PŘESTUPOVÁ BOMBA! Vrací se kapitán mistrů světa

Zveřejněno 01.04.2020 | Redakce
Co si všichni žďárští fanoušci přáli, je tady! Česká hokejová legenda, která dobyla s českou hokejovou reprezentací MS před deseti lety v Kolíně nad Rýnem a přivezla domů zlatou medaili, se vrací domů. A s ní i pěkný balík peněz.
Nečekaný návrat, mezi žďárskými fanoušky zbožné přání, se stává skutečností. Dres se žetkem na prsou znovu oblékne dlouholetý kapitán české reprezentace a pardubického Dynama Tomáš Rolinek. „O návratu jsem přemýšlel již v minulé sezoně po odchodu z Pardubic, ale to bohužel z mnoha důvodů nevyšlo. Nyní ale nastal ten čas a už se nemohu dočkat, až vyjedu před žďárskými fanoušky na led,“ uvedl v rozhovoru pro náš web. A z jeho hlasu jde slyšet opravdové nadšení a to stejné platí i v případě sportovního manažera Miloslava Šimona. „Za rozhodnutí Tomáše jsem ohromě rád, byl to takový můj sen. Je to výjimečná osobnost pro žďárský hokej,“ pochvaluje si svoji novou akvizici.

Během loňské exhibice na Bouchalkách jej mohli vidět diváci dokonce i v brance, tak jsme se ho nemohli nezeptat, zdali neplánuje naskočit na pozici brankáře i v následující sezoně. „Ano, takové myšlenky jsem opravdu měl, ale generální manažer to ihned smetl ze stolu z důvodu, že prý kluci potřebují zlepšit hlavně hru v oslabení. Škoda,“ posteskl si specialista na tyto situace a jeho slova potvrzuje i generální manažer Martin Nečas. „Ano, je to tak, bereme ho hlavně kvůli defenzivní činnosti a hře v oslabení. Takže pokud nebudou v zápase žádná oslabení, tím lépe pro nás, ale Tomáš si v zápase bohužel nezahraje. Ale vždycky musí jít hlavně o tým, ten je na prvním místě.“

Další otazník visí nad tím, zdali převezme céčko od dosavadního kapitána Martina Plevy. „S Martinem jsem se o tom bavil a ten mi prý céčko dát nemůže, protože ho má na dresu vždy předtištěné,“ uvedl smutně čtyřicetiletý útočník a pokračuje: „Budu si ho muset dát alespoň na vestu, protože s céčkem je můj výkon o 50 % lepší,“ říká sebejistě.

Že naši hokejisté mají za vítězné zápasy zákusky namísto odměn v podobě peněz, to už je známo v hokejových kuloárech po celé České republice. A právě Tomáš Rolinek bude mít v tomto, jako největší hvězda týmu, velké privilegium. Sám totiž za každý vyhraný zápas dostane maxi větrník! „Na toto se opravdu velice těším, já totiž miluji sladké. Není nic lepšího než pořádný větrník," těší se již nyní na tuto speciální prémii.

Žďárský odchovanec Tomáš Rolinek bydlí již několik let v Pardubicích, takže ho během sezony čeká každodenní dojíždění, což bude obsahovat celkem tučnou porci kilometrů. „To bude v pohodě. Ve svém věku už nemusím být na každém tréninku, takže bude stačit, když si párkrát večer v obýváku u televize zamíchám s pukem a udělám pár dřepů. Navíc jsem domluvený s generálním manažerem, že mi na cesty na tréninky a zápasy zaplatí soukromého řidiče, abych mohl po cestě do Žďáru odpočívat. Auto by mělo být zajištěné,“ čímž částečně odkrývá i další velké překvapení.

Klubu se totiž podařilo získat, hlavně díky příchodu „Roldy“, nového generálního sponzora a o budoucnost je v nejbližších letech postaráno. Klub bude nejméně do roku 2025 hrát pod křídly nového generálního partnera, firmy Škoda Auto. „Tomášův přestup do Žďáru byl pro nás jednoznačný impuls, že chceme Plamenům finančně pomoci. A my přes sponzoring chceme přinášet emoce, což se ve spojení Žďár a Tomáš Rolinek jistě podaří,“ popisuje Alain Favey, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu. „Vstup Škody Auto do našeho klubu je skvělou zprávou nejen pro klub, ale i pro celý Kraj Vysočina,“ říká obchodní manažer Plamenů Aleš Koželuh. Svoji podobu zná i dres pro nadcházející sezonu, na čemž se podílelo i grafické oddělení našeho nového sponzora. Prvotní náhled dresu můžete vidět na obrázku.

A s nástupem nového sponzora souvisí samozřejmě i velké ambice Plamenů. „Samozřejmě budeme chtít bojovat o nejvyšší příčky ve druhé lize a nemůžeme vyloučit ani následný boj o Chance ligu,“ říká GM Martin Nečas o ambicích pro následující roky.

My si tedy přejme, ať se u nás Tomášovi daří a novému sponzorovi mnoho šťastných let ve spojení se žďárskými Plameny.

Samozřejmě většina z Vás okamžitě poznala (pokud ne, těší nás, že jste uvěřili tomuto aprílu až do těchto míst), že se jedná pouze o aprílový článek. I v těchto těžkých dnech je potřeba držet si typický český humor a nepodléhat situaci, která je nyní okolo nás. A ohledně Tomáše Rolinka? Nikdy neříkej nikdy...