Plameny vítají staronové posily do útoku. Na Vysočinu míří Rohlík s Kulhánkem

Zveřejněno 24.05.2023 | Redakce, foto: Anna Daňsová
Po dlouhém čekání se fanoušci žďárského hokeje konečně dočkali. Novými posilami Plamenů se stávají útočníci Miroslav Rohlík a Tomáš Kulhánek. „Jsem velmi rád, že jsme se s oběma kluky dohodli na spolupráci. Již v minulé sezoně ukázali, že dokážou být na ledě rozdíloví,“ říká generální manažer Plamenů Martin Nečas.

PŘESUN NA VYSOČINU

Jak vnímají (staro)nové posily svůj přesun na Vysočinu? „Já osobně se sem hodně těším. Ten tým tady z loňska znám, jak kluky, tak i zázemí,“ říká šestadvacetiletý Miroslav Rohlík, který má ve svém hokejovém životopise zajímavou destinaci v podobě WSHL v americkém Long Beach Bombers, či ve švédské Alvestě. A co na to o pět let mladší Kulhánek? „Já jsem za to rád, že to takto dopadlo a můžu tady být. Doufám, že si řeknu o prostor a konečně odehraji nějaký zápasy,“ doufá jedenadvacetiletý útočník, který má na svém kontě i jeden extraligový start za HC Sparta Praha.


"
JÁ JSEM ZA TO RÁD, ŽE TO TAKTO DOPADLO A MŮŽU TADY BÝT. DOUFÁM, ŽE SI ŘEKNU O PROSTOR A KONEČNĚ ODEHRAJI NĚJAKÝ ZÁPASY.
TOMÁŠ KULHÁNEK

Oba hokejisté v minulé sezoně za Plameny již nastupovali na střídavý start z pardubického béčka a pokud se objevili ve žďárské sestavě, tak měli velký vliv na celkovou ofenzivu mužstva. Jak Miroslav Rohlík, tak i Tomáš Kulhánek budou nyní u Plamenů působit celou sezonu a stanou se tak jistě oporami žďárského celku. „Pocity z loňské sezony byly za mě takové smíšené. Já jsem se na zápasy osobně těšil, byla tu vždy dobrá atmosféra, ale výsledky nepřicházely. Sice jsme se snažili hrát dobrý hokej, ale bohužel nám to tam týmově nepadalo,“ hodnotí loňský rok Miroslav Rohlík, který je odchovancem pardubického hokeje.

Stejné pocity z uplynulé sezony má i Tomáš Kulhánek, „Mně nezbývá nic jiného než souhlasit. Ty zápasy, které jsme tady odehráli, pro mě byly trošku zklamáním, protože tak špatný tým, abychom pořád prohrávali, jsme neměli. To bylo docela smutný,“ uznává Kulhánek, který si v loňském roce připsal v dresu Plamenů na své konto celkem deset kanadských bodů za stejný počet zápasů.

Právě Kulhánek se během loňské sezony zranil v utkání v Havířově, ale dle jeho slov by mělo být nyní již všechno v pořádku. „Byl jsem na magnetické rezonanci a již by mělo být všechno v pohodě. Dělám na to různé cviky, aby se to už v budoucnu neopakovalo,“ říká forvard, který v minulosti prošel i prvoligové týmy jako Sokolov a Ústí nad Labem.

OČEKÁVÁNÍ

A jaké očekávání má od nadcházející sezony Rohlík, který v loňské sezoně nasbíral za Plameny celkem 17 kanadských bodů a držel si průměr více jak bod na zápas? „Co jsem tak slyšel, tak se tu buduje silný mančaft. Já očekávám, že budeme hrát ve vrchních patrech tabulky. Rozhodně nechceme, aby se opakovala loňská sezona,“ říká sto sedmdesát centimetrů vysoký forvard, který dokázal během druholigového působení v Příbrami během jedné sezony překonat i šedesáti bodovou hranici.


"
CO JSEM TAK SLYŠEL, TAK SE TU BUDUJE SILNÝ MANČAFT. JÁ OČEKÁVÁM, ŽE BUDEME HRÁT VE VRCHNÍCH PATRECH TABULKY.
MIROSLAV ROHLÍK

Ten se nemůže dočkat ani fanoušků, kteří dokáží v případě, že Plameny předvádějí dobrý hokej, vytvořit na Bouchalkách skvělou atmosféru. „Už dříve, kdy tu hrál můj dobrý kamarád Ondřej Panna, tak bylo první na co mě upozorňoval, že fanoušci jsou tady výborní, až fanatičtí. Takže bychom chtěli, abychom fanoušky přilákali na stadion v co největším počtu a oni tu předvedli žďárské peklo,“ usmívá se sympatický útočník, který již v minulých sezonách předváděl, že je na druhou ligu nadstandartní hráč. S jeho slovy souhlasí i Kulhánek: „Fanouškům chceme předvádět dobrý hokej a dotáhnout to v této sezoně co nejdál,“ burcuje mladší z této dvojice.

Miroslav Rohlík bude mít navíc v následující sezoně vyřízené střídavé starty zpět do pardubického béčka, takže v případě potřeby si bude moct opět vyzkoušet Chance ligu. „Role se trochu obrátí, ale víceméně to zůstane stejné. Pardubice budou mít široký kádr, takže těch zápasů nebude asi tolik. Ale pokud by to mělo přijít, tak to budu brát jako nějakou šanci zahrát si zase vyšší soutěž a sám sebe někam posunout,“ říká Rohlík.