První přípravný zápas je tady, Plameny jedou do Třebíče

Zveřejněno 13.08.2019 | Ondřej Krásný

T Ř E B Í Č — Již po týdnu příprav naskočí Plameny do zápasového kolotoče, první zastávkou bude prvoligová Horácká Slavia Třebíč, se kterou se žďárští hokejisté v přípravném období setkali i v posledních letech. Na poslední vzájemný duel ale nemají zrovna dvakrát dobré vzpomínky.

PRO TŘEBÍČ JIŽ TŘETÍ ZÁPAS

Svěřenci bývalého žďárského hokejisty a trenéra Martina Sobotky se k prvnímu přípravnému duelu postavili již před týdnem. Na domácím ledě přivítala Horácká Slavia Třebíč rivala z Vysočiny Havlíčkův Brod. Dlouho to vypadalo, že si prvoligový tým bez větších problémů dojde k vítězství, nicméně Bruslaři dokázali v závěru srovnat. Na nájezdy ale přece jen přípravný skalp brala Třebíč.

O dva dny později přivítala Třebíč na domácím ledě Přerov a znovu byla k vidění divoká přestřelka. Tentokrát to ale byla naopak Horácká Slavia, která musela dotahovat, když v první třetině prohrávala již 0:3, dokázala dotáhnout utkání do nerozhodného stavu 4:4. Nájezdová loterie vyšla nakonec lépe přerovským hokejistům.

ZKOUŠKA OHNĚM

Plameny skočí do nové sezony doslova z ostra. Po týdnu na ledě je čeká na venkovním ledě prvoligový mančaft, který se připravuje již více jak dva týdny. Ze zkušeností z předchozích let, bylo několik utkání, kdy se Plameny staly plnohodnotným soupeřem a utkání mělo svůj náboj. Ne dobře, ale skončilo zatím poslední klání, které Horácká Slavia jednoznačně ovládla 11:2.

Do Třebíče vyjede dohromady patnáct hráčů a dva brankáři. V brance začne Jiří Sláma, trochu překvapivou zkoušku si odbyde Jan Wasserbauer, který naskočí do obrany. „Je to naše oboustranná domluva, že přípravné zápasy zkusí v obraně. Přišel s tím sám, že to chce zkusit a zatím na tréninku se jeví dobře. Uvidíme ale v zápase, pokud zvládne obraty a půlobraty v obraně, pak by mohl být dobrou posilou, protože ví co útočník potřebuje a dokázal by z obrany hodně útok podpořit. Ale jak říkám, zatím je to ve fázi zkoušky,“ prozrazuje plán Radek Haman.

SESTAVA PLAMENŮ V TŘEBÍČI:

Sláma (Čáp) — Pleva, Kolda, Wasserbauer, Adam, Kališ, Čermák — Bureš, Heinrich, Chlubna – Nečas, Kovářů, Jícha – Pazourek, Kadleček, Gregar

Přípravné zápasy - P1

SK Horácká Slavia Třebíč

13.08.2019

17:30

SKLH Žďár nad Sázavou