Zkusíme zase navázat na vítěznou vlnu, říká po třech prohrách v řadě Martin Lojek

Zveřejněno 20.10.2017 | Jakub Janů
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Plameny tři poslední zápasy sice prohrály, ale už zítra je čeká další domácí zápas s Českými Budějovicemi. Jak se momentálně tým cítí a co dělal, když nebyl ve středu hrací den se rozpovídal obránce Martin Lojek.

Po pěti výhrách v řadě a vedoucí pozici v tabulce přišly tentokrát tři prohry a z toho jedna z nich byla docela značná, tak jaká panuje v týmu momentálně nálada?
Ano. Po pěti výhrách jsme sice třikrát prohráli, ale nálada v týmu je taková jakoby jsme ještě ani jednou neprohráli. Však je to jenom sport a někdo musí vyhrát a někdo zase prohrát.

V sobotu přijede David Servis České Budějovice. Ty si loni v týmu sice nebyl, ale ze čtyř zápasu jsme s nimi čtyři vyhráli. Jak se tedy na takového soupeře zatím připravujete?
Zkusíme zase navázat na vítěznou vlnu, ale to vše bude jasné až padne osmá hodina večer. Loni s nimi Žďár neprohrál, tak to snad bude pokračovat.

Proběhly od posledního zápasu nějaké změny v tvojí formaci?
Žádné změny v mojí formaci neproběhli. Myslím si, že se nám docela daří, tak není důvod to měnit.

Ty, se svými fyzickými parametry asi preferuješ především silový hokej, ale na můj vkus někdy zbytečně od modré málo střílíš. Není to škoda? Nebo máš strach, že když se do toho hodně opřeš, že při tom zlomíš hokejku?
Svoje parametry moc nevyužívám. To si schovávám na play off a pokud jde o střelbu, tak jsem ji teď s klukama dost piloval, takže snad už mně tam něco spadne. Jinak hokejek je dost, tak nemusím mít strach že nějakou zlomím.

Ve středu hrací den nebyl a vy jste dostali volno. Copak si dělal?
Jel jsem s přítelkyní a dcerou na nedalekou chalupu a tam jsem strávil odpoledne. Sice počasí nebylo nic moc, ale dcera mě úsměvem dělala radost.

A poslední otázka, ale už mimo hokej. Během září jsi nastoupil tady ve Žďáře do nového zaměstnání. Jak se ti tam líbí?
Jak říkáš. Nastoupil jsem do zaměstnání, protože tréninky a zápasy jsou až večer, tak abych se nenudil. Šel jsem pracovat na Cooper Standard a musím řict, že je to paráda. Lepší práci jsem si nemohl představit. Hlavně když je okolo dobrý kolektiv a taky je sranda. Tím bych chtěl pozdravit všechny co pracují na expedici.