Mládeži víkend příliš nevyšel, úspěšní byli pouze starší žáci A a devátá třída

Zveřejněno 14.03.2023 | Anna Daňsová
O uplynulém víkendu sehrály mládežnické celky Žďáru další zápasy, v nichž se jim ale příliš nedařilo. Výhru zapsalo pouze áčko starších žáků, které si poradilo s Břeclaví, a devátá třída, která v pátečním domácím utkání porazila Třebechovice. Druhý zápas v neděli proti Jaroměři už ale “deváťákům” nevyšel, prohry zapsalo také béčko starších žáků a mladší žáci.

9. třída

Pátek 10. března 2023
“Deváťáci” v pátek přivítali na Bouchalkách Třebechovice, které v první třetině jednoznačně přehráli a zvítězili poměrem 4:0. Soupeř ale od druhé třetiny přidal na tempu, mladí Plamínci přestali dodržovat hru, která jim v první části dobře fungovala, a tak se hosté ještě pokoušeli o zdramatizování zápasu. To jim naštěstí nevyšlo a Plamínci tak uhájili náskok, který jim zajistila skvělá první třetina, a zapsali vítězství 6:3.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Třebechovice p. O. 6:3 (4:0, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Řehoř (Teml M.), 2. Klíma (Teml D.), 3. Řehoř (Studený), 12. Kunz (Teml D., Toman), 30. Řehoř (Teml M.), 34. Kunc (Klíma, Teml M.) - 25. Houška (Tomek, Adam), 35. Kačírek (Chudý, Kříž), 35. Suchan (Šeda).

Neděle 12. března 2023
V nedělním zápase v Jaroměři už “deváťáci” tak úspěšní nebyli. První třetina jim tentokrát hrubě nevyšla, když ji prohráli vysoko 1:6, navíc se už do konce zápasu nedokázali prosadit. To domácí tým přidal ve třetí části ještě další tři branky a pohodlně zvítězil 9:1.

HCM Jaroměř - SKLH Žďár nad Sázavou 9:1 (6:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Petiška (Křížek), 5. Navrátil (Šrámek), 8. Navrátil, 10. Urlich, 11. Křížek (Kužela), 19. Petiška, 44. Navrátil (Burian), 47. Urlich (Burian, Syrovátko), 49. Navrátil - 9. Malenovský (Schneider, Němec).

Starší žáci A

Sobota 11. března 2023
Áčko starších žáků se v sobotu představilo na ledě Břeclavi, kde sehrálo solidní zápas. Už od poloviny první třetiny Plamínci vedli, dovolili domácímu týmu vstřelit pouze dvě branky v první třetině, která skončila 3:2 pro hostující. Plamínci pak své vedení z první třetiny už jen navyšovali na konečných 8:2.

HC Lvi Břeclav - SKLH Žďár nad Sázavou 2:8 (2:3, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Procházka, 18. Riška (Pikna) - 9. Řehoř (Teml D.), 12. Teml D., 16. Řehoř (Klíma), 22. Řehoř (Teml M., Klíma), 40. Klíma (Řehoř), 42. Teml M. (Teml D., Klíma), 45. Řehoř (Klíma, Bartoň), 48. Teml M. (Klíma, Řehoř).

Starší žáci B

Béčko starších žáků zavítalo v sobotu na led Velké Bíteše, kde se jim zápas nepovedl. Zejména velmi špatná třetí třetina, v níž inkasovali mladí Plamínci hned sedmkrát, vedla k nelichotivému skóre, které se nakonec zastavilo na stavu 12:4 pro domácí.

HC Sp. Velká Bíteš - SKLH Žďár nad Sázavou 12:4 (3:1, 2:1, 7:2)
Branky a nahrávky: 3. Modl, 14. Modl, 18. Škoda (Modl), 32. Modl (Holík), 35. Holík (Škoda, Modl), 43. Kamínek, 43. Škoda, 45. Žák (Holík, Škoda), 48. Škoda (Modl), 48. Příhodová (Soukup, Staněk), 54. Volavka (Škoda, Modl), 60. Škoda (Modl, Holík) - 4. Mikoláš (Dostál), 32. Benc (Mařata, Bukáček), 46. Mařata, 51. Krčál.

Ani v neděli se béčku starších žáků nepovedlo zlepšit výkon, proti Havlíčkovu Brodu sice zvládli udržet po první třetině skóre pouze na rozdílu jediné branky, ale opět sedm inkasovaných gólů ve třetí části znamenalo nakonec vysokou porážku Plamínků 6:14.

BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 14:6 (4:3, 3:1, 7:2)
Branky a nahrávky: 10. Domkář, 13. Rakušan, 13. Rada (Rudolf), 14. Rada (Doležal, Rudolf), 21. Kotlas (Hála), 38. Rakušan (Melena, Domkář), 38. Kotlas (Domkář), 41. Domkář (Kotlas, Rakušan), 43. Hanauer (Rudolf), 47. Kotlas (Rakušan, Melena), 50. Domkář (Kotlas, Melena), 57. Domkář (Melena), 58. Kotlas (Schwarz), 60. Domkář (Hanauer) - 7. Plachý, 8. Rosecký (Benc), 17. Stoček, 21. Mařata (Plachý, Rosecký), 48. Kment (Plachý, Mařata), 58. Plachý.

Mladší žáci

Mladší žáci bohužel v Ledči nenavázali na vítězství z minulého týdne proti Havlíčkovu Brodu, a tak přestože vyhráli první třetinu 1:0 a po druhé třetině drželi vyrovnané skóre 2:2, domácí tým nakonec rozhodl třemi góly ve třetí části a připsal si vítězství 5:2.

HC Ledeč nad Sázavou - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 30. Váňa (Jarůněk), 40. Crosby (Hrubý, Váňa), 42. Tejkal (TS), 43. Hospodka (Váňa), 45. Hospodka (Hrubý, Kuthan) - 5. Sochor (TS), 34. Šustr (TS).

Další zápasy

Pátek 17. března 2023
9. TŘÍDA | 18:45 | SKLH Žďár nad Sázavou - HC Náchod

Sobota 18. března 2023
STARŠÍ ŽÁCI “A” | 10:45 | SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slavia Třebíč
MLADŠÍ ŽÁCI | 13:00 | SKLH Žďár nad Sázavou - SK Telč
STARŠÍ ŽÁCI “B” | 15:15 | SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihadla Moravské Budějovice

Neděle 19. března 2023
MLADŠÍ ŽÁCI | 13:30 | HHC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou
9. TŘÍDA | 15:00 | SKLH Žďár nad Sázavou - HC Trutnov
STARŠÍ ŽÁCI “B” | 15:30 | HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou