Plameny jedou do Klatov, kde se pokusí dostat zpět na vítěznou vlnu

Zveřejněno 13.10.2017 | Tomáš Masař
SHC Klatovy SKLH Žďár nad Sázavou
8., sobota 14.10.2017 17:30 Zimní stadion Klatovy
SHC Klatovy - SKLH Žďár nad Sázavou KLT - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na své další cestě za ligovými body se hráči Plamenů tentokrát budou muset obejít bez svého obvyklého lodivoda, trenéra Michala Konečného, kterého pro tentokrát v čele žďárské squadry zastoupí asistent Radovan Biegl. Na výkon týmu by to však v žádném případě nemělo mít vliv a hráči určitě budou chtít odčinit porážky z posledních dvou utkání. Zápas na ledě Západočechů začíná v sobotu v 17:30.

S mužstvem Klatov se žďárské Plameny v rámci 2. ligy utkávaly po tři sezóny mezi lety 2013 až 2016, kdy byly západní a střední skupina sloučeny dohromady. Vzájemná bilance byla vzácně vyrovnaná, když si oba týmy připsaly po třech vítězstvích v základní hrací době. Minulou sezónu již klatovští odehráli v západní skupině 2. ligy, takže poslední setkání Plamenů s tímto soupeřem je staré již skoro dva roky. Každopádně mají borci s planoucím Ž na dresech svému soupeři co vracet, vzhledem k tomu, že v ročníku 2015/2016 tomuto soupeři v obou zápasech podlehli.

Po skvostném vstupu do sezóny Plameny trochu pohasly

Začátek letošní sezóny se týmu ze Žďáru povedl na výbornou, když v prvních pěti utkáních všechny své soupeře přehrál a usadil se na čele tabulky skupiny střed. V novém kalendářním měsíci se však Plamenům již tolik nedaří. Nejprve přišlo nevydařené utkání na ledě moravskobudějovických Žihadel a poté domácí porážka s Táborem, což se odrazilo v tabulce poklesem na třetí místo. Nezbývá než doufat, že se Plamenům v dalších zápasech podaří navázat na výkony ze začátku sezóny a opět pravidelně připisovat body do tabulky.

Klatovy doma zatím neprohrály

Že žďárské borce na západě Čech nebude čekat jednoduchý soupeř naznačují dosavadní výkony Klatov na domácím ledě. Ze všech čtyř domácích utkání v této sezóně odešli Západočeši jako vítězové - dvakrát v základní hrací době, jednou po prodloužení a v jednom zápase musely rozhodovat až samostatné nájezdy. O ofenzivní síle klatovských svědčí i jejich poslední domácí zápas proti českobudějovickému David servisu. Po rychlém vedení 2:0 a 3:1 sice tým z jihu Čech obrátil na 3:4, přesto se však nakonec radovali domácí v prodloužení po poměrně divokém výsledku 6:5. Hlavní zásluhu na tom měl především autor hattricku Ondřej Leština.

Z výše zmíněného je více než zřejmé, že na domácím ledě jsou Klatovy velice nebezpečným soupeřem a jen málokterý tým si z jejich ledu odveze nějaký ten bodík. Na druhou stranu žďárští hráči jistě budou chtít přerušit nepříznivou sérii z posledních dvou utkání a dostat se zpět na vítěznou vlnou a jako první tak v této sezóně kompletně vyloupit klatovský led.