Plameny se vyjedou utkat s Kozly do Kolína

Zveřejněno 25.10.2017 | Pavla Dolíhalová
SC Kolín SKLH Žďár nad Sázavou
10., středa 25.10.2017 18:07 Zimní stadion Kolín
SC Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou KOL - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Před domácím zápasem s Nymburkem čeká na Plameny ještě test v podobě Kozlů z Kolína. Ti se možná nezdají jako příliš silný soupeř, nicméně poslední dva zápasy si připsali na svou stranu. Naopak Žďár začal sezonu na výbornou, kdežto v posledních kláních se trošku hledá. Podaří se Kolínu vyhrát potřetí v řadě, nebo jejich stoupající sebevědomí utnou Plameny ze Žďáru? Utkání začíná ve středu v 18:07.

Foto: Jan Černý

Kolín nebude snadným soupeřem

Po posledním vydřeném domácím vítězství vyjedou Plameny do Kolína. S tím se utkaly v samém začátku sezony na žďárských Bouchalkách a připsaly si v něm první tři body v soutěži. I přesto, že Žďár čelil většímu tlaku kvůli akci “Plameny hrají pro věž”, domácí mužstvo si body pohlídalo a bojovné Kozly v závěru hry k ničemu nepustilo. Oba trenéři hodnotili utkání jako velmi kvalitní i divácky zajímavé, hrálo se na vysoké úrovni a zdá se, že i tentokrát žďárské čeká nelehký úkol. Přestože se Kozlové z Kolína momentálně nacházejí na osmém místě tabulky, k dobru jim bude určite hrát domácí prostředí i chuť porvat se o body.

Dosavadní výkon Kozlů

Poslední dva zápasy zvládl Kolín dobře. V klání s Táborem ukázal vůli i bojovnost a nakonec si odnesl dva body za vydřené vítězství v prodloužení. Výkon mužstva si pochvaloval i trenér Petr Martínek, který zmínil, že tým šlapal a zaslouží si obrovskou pochvalu. To poslední zápas na domácím ledě s Klatovy to měli Kozlové poněkud jednodušší. První třetinu si pojistili výsledkem 3:1 a i když se hostující celek snažil vrátit třemi góly zpět do hry, Kolín se nenechal překvapit a vzal si tři body za konečné skóre 6:3. V tomto zápase se rovněž objevila nová posila - navrátilec Tomáš Pipek, který ukončil svou činnost v Havlíčkově Brodě a odehraje v týmu Kolína měsíc na zkoušku.

Vzájemná utkání hrají na stranu Žďáru

Žďárští s Kozly prohráli v této sezoně pouze jednou, nicméně po pěti výhrách v řadě přišly i nějaké smolné porážky a to konkretně tři v řadě. Ačkoli se Plamenům vrátila chuť vítězství po posledním domácím utkání proti týmu David Servis, nejdou dělat předčasné závěry - své tři body si totiž musely doslova vydřít. Zápas jako takový byl velmi vyrovnaný, David Servis nedal domácím nic zadarmo, kvalitně bránil a i Michal Konečný, trenér Žďáru, hodnotil výhru jako velice cennou. Vítěznou premiéru si v posledním klání odbyl také jeden z dorostenců. Martin Nagy zaskočil za nemocného Ondřeje Kovářů.

V příštím zápase přivítají Plameny na domácím ledě Nymburk.