Přibude v následující sezoně derby s Velkým Meziříčím?

Zveřejněno 18.04.2020 | Redakce, Adam Bagar, Pavel Mandát
Zatímco Vrchlabí, Kolín a Šumperk mohou v příští sezoně startovat v Chance lize, právo účasti ve druhé lize bude mít hned deset týmů z krajských soutěží. Rozhodl o tom výkonný výbor Českého hokeje a jedním z nich je i HHK Velké Meziříčí. Přibude nám v příští sezoně další pikantní souboj?
Právo účasti získaly kluby, které dosáhly nejlepšího sportovního výsledku před nuceným ukončením sezony. Podmínkou bylo, že v soutěži byla úplně sehrána dlouhodobá část, bezprostředně předcházející části závěrečné a že příslušný klub nebyl k datu ukončení soutěže vyřazen z play off.

V příštím ročníku třetí nejvyšší soutěže mohou startovat kluby HHK Velké Meziříčí, HC Stadion Cheb, HC Lední medvědi Pelhřimov, HC Rakovník, HC TNP Praha, HC Tygři Klášterec nad Ohří, HC Stavební stroje Jičín, Stadion Nový Bydžov, Slovan Moravská Třebová a HC Frýdek-Místek "B".

Od sezony 2021/2022 má soutěž hrát 28 týmů

Pokud se některý z těchto týmů do 2. ligy nepřihlásí (dá se čekat, že většina), automaticky bude pokračovat v krajské soutěži, přičemž druholigovou licenci nemůže prodat. Termín podání přihlášek je 22. května. Hrací systém bude závislý na počtu účastníků, od sezony 2021/2022 má soutěž hrát 28 týmů.

Derby s Velkým Meziříčím?

Horácký celek opanoval základní část krajské ligy jižní Moravy a Zlínska. Horákům k tomu dopomohlo 60 nasbíraných bodů. Právě díky tomuto faktu jim bylo nyní přiděleno právo postoupit do 2. ligy. Rozběhnuté play off krajské soutěže, kde se mělo Velké Meziříčí postavit ve finále Boskovicím, už totiž zastavila koronavirová pandemie.

A Horáci udělají maximum pro to, aby vstupenku do 2. ligy využili. V tomto duchu se vyjádřil klubový jednatel Jaroslav Juda. „Už jsme se na toto téma bavili s hráči. Shodli jsme se na tom, že je to pro nás sportovní výzva. Do 2. ligy bychom se chtěli podívat,“ líčí Juda pro hokej.cz. I na Horácku si však uvědomují, že vše bude záležet na finančních možnostech klubu. Současná ekonomicky nestálá doba totiž řadu nejen sportovních klubů dostala do situace, kdy jednotlivé oddíly nevědí, jak se celá situace ohledně jejich dalšího působení vyvine.

To platí také ve Velkém Meziříčí. „Uvidíme, jak na tom budeme s financemi. To je alfa a omega všeho. Je jasné, že 2. liga je ekonomicky náročnější soutěž. Momentálně si ty náklady v klubu propočítáváme, abychom měli představu. Pak bude záležet na tom, jak se bude dařit firmám, aby nás mohly podpořit,“ pokračuje jednatel HHK.

Ve Velkém Meziříčí si uvědomují lákavost případných regionálních derby. Vždyť se v jejich v těsné blízkosti nacházejí Moravské Budějovice, Havlíčkův Brod nebo právě náš celek. Tyto týmy pak ještě může doplnit Pelhřimov, jemuž bylo také přiděleno právo k účasti v následujícím druholigovém ročníku. „To víte, že je to pro nás lákavé. Všechno jsou to města, která jsou dostupná. Pro fanoušky by to bylo skvělé. Uvidíme, jakým způsobem to Svaz přerozdělí,“ hlásí Jaroslav Juda.

Za Horáky letos bojovali i Lukáš Paták a Tomáš Střecha (na fotce), kteří v minulosti nastupovali za Plameny a zanechali tu velice dobrou stopu.

Právo účasti ve 2. lize v sezoně 2020/21

BK Havlíčkův Brod, BK Nová Paka, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC David servis České Budějovice, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Dvůr Králové nad Labem, HC Klatovy, HC Kobra Praha, HC Kopřivnice, HC Moravské Budějovice, HC Příbram, HC Tábor, HC Trutnov, HK Nový Jičín, HK Opava, IHC Králové Písek, Mostečtí Lvi, SHK Hodonín, SKLH Žďár nad Sázavou, TJ HC Jablonec nad Nisou, TJ HC Řisuty.

HC Frýdek-Místek "B" (lépe umístěný účastník finále play off ligy Moravskoslezského kraje)
HC Lední Medvědi Pelhřimov (lépe umístěný účastník finále play off ligy Jihočeského kraje)
HC Rakovník (nejlépe umístěný účastník semifinále play off ligy Středočeského kraje)
HC Slovan Moravská Třebová (lépe umístěný účastník finále play off ligy Pardubického kraje)
HC Stadion Cheb (lépe umístěný účastník finále play off ligy Karlovarského a Plzeňského kraje)
HC Stavební stroje Jičín (lépe umístěný účastník finále play off ligy Libereckého kraje)
HC TNP Praha (nejlépe umístěný účastník ligy Pražského kraje, jehož první tým nemá zastoupení ve II. lize ČR)
HC Tygři Klášterec nad Ohří (vítěz play off ligy Ústeckého kraje)
HHK Velké Meziříčí (lépe umístěný účastník finále play off ligy Jihomoravského a Zlínského kraje)
Stadion Nový Bydžov (lépe umístěný účastník finále play off ligy Královéhradeckého kraje)

zdroj: hokej.cz