Žďárští mladíci zářili v reprezentacích, sedmnáctka dovezla medaili!

Zveřejněno 14.11.2017 | @krasny_ondrej
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Celkem čtyři zástupce měl žďárský hokej během uplynulé reprezentační přestávky. Do kanadského Dawson Creeku odcestoval s reprezentací do sedmnácti let Jaromír Pytlík a Daniel Poizl. Z nejhokejovější země světa přivezli bronzovou medaili. Svou premiéru si v reprezentaci odbyl v šestnáctkách Jakub Konečný (na snímku), dres národního týmu oblékl i Jiří Puczek. V přípravě na mistrovství světa dvacítek odletěli do Ruska dva odchovanci Tomáš Havránek a pardubický útočník Martin Kaut.

Foto: Karel Švec/ČSLH

SEDMNÁCTKA SE VRÁTILA S MEDAILÍ

Ačkoliv základní skupina českým mladíkům vůbec nevyšla a po třech porážkách skončila na čtvrtém místě, systém turnaje U17 World Hockey Challenge umožňuje čtvrtfinále všem týmům. "Konečně jsem viděl hokej v zámoří a je to úplně něco jiného než tady v Evropě. Otevřelo mi to oči, konkurence na světě je obrovská a proto by to chtělo malinko změnit přístup," popisuje získané zkušenosti obránce Daniel Poizl. "Byla to velká zkušenost, turnaj jsem si užíval i všechny věci okolo," doplňuje útočník Jaromír Pytlík.

A právě ve čtvrtfinále se českým mladíkům podařil úspěch, když porazili vítěze druhé skupiny z Ruska 4:3. Velkou měrou k postupu do semifinále přispěl i Jaromír Pytlík, jenž vstřelil důležitou branku na 4:2. V boji o finále proti týmu Kanada Red se znovu prosadil žďárský mladík, který si letos připsal už několik startů za A tým Plamenů, ale jeho vyrovnávací branka na 2:2 nestačila. Česká sedmnáctka inkasovala smolnou braku minutu a půl před koncem utkání. "Jsem hrozně rád, že jsem tam mohl být a odvezl si medaili. Čím déle jsme tu byli, tím nám to šlo lépe. Na kanadský hokej bychom si zvykli," myslí si Jaromír Pytlík, jenž na turnaji vstřelil dvě branky a na dvě přihrál. Chuť si čeští mladíci spravili v zápase o bronz, ve kterém porazili tým Kanada White. "Jsem nesmírně rád za nominaci, být těsně za USA a Kanadou není žádná ostuda," ví Poizl.

ŠESTNÁCTKA DVAKRÁT PORAZILA ŠVÝCARSKO

Český výběr do šestnácti let sehrál na ledě v Klášterci nad Ohří a v Kadani tři zápasy s výběrem Švýcarska. "Každá reprezentační akce je zkušenost, konkurence je vysoká, zápasy jsou vyrovnané a plné emocí," zděluje Jiří Puczek. Dva z nich dokázala česká reprezentace vyhrát a pouze jednou odešla poražena. "Byla to zkušenost porovnat síly s týmem z jiné země. Bylo to mnohem rychlejší než extraliga," popisuje svou premiéru v dresu národního týmu Jakub Konečný. Ale právě v nepovedeném utkání pro Českou republiku, zazářili žďárští mladší dorostenci. Do vedení poslal výběr do šestnácti let Jakub Konečný, dvě zbylé branky vstřelil jeho parťák ze žďárského prvního útoku Jiří Puczek, Česko prohrálo 3:4. "V posledním zápase se nám oboum povedlo vstřelit branku, a jsem za to hrozně rád," přiznává Konečný.

Jiří Puczek vstřelil v nedělním zápase proti Švýcarsku dvě branky. Foto: Karel Švec/ČSLH