Přichází první reakce. Hodně se těším, chci pomoct, hlásí nová posila do útoku Ondřej Stehlík!

Zveřejněno 27.10.2017 | @krasny_ondrej
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Útok Plamenů vyztuží od sobotního zápasu proti Nymburku útočník Ondřej Stehlík. Brněnský rodák začínal ještě v tehdejším Ytongu Brno a ve druhé lize si nejvíce startů připsal v Technice, osm zápasů odehrál i v extralize za Kometu Brno. Letošní sezonu měl podle všeho odstartovat v dresu Hodonína, z něj ale po zranění odešel. Do týmu Ondřej Stehlík přichází v reakci na zhoršenou produktivitu a oživení působení mužstva, za Plameny málem hrál už v loňské sezoně.

Foto: Roman Kantor

Za žďárské Plameny málem nastoupil Ondřej Stehlík už během loňského play-off, jenomže brněnská Technika byla proti a start zamítla. Po odstoupení brněnské Techniky z druhé ligy dostal nabídku od Hodonína. "Rozhodl jsem se to přijmout, chtěl jsem prodat svoje individuální schopnosti," říká nová posila Ondřej Stehlík. Jenže působení bylo na jihu Moravy trochu komplikované. "Přípravu jsem měl dobrou, i první dva zápasy, jenže pak mi vybili zuby, sešívali mi pusu. Po zranění jsem dostával méně šancí a jelikož v klubu probíhali nějaké změny, odnesl jsem to já."

V loňské sezoně nasbíral sedmadvacetiletý útočník v osmatřiceti zápasech základní části 35 kanadských bodů, k tomu dalších pět přidal ve čtyřech zápasech baráže a stal se jedním z hlavních strůjců záchrany brněnského klubu ve druhé lize. "Bylo to těžké, ale pro mě to byla zkušenost. Cítil jsem větší zodpovědnost, nechtěli jsme udělat ostudu," vzpomíná na loňskou sezonu Stehlík.

Teď přichází oživit útočné řady Plamenů, které poněkud v posledních zápasech tápají. K týmu se nová posila připojí dnes večer na předzápasovém tréninku. "Hodně se na to těším, znám se s Petrem Štěpánkem, už jsme spolu hráli a jsme kamarádi." Příchod Ondřeje Stehlíka bude mít vliv i na sestavu, do obrany se s největší pravděpodobností přesune univerzál Peter Beneš, který doposud brázdil útočné formace.

I sám útočník sleduje aktuální situaci týmu. "Chci týmu pomoct, ale jak já říkám, sezona je nejdůležitější po vánocích a v play-off," říká na závěr Ondřej Stehlík.