V patnácti letech bojuje o áčko. „Snažím se dát do toho všechno,” říká Jaromír Pytlík

Zveřejněno 16.08.2017 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Pokud byste přišli na zimní stadion a viděli hrát ve žďárském dresu hráče s číslem 18, určitě byste si netipovali, že mu až za měsíc bude teprve šestnáct let. Jaromír Pytlík disponuje v jeho letech neuvěřitelnou jak fyzickou, tak i herní vyspělostí. V přípravě dal druhou branku a svými výkony si říká o to, aby se stal jednou z posil Plamenů do útoku. Když trochu předběhneme a podíváme se na server eliteprospects.com, ne nadarmo u jeho jména svítí „Prospect eligible for the 2020 NHL Entry Draft".

Foto: Petr Nedvěd

Loni jsi už něco málo v áčku odehrál, ale jak si na to zvykáš hrát v základní sestavě?
Je to můj čtvrtý zápas a je znát, že to je trochu rychlejší, ale kluci mi ohromně pomáhají a hodně mě hecují. Jsem hrozně rád, že tu můžu být a hrát za áčko. Myslím si, že si na to pomalu zvykám.

Ze všech stran sklízíš pochvalu, jak od trenérů, tak od veřejnosti. Co to s patnáctiletým hráčem může udělat?
Snažím se dát do toho všechno a zatím mi to asi vychází. Samozřejmě mě pochvaly těší, ale musím v tom pokračovat i nadále.

Proti Pelhřimovu sis připsal druhou branku v přípravě, ta včerejší stála opravdu za to…
Střechič (Tomáš Střecha - pozn. red.) to krásně rozvezl od modré a našel Kovyho (Ondřej Kovářů - pozn. red.), já jsem se snažil ještě uvolnit a on mě krásně našel. Já už to dával jenom do prázdné branky, takže to pěkně udělali hlavně kluci.

Kouč Konečný tě nechává hrát ve všech situacích. Máš volnost na ledě?
Samozřejmě nějaké instrukce máme. Ale pan trenér Konečný mi hlavně říká, ať hraji svoji hru a ukážu všechno co v sobě mám.

Ty jedeš na dvou vlnách, extraligový dorost ale zároveň pokukuješ po sestavě v „áčku“. Kam bys nejraději zamířil?
V áčku si to užívám, jsou tu skvělí fanoušci, hraje se určitě o něco lépe a to je to teprve příprava. Je to prostě jiné, než v dorostu i co se týče hokeje, ale vše je na trenérech.

Jaromíru Pytlíkovi je teprve patnáct let, ale už nakukuje do sestavy áčka. První branku dal v Třebíči, takto úspěšně zakončil krásnou akci po přihrávkách Střechy a Kovářů proti Pelhřimovu, která znamenala vedení 4:0. Foto: Petr Nedvěd