Mládežníci se zúčastnili programu Letní soutěže 2021

Zveřejněno 28.06.2021 | Redakce
Suchá příprava je u všech kategorií žďárských plamenů v plném proudu a nejinak je tomu i těch nejmenších – přípravky a 4. a 5. třídy. Fáze přípravy mnohými nenáviděná a svým zaměřením hokeji vzdálená. Letos se vedení klubu rozhodlo zpestřit právě tuto část přípravy zapojením do projektu Letní soutěže 2021.
Soutěž tří věkových kategorií 2011,2012 a 2013 probíhala mezi čtyřmi hokejovými kluby už od května. Kromě žďárských hráčů se do zápolení zapojily kluby SK Horácké Slavie Třebíč, HHK Velké Meziříčí a HC Hlinsko. Síly změřily v osmi různých pohybových disciplínách.

Od 24.5. byly každý týden zveřejněny dvě disciplíny, které byly plněny v rámci tréninků. Mladí hokejisté mezi sebou soutěžili ve sprintu, skoku snožmo, člunkovém běhu, v hodu baseballovým míčkem, běhu se změnou směru, slalomu s fotbalovým míčem, běhu s hokejkou a míčkem a driblingu s hokejkou a míčkem.

Vyhodnocení pak proběhlo v rámci jednotlivých klubů a byli oceněni nejlepší jednotlivci, ale i týmy, jejichž výsledek byl průměrem všech týmových výkonů.

Výsledky po dokončení všech disciplín

TÝMY

Ročník 2011
1. SK Horácká Slavia Třebíč
2. SKLH Žďár nad Sázavou
3. HHK Velké Meziříčí
4. HC Hlinsko

Ročník 2012
1. SK Horácká Slavia Třebíč
2. HHK Velké Meziříčí
3. SKLH Žďár nad Sázavou
4. HC Hlinsko

Ročník 2013
1. HHK Velké Meziříčí
2. SKLH Žďár nad Sázavou
3. SK Horácká Slavia Třebíč
4. HC Hlinsko

JEDNOTLIVCI

Ročník 2011
1. Jakub Kratochvíl (SKLH Žďár nad Sázavou
2. Nejerál Michael (SK Horácká Slavia Třebíč
3. Gartner Dominik (SK Horácká Slavia Třebíč)

Ročník 2012
1. Kotačka Šimon (SK Horácká Slavia Třebíč)
2. Myška Matyas (HC Hlinsko)
3. Mátl Jakub (SK Horácká Slavia Třebíč)

Ročník 2013
1. Štěpán Sochor (SKLH Žďár nad Sázavou)
2. Tomáš Imramovský (SKLH Žďár nad Sázavou)
3. Matyáš Válek (SK Horácká Slavia Třebíč)

Zhodnocení šéftrenéra mládeže Lukáše Bureše:
Tento projekt jsme chtěli rozjet už minulou sezonu, kdy jsme oslovili více klubů. Nicméně do spolupráce se chtěly zapojit pouze kluby, které nakonec I. ročník absolvovaly s ročním posunem, který zapříčinil Covid.

Hlavní myšlenkou bylo zpestření letní přípravy pro samotné hráče a snaha o probuzení soutěžního ducha, který bez porovnávání se s jinými kluby chybí. Pro nás trenéry soutěž především znamenala zkoušku všestrannosti a pohybové úrovně mladých hráčů.

Za mě projekt určitě splnil, co měl. Zájem hráčů v průběhu tréninků ukázal, že je vtáhl a emoční projevy z výsledků byly známkou toho, že jim nebyly lhostejné, což osobně považuji za velmi důležité. Určitě se budeme snažit další sezonu navázat II. ročníkem a posunout tento projekt o trochu dál. Na závěr bych rád poděkoval za spolupráci klubům a trenérům, kteří se s námi projektu zúčastnili.