MD i SD narazí na poslední týmy tabulky, Pytlík a Poizl v reprezentaci

Zveřejněno 18.10.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Jak mladší tak i starší dorostenci Plamenů změří o tomto víkendu síly s posledními celky tabulky. Starší kategorie vyrazí na led Havlíčkova Brodu, který prozatím získal jeden bod, výhra by mohla Plameny posunout zpět do bojů o postup. Obrovsky důležitý zápas čeká mladší dorost, který vyjede na led posledních Letňan. Čtyřbodový náskok na soupeře by Plameny potřebovaly pro větší klid navýšit. Skvělou zprávu přinesla nominace na listopadový turnaj World Hockey Challenge U17 v Kanadě, kam odletí i Jaromír Pytlík a Daniel Poizl.

Foto: Petr Nedvěd

STARŠÍ DOROST SE ZABRZDIL, PROHRÁL POTŘETÍ V ŘADĚ

Starší dorostenci se o víkendu dostali do zápasu pouze jednou, jelikož páteční duel na ledě Hradce Králové byl odložen. Bodovat se jim v sobotu proti Českým Budějovicím na zimním stadionu v Telči nepodařilo. I proto Plameny klesly na čtvrtou příčku. Vrátit se zpět do boje o postup do nadstavby mohou svěřenci Jaromíra Pytlíka v pátek, kdy vyjedou na led posledního Havlíčkova Brodu. S ním už dva zápasy žďárští hokejisté odehráli a byli v obou případech úspěšní. Jelikož je ve skupině lichý počet týmů, každé kolo má některý volno. To si žďárští mladíci užijí tuto sobotu.

PLAMENY VYŠLOU DO SVĚTA REPREZENTANTY

Nominaci na prestižní turnaj World Hockey Challenge U17, který se koná od 2. do 12. listopadu dostali dva hráči staršího dorostu Plamenů. Do kanadského Dawson Creeku odcestují s českou hokejovou reprezentací Jaromír Pytlík a Daniel Poizl. Oba hráči i přes svůj nízký věk dostali šanci i za A tým Plamenů, teď budou reprezentovat český hokej na prestižním turnaji. Česko se na turnaji utká se Švédskem, USA a výběrem Kanada White a Kanada Black.

Víkendový program NOEN Extraligy staršího dorostu
13. kolo, pá 20.10. 18:00BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou ONLINE

MLADŠÍ DOROST MUSÍ ZABRAT, O VÍKENDU HO ČEKÁ DŮLEŽITÝ DUEL

I mladší dorostenci se chvilku ocitli ve vodách, ve kterých by mohli bojovat o postup do nadstavby, ovšem po porážkách s brněnskou Kometou a Pardubicemi, klesli zpět do bojů o záchranu. S devíti body jsou na osmém místě a tuto sobotu čeká Plameny jeden z klíčových zápasů. Žďárští mladíci totiž vyjedou do pražských Letňan, které prozatím uzavírají pořadí skupiny Střed. Letňany mají na kontě pět bodů a v případě výhry by se už téměř na žďárské mladíky dotáhly. Na druhou stranu vítězství v hlavním městě by Plamenům přidalo daleko více klidu na hokejky do dalších kol.

Víkendový program ELIOD Extraligy mladšího dorostu
9. kolo, út 31.10. 16:00Dynamo Pardubice – SKLH Žďár nad Sázavou ONLINE