Dorostenci zakončili základní část výhrou, úspěšní byli také “deváťáci” a béčko starších žáků

Zveřejněno 21.11.2022 | Anna Daňsová, foto: Simona Kosourová
Novou várku zápasů otevřeli dorostenci svátečním utkáním proti znojemským Orlům, kteří byli nad síly domácích Plamínků, naopak v neděli si dorostenci spravili chuť v Moravských Budějovicích, odkud si přivezli domů vysokou výhru 10:1. Také devátá třída a béčko starších žáků ve vyrovnaných utkáních nakonec byli šťastnějším týmem, naopak mladší žáci schytali další velmi vysokou porážku.

Dorost

Čtvrtek 17. 11. 2022
Ve sváteční čtvrtek bylo naplánováno domácí utkání žďárských dorostenců proti silnému soupeři ze Znojma, s nímž Plamínci v první třetině hráli velmi vyrovnaný hokej a dvě třetiny vcelku drželi krok, když po dvou třetinách šli domácí do kabin pouze s jednobrankovou ztrátou, 2:3. Bohužel hostující celek byl od druhé třetiny lepší, navíc dokázal potrestat individuální chyby domácích, a ve třetí třetině definitivně potvrdil roli favorita a dvěma brankami rozhodl o výsledku.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Orli Znojmo-mládež, z.s. 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Chromý (Lédl, Slavíček), 21. Chromý (Martinů) - 11. Mahel (Mayer, Komenda), 30. Solař (Fiala, Jaskula), 38. Solař (Jaskula), 43. Mahel, 55. Mayer (Jaskula, Mahel).

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

Neděle 20. 11. 2022
K poslednímu utkání základní části se vypravili dorostenci do Moravských Budějovic, kam odjížděli jako favorit utkání, což se jim hned od počátku dařilo potvrzovat, když v první třetině soupeři nastříleli 5 branek a fakticky tak rozhodli o výsledku. Ve druhé třetině se nepodařilo navázat na dobrý výkon z první části, což nakonec nemuselo žďárský celek mrzet, když se ve třetí třetině vrátili na led se zlepšeným výkonem a navyšovali skóre až na konečných 10:1. V zápase vynikl velmi dobrým výkonem golman Dominik Novák, který Plamínky podržel při několika velkých šancích Žihadel a nedopustil víc než jednu inkasovanou branku.

HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou 1:10 (0:5, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 57. Krejčí (Holíková) - 5. Chromý (Dočekal), 8. Chromý (Jaroš), 10. Beran (Kratochvíl, Chromý), 17. Schneider (Bukal), 18. Chromý (Slavíček), 28. Vacek, 52. Jaroš (Chromý, Dočekal), 54. Chromý (Jaroš, Dočekal), 56. Dočekal (Chromý, Jaroš), 60. Bukal (Slavíček, Vacek).

9. třída

Devátá třída sehrála nedělní utkání v Chrudimi, kde od 4. minuty zápasu prohrávala a dlouho nemohla vstřelit branku. Po špatné první třetině se žďárskému celku podařilo chytit tempo zápasu, a tak přestože domácí celek ve třetí třetině ještě navýšil skóre na 2:0, Plamínci zabojovali o výsledek, podařilo se jim poctivým výkonem vyrovnat a v prodloužení si připsat bod navíc. „Výborně nás dnes podržel Ondra Holý v brance, ale dnes si za nasazení a chuť zaslouží pochvalu celý tým,” ocenil výkon svých svěřenců trenér Vojtěch Šír.

HC Chrudim - SKLH Žďár nad Sázavou 2:3p (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Postupa (Nácal), 46. Dvořák - 50. Klíma (Lorenc), 59. Drdla (Teml M.), 63. Malenovský.

Starší žáci “B”

Sobota 19. 11. 2022
Béčko starších žáků v sobotu na domácím ledě sehrálo velmi napínavý duel proti Telči, která ovládla první třetinu 3:0 a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Nicméně mladí Plamínci bojovným výkonem dokázali nejprve stav utkání srovnat a dokonce necelé tři minuty před koncem třetí třetiny překlopit na svoji stranu, když František Klíma vstřelil nakonec vítěznou branku na 5:4.

SKLH Žďár nad Sázavou - Ice Dragons Telč 5:4 (0:3, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Klíma (Marek), 31. Teml M. (Klíma), 40. Klíma (Lorenc, Teml M.), 44. Klíma (Lorenc, Teml M.), 58. Klíma - 10. Kadlec P. (Chruslinski, Železný), 18. David, 19. David (Kadlec P.), 23. Železný (Kadlec J.).

Mladší žáci

Stejně jako béčko starších žáků, také mladší žáci sehráli sobotní zápas s Telčí. Mladším žákům se ale bohužel vůbec nedařilo, tahali v utkání za kratší konec proti favorizované Telči a inkasovali nakonec 18 gólů.

SKLH Žďár nad Sázavou - Ice Dragons Telč 5:18 (2:5, 2:8, 1:5)
Branky a nahrávky: 9. Benc, 12. Benc, 34. Benc, 37. Benc, 55. Vašek - 1. Kelbl, 3. Šimánek (Loos), 4. Hlaváčová (Pytlík, David), 8. Sedláček (Kelbl), 18. Kelbl, 22. Marek, 27. Šimánek, 27. Sedláček (Šimánek), 31. Kelbl, 35. Sedláček (Šimánek), 36. Loučka (David, Šablatůrová), 37. Sedláček (Šimánek), 40. Kelbl, 46. Loučka (Loos, Hlaváčová), 54. Marek (Šimánek), 56. Sedláček (Šimánek), 58. Střecha, 59. Šimánek (Marek).

Příští zápasy

Poslední listopadový víkend přinese první zápasy z nadstavbové části sezony pro áčko starších žáků a dorost, áčko starších žáků by se mělo představit v neděli 27. listopadu v Přerově, soupeř pro dorostence bude znám během pondělka, kdy by mělo dojít k losování nadstavby (níže již doplněno - pozn. redakce). Mladší žáci a béčko starších žáků společně odjedou v sobotu 26. listopadu k zápasům proti Velké Bíteši. Devátá třída se v sobotu představí na domácím ledě proti Spartaku Polička, na neděli mají pak “deváťáci” naplánované utkání v Litomyšli.