SOBOTKA: V rámci možností jsme odtrénovali to, co bylo potřeba

Zveřejněno 01.07.2021 | Redakce
Suchou přípravu na nový ročník už mají druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou za sebou. Po měsíčním volnu se opět společně sejdou na začátku srpna.
Závěrečnou tréninkovou jednotku absolvovaly Plameny na začátku posledního červnového týdne. „Poslední trénink se uskutečnil v úterý. Tím jsme tuto část přípravy oficiálně ukončili. Vím ale, že kluci se domlouvali, že si zatrénují ještě ve čtvrtek,“ popisoval kouč Plamenů Martin Sobotka.

Ten také celý přípravný blok krátce zhodnotil. „V rámci svých možností kluci na tréninky chodili. Někteří víc, jiní méně. Snažili jsme se posílit všechny části těla, ale současně to rovněž proložit nějakou hrou. Samozřejmě jsme se hodně zaměřili na odrazovou sílu,“ vysvětloval lodivod Žďáru.


"
„PŘÍPRAVA NA LEDĚ JE NESMÍRNĚ DŮLEŽITÁ, PROTO BUDE POTŘEBA, ABY NA NÍ KLUCI CHODILI V MAXIMÁLNÍM MOŽNÉM POČTU. TEN MĚSÍC A PŮL BUDE TŘEBA JEŠTĚ POŘÁDNĚ ZAPRACOVAT NA KONDICI A SÍLE.“

A byl také konkrétní. „Jeli jsme v pravidelném režimu. Takže v pondělí jsme se zaměřili na nohy, v úterý kruhové cviky, ve čtvrtek pro změnu na ruce. Pokaždé jsme prostě zapojili nějakou část, abychom postupně projeli celé tělo,“ říká Sobotka a byl samozřejmě i rád, že se jeho týmu vyhýbala zranění. „Naštěstí nás nic takového nepotkalo, což je jen a jen dobře. Tréninky jsme většinou prokládali fotbálkem, na písku si kluci zahráli také beach volejbal,“ usmíval se.

A došlo také na vítané utužení party. „Na něj přišla řada při dvou přátelských fotbalových zápasech, které jsme v první polovině června sehráli v Počítkách a v Hamrech. Po nich jsme poseděli jako kolektiv, dali si pivko a utužili dobrou partu,“ vysvětloval. Nyní mají, po celý červenec, žďárští hokejisté volno. „Věřím ale, byť jsou hráči amatéři, že budou ve svém volnu něco dělat. Bude to potřeba, protože do sezony je potřebujeme stoprocentně připravené,“ zdůraznil Sobotka.

Rovněž prozradil datum, kdy začne závěrečná fáze letní přípravy. „Hlavní část bude probíhat od 2. srpna, kdy se opět sejdeme. O tři dny později bychom pak měli poprvé vyjet na led,“ prozradil Sobotka a zmínil i důležitost této části. „Příprava na ledě je nesmírně důležitá, proto bude potřeba, aby na ní kluci chodili v maximálním možném počtu. Ten měsíc a půl bude třeba ještě pořádně zapracovat na kondici a síle,“ tvrdí nový lodivod Plamenů.

Od čtvrtka 19. srpna až do rovněž čtvrtka 16. září bude na Plameny postupně čekat devítka přípravných utkání. „Letos jsme si jich naplánovali schválně více. Kluci dlouho nehráli, je tudíž třeba, aby měli co největší herní praxi. Vždy je lepší hrát, než jen trénovat,“ dodal Sobotka.