně za celý zápas nepustili. Plameny se sice ve druhé třetině dostaly na kontakt, když na 2:1 snižoval Dušek, ale Rostislav Olesz posléze dvěma góly završil hattrick a zvýšil na 4:1. Plamenům se nakonec podařilo pouze korigovat vysokou prohru, kterou pro tým domácích režíroval 4 góly a jednou přihrávkou právě zmiňovaný Rostislav Olesz. „Dnes ten zápas byl takový bez náboje. Šance, které jsme si vytvořili, jsme bohužel nedokázali proměnit, zatímco soupeř ano. Chyběla mi tam dnes větší chuť a hlad po vítězství,” řekl po utkání asistent trenéra Plamenů, Jiří Plachý.

Aktuálně nezažíváme příliš povedené období, z posledních 5 utkání jsme dokázali získat pouze 3 body za vítězství s Technikou. Před Plameny se po sobotní prohře dostala o jeden bod Opava, takže se nyní nachází na 6. místě v tabulce. Od třetího Nového Jičína je ale dělí pouze 3 body, takže každý bod se rozhodně počítá. Lídrem kanadského bodování Plamenů je nadále Dominik Dušek, který je zároveň se 35 body (16+19) třetím nejproduktivnějším hráčem celé druhé ligy (a zároveň i východní skupiny). Zároveň díky 16 vstřeleným gólům je Dušek třetí nejlepší střelec ve východní skupině. Velmi dobře si vede také Jiří Půhoný, 7. nejproduktivnější hráč ligy (a 5. ve skupině) se ziskem 31 bodů (14+17).

První vzájemné utkání s Velkým Meziříčím dopadlo lépe pro Plameny, které ve velmi vyrovnaném duelu na Bouchalkách dokonce prohrávaly, ale otočily skóre na svoji stranu a pak odskočily do dvoubrankového vedení. Domácí dokázali ustát i závěrečný tlak Horáckého klubu na konci třetí třetiny a připsat si tak 3 body. Nyní mohou svěřenci Milana Řehoře navázat na úspěšné první okresní derby a ve Velkém Meziříčí zabojovat o další body do tabulky.

POSLEDNÍ ZÁPAS

18. kolo, sobota 25. listopadu 2023
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky:12. Olesz (Zdeněk), 25. Konečný (Maliník, Květoň), 34. Olesz (Zdeněk, Kuboš), 36. Olesz (Flok, Zdeněk), 44. Květoň (Zdeněk, Olesz), 58. Olesz (Květoň, Dudáš) - 32. Dušek (Kulhánek, Půhoný), 52. Dušek (Půhoný). Rozhodčí: Jakub Koziol - Přemysl Bartek, Michal Frais. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 558. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) - Grauer, Kulhánek, Pleva (C), Ludvík J., Kubíček, Půža - Maštera, Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Polodna, Čejka, Půhoný (A), Ludvík T., Gregar, Štola, Rohlík.

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Velké Meziříčí prozatím ani letos nezažívá příliš povedenou sezonu. Horáci se nacházejí na předposledním místě tabulky, mají ale stejný bodový zisk jako poslední Technika a předposlední Valašské Meziříčí, navíc Šumperk je na 9. místě pouze s náskokem jediného bodu, takže i spodek tabulky je velmi těsný. Z posledních pěti odehraných zápasů vyšli Horáci třikrát poraženi, a to ze zápasu s Vyškovem (2:6), Hodonínem (1:2pp) a Šumperkem (3:11), porazit dokázali Kopřivnici (4:3) a Opavu (6:2). V posledním odehraném kole Velké Meziříčí schytalo debakl na ledě Šumperka. Přestože do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří se hned v 1. minutě ujali vedení, o minutu později již bylo vyrovnáno a pak se taktovky ujali domáci Draci, kteří nastříleli dvouciferný počet branek a po zásluze zapsali všechny 3 body do tabulky. Velmi nepovedený výkon svých svěřenců komentoval také trenér Lukáš Novák: „ Utkání jsme absolutně nezvládli a Šumperk byl ve všem lepší. Hlavně v obraně jsme hořeli. Musíme zase začít tvrdě a poctivě pracovat už teď v derby,” hodnotil sobotní výkon Novák pro klubový web.

Kanadské bodování Horáckého hokejového klubu vede mladý útočník Jiří Doležal, který doposud zapsal 21 bodů (11+10). Daří se také Milanu Strnadovi se 17 body (6+11) a Davidu Křenkovi se 16 body (5+11). Sedmým nejproduktivnějším obráncem skupiny východ je Petr Slabý, který zatím nasbíral 11 bodů (3+8).

POSLEDNÍ ZÁPAS

18. kolo, sobota 25. listopadu 2023
Draci Pars Šumperk - HHK Velké Meziříčí 11:3 (4:3, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Drtil (Vachutka, Jaroš), 7. Danielčák (Minařík), 8. Drtil (Jaroš, Nemec), 14. Drtil (Nemec), 34. Nemec (Dudycha), 36. Skopal (Nilsson), 38. Nemec (Jaroš, Drtil), 43. Dudycha (Nemec, Vachutka), 49. Nemec (Drtil, Dudycha), 51. Nilsson (Kubíček, Skopal), 58. Jaroš (Drtil, Kubíček) - 1. Doležal (Juda M., Slabý), 16. Strnad (Doležal, Juda M.), 20. Vedral (Švejda). Rozhodčí: František Held - Marek Bubela, Tomáš Bezděk Vyloučení: 1:5. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 899. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 11:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Juda J. (41. Juda P.) - Ambrož, Slabý, Trnka, Kochánek, Vlašín P., Lašák, Svoboda, Orsech - Juráň, Křenek, Dolníček, Doležal, Juda M., Strnad, Švejda, Burian V., Vedral, Kotrba, Šantora, Kuba.