Na Plameny čeká boj s momentálně posledním Pelhřimovem

Zveřejněno 31.10.2017 | Pavla Dolíhalová
HC Lední Medvědi Pelhřimov SKLH Žďár nad Sázavou
12., středa 1.11.2017 18:00
HC Lední Medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Plameny se po pár neúspěšných zápasech vrací znovu do hry s ambicemi dobýt přední příčky tabulky. V posledním utkání jim k tomu dopomohl Nymburk, nyní je čeká zkouška v podobě Ledních Medvědů z Pelhřimova. Ti mají opačný problém - z posledního místa se snaží urvat každý bod. Podaří se Plamenům uhájit si svou prozatím dobrou pozici, nebo se Pelhřimov zkusí odlepit z nevděčného místa v tabulce? Utkání začíná ve středu v 18:00.

Foto: Jan Černý

PLAMENŮM SE ZATÍM DAŘÍ VÍCE

Sedm výher ku čtyřem prohrám. Tak vypadá dosavadní skóre Žďáru v letošní sezoně. S dvaceti body se momentálně drží na třetím místě tabulky, před ním se o první příčku pere už jen Tábor s Havlíčkovým Brodem. Nápomocný tomuto faktu byl i poslední domácí zápas Plamenů s Nymburkem. V něm oproti prvnímu společnému střetnutí padlo dohromady 9 gólů. Po výsledku 5:2 na konci třetí třetiny už se zdálo, že je rohodnuto, nicméně Nymburk nedal Žďáru nic zadarmo a v závěru ještě zápas zdramatizoval dvěma rychlými brankami. Naštěstí pro Plameny toho ale víc nestihl a odjížděl domů s porážkou.

ZMĚNY V SESTAVĚ PELHŘIMOVA

To Pelhřimov se prozatím trápí. V deseti dosavadních zápasech v této sezoně dokázal výhru urvat pouze třikrát. Za své výkony stačil posbírat 8 bodů, které jej řadí na poslední místo v tabulce. Takováto pozice se nemohla obejít beze změn v pelhřimovském kádru. Vedení na neúspěšný start zareagovalo přichodem několika nových tváří. To s sebou naopak přineslo i odchod dvou hráčů - v sestavě už dál nebude působit klíčový útočník Libor Bezděk, který ukončil aktivní kariéru, ani gólman Petr Hamalčík, jenž přestoupil do Letňan. V rámci střídavých startů přichází k Medvědům jihlavský odchovanec a obránce Ladislav Pospíchal. Spolu s ním posílí pelhřimovské mužstvo i devatenáctiletý Vladimír Oščádal s Dominikem Markem.

DOSAVADNÍ VZÁJEMNÁ BILANCE NA STRANĚ PLAMENŮ

Ledním Medvědům se podařilo porazit Plameny pouze jednou, a to v přípravném utkání, kde zvítězili těsně 6:5. V ostatních zápasech si Plameny s Pelhřimovem dokázaly vždy poradit. V posledním vzájemném střetnutí si domácí Žďár připsal výhru 5:2. Plamenům se podařilo odehrát pěkné první dvě třetiny, v závěru už vlivem vedení malinko polevily, ale toho Pelhřimov využít nedokázal a domácí celkem bez problémů posbíraly tři body. Dlouholetý manažer Pelhřimova, Aleš Kučera, prozradil, že se vedení klubu snaží s hráči i s výsledky týmu postupně pracovat a ujasňovat si taktické věci i to, jak chtějí, aby hra vypadala. Jaký vliv spolu se změnami v kádru to bude na hru Pelhřimova mít, se ukáže v příštích zápasech. Zda se to už promítne do utkání se Žďárem, se dozvíme ve středu ve večerních hodinách.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
3. kolo, so 23.9. 17:30SKLH Žďár nad Sázavou — HC Lední medvědi Pelhřimov 5 - 2 REPORT

Před soubojem s momentálně dominujícím Havlíčkovým Brodem, který se odehraje v sobotu 11. listopadu, čeká na Plameny o týden dříve ještě domácí zápas s Pískem.