Novinky z aktivu: Play-off se vrací do hry, Hronov nahradí David Servis

Zveřejněno 08.09.2020 | Redakce, Ondřej Mach, Vojtěch Martinek
Pondělní aktiv druholigových klubů s sebou přinesl několik změn pro nadcházející ročník. Nejpodstatnější změnou, která se týká našeho mužstva, je potenciální návrat play-off, jenž bylo před dvěma týdny zrušeno. Dle nového systému do kvalifikace o Chance ligu rovnou postoupí vítězové základních části všech tří skupin, o vyřazovací boje však fanoušci nakonec možná nepřijdou.
Nový plán totiž počítá se situací, že se v následujících měsících pandemie koronaviru COVID-19 uklidní natolik, aby bylo možné play-off odehrát. Pokud se tak stane do 31. prosince, změní se formát základní části a posledních šest kol se zruší. Místo nich se pak uskuteční vyřazovací boje.

Dlouhodobá fáze by podle aktuálního rozpisu měla končit netradičně pozdě, tedy 20. března, kdy Kobru čeká domácí utkání s Chebem. Druhá varianta pak poslední duel vypočítává na 20. února.

DAVID SERVIS KONČÍ, NAHRADÍ HO HRONOV

Posledním účastníkem soutěže se narychlo stal HC Wikov Hronov. Už před časem se spekulovalo o konci David Servisu, v Českých Budějovicích totiž mají dlouhodobé problémy s nájmem ledu. Jihočechy tak ve druhé lize nahradí právě klub z Broumovska.

Druholigový nováček se z polohových důvodů nezařadí do skupiny Jih, kterou David Servis opustil. Hronovští hokejisté budou nastupovat ve skupině Sever, mohou se tak těšit na regionální bitvy s Trutnovem, Dvorem Králové nad Labem nebo Novou Pakou.

Přesun východočeského klubu do severní skupiny znamená jediné – někdo musí z kola ven. Po dvou letech ve skupině Sever tak do jižní skupiny zamíří Řisuty. Středočeši se budou nově potkávat například s Táborem, Kobrou, Pískem nebo Havlíčkovým Brodem.

Skupiny 2. ligy 2020/21

Sever: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Vlci Jablonec nad Nisou, BK Nová Paka, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové, HC Wikov Hronov.

Jih: HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, IHC Králové Písek, HC Řisuty, HC Tábor, HC Příbram, HC Kobra Praha, BK Havlíčkův Brod.

Východ: Orli Znojmo, SHK Hodonín, HHK Velké Meziříčí, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Opava, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice, SKLH Žďár nad Sázavou.