Plameny poprvé doma, k přípravě přijedou Žihadla s Peterem Pucherem

Zveřejněno 10.08.2017 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Přípravné zápasy jdou v rychlém sledu, již dva dny po zápase v Třebíči čeká žďárské hokejisty první domácí přípravné utkání. Ve čtvrteční podvečer Plameny přivítají Moravské Budějovice, které letos budou patřit k favoritům soutěže. Nicméně tento týden ještě zdaleka o výsledky nepůjde, Plameny se potřebují sehrát a zvyknout si opět na zápasové tempo.

Foto: Petr Nedvěd

Jako první se v této sezóně na ledě žďárských Plamenů v přípravném utkání představí jeden z druholigových soupeřů, žihadla z Moravských Budějovic. Jedná se o známého soupeře, se kterým žďárští hokejisté svedli v uplynulých sezónách již nejednu bitvu. Stejně jako pro domácí, i pro hosty to bude teprve druhé utkání v přípravě. Poprvé se utkaly na domácím ledě o den dříve s Drtiči z Hodonína.

LONI TO BYLO VYROVNANÉ

Plameny sehrály se Žihadly v minulé sezóně dohromady pět utkání, jedno přátelské v přípravě a čtyři v rámci druholigové soutěže. Pokaždé se nakonec z výhry radoval domácí tým, třikrát žďárští, jednou z toho v prodloužení, a dvakrát tým z Moravských Budějovic. S výjimkou prvního přípravného utkání, ve kterém Plameny po vynikající první třetině (5:1) zvítězily poměrně hladce 8:4, se jednalo o velice vyrovnaná utkání, ve kterých se rozhodovalo až v samotném závěru a hned třikrát utkání skončilo rozdílem jediné branky.

ŽIHADLA PŘES LÉTO POSÍLILA

Vedení Žihadel se pro nadcházející sezónu podařilo do kádru ulovit výraznou posilu v osobě slovenského internacionála Petera Puchera. Tento hráč, který má na svém kontě i zlato a stříbro z mistrovství světa, bude jistě velký lákadlem nejen pro příznivce týmu z Moravských Budějovic, ale i další fanoušky na všech ostatních druholigových stadionech.

Příznivci Plamenů se tak hned v prvním domácím přípravném zápase mohou těšit na hvězdu první velikosti. Jak se Pucherovi a zbytku Žihadel bude proti Plamenům dařit, budete mít možnost sledovat ve čtvrtek od 18 hodin.

Přípravné zápasy muži - P2

SKLH Žďár nad Sázavou

10.08.2017

18:00

HC Moravské Budějovice 2005