Generálka na ligu je tady! Plameny v ní vyzvou Velké Meziříčí

Zveřejněno 13.09.2021 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HHK Velké Meziříčí
přát., úterý 14.9.2021 18:00 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí ZNS - VEL
Desátý přípravný zápas v pořadí je pro Plameny rovnou i generálkou na letošní 2. ligu skupiny Východ. V tomto utkání přivítají na svém ledě Horáky z Velkého Meziříčí a pro svěřence Martina Sobotky to tak bude poslední zkouška před ostrým sobotním startem v Novém Jičíně. Utkání startuje v 18:00 na Bouchalkách.


Z KABINY PLAMENŮ

Trenérské duo Martin Sobotka a Radek Haman nemůže počítat pro poslední přípravné utkání s obráncem Martinem Plevou, jehož stále trápí zranění z domácího utkání se Dvorem Králové. Do utkání nenaskočí ani útočník Ondřej Kovářů, kterého ze hry vyřadí na delší čas bolavá záda a do sestavy se nevrátí ani Lukáš Jícha, který stále doléčuje zranění v dolní části těla.

Naopak poprvé se v sestavě Plamenů objeví talentovaný odchovanec Stanislav Pelikán. Tento sedmnáctiletý obránce je již hráč Hradce Králové, ale v tamní juniorce prozatím nemá jisté místo v sestavě, tak ho chtějí trenéři Plamenů vidět v utkání dospělého hokeje.

Skvělou zprávou je fakt, že sezonu u Plamenů začne útočník Petr Štěpánek! (na fotce) Jedenatřicetiletý oblíbenec fanoušků stále čeká na povolávací rozkaz z Anglie, a tak jej trenéři velmi rádi v začátku sezony využijí. „Jsem rád, že tu můžu odstartovat sezonu a už se těším na sobotu. Jediné, co mi zatím chybí jsou hokejky,“ směje se urostlý útočník, jenž za sebou nechal i exotické angažmá v australském Sydney, prožil povedený ročník. Za anglický Peterborough sehrál 46 utkání, v nichž se blýskl 27 trefami a 43 asistencemi.

Předpokládaná sestava: Sláma (Čáp) - Půža, Vašíček, Lojek, Pelikán, Váňa, Macek, Čermák J. - Bureš, Wasserbauer, Štěpánek, Chlubna, Adam, Čermák D., Gregar, Prokš, Kadleček, Malenovský


HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Počátky hokeje: 1910
Stadion: Zimní stadion Velké Meziříčí (kapacita 1 500)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Trenéři: Karel Vejmelka

INFORMACE O KÁDRU

Velké Meziříčí je sice nováčkem 2. ligy, to ale neznamená, že bude otloukánkem. Tým je zajímavě namixován z odchovanců Jihlavy, Třebíče a z hráčů, kteří předloni posunuli horácký hokejový klub do třetí nejvyšší soutěže. Tahouny mužstva by měli být Ondřej Malec, který v 1. lize nasbíral právě v dresu Jihlavy a Třebíče přes 300 startů, David Horký, jenž válel v Moravských Budějovicích a v posledních sezonách byl zvyklý sbírat přes bod na zápas a v neposlední řadě také Marcel Juráň.

Velké Meziříčí počítá oproti loňsku několik ztrát. Tou nejcitelnější je odchod Petra Krutiše, který byl právě s Davidem Horkým nejobávanějším útočníkem Moravských Budějovic. Horáci nemohou počítat se službami brankáře Zdeňka Slavíčka, jenž nově nastupuje za B-tým brněnské Komety. Soupiska je také ochuzena o obránce Aleše Trnku a Lukáše Horta.

Nově by Velké Meziříčí měli posílit mladíci Martin Barák, Patrik Mojdl a Lukáš Marek. První jmenovaný prošel mládežnickými výběry Jihlavy. Dospělý hokej si vyzkoušel právě v dresu Velkého Meziříčí, kde hrál na střídavé starty. Nyní by měl u Horáků strávit celou sezonu. To na Mojdla s Markem první mistrovské seniorské zápasy teprve čekají. Tito dvacetiletí hráči se dobře znají, jelikož spolu prošli třebíčskou mládeží.

DODRŽUJTE ROZESTUPY A VYUŽIJTE MÍST K SEZENÍ

SKLH Žďár nad Sázavou dělá vše pro to, aby se organizačně povedlo vše bez obtíží s důrazem na bezpečnost a ochranu zdraví každého účastníka této akce. Prosíme tedy všechny návštěvníky žďárského zimního stadionu o spolupráci a také o respektování daných pravidel. A VYUŽIJTE PROSÍM MÍST K SEZENÍ!

Pro fanoušky budou platit hlavně tato tři pravidla, neboli 3R:

  • RESPIRÁTORY
  • RUCE – JEJICH HYGIENA A DEZINFEKCE
  • ROZESTUPY

Pokud jde o vstupenky na přípravné zápasy, cena jedné místenky na sezení je 40 Kč, Šakalové a děti zaplatí 20 Kč. Vstup na stání není povolen.

zdroj: www.bkhb.cz | www.hokejvm.cz