První čtvrtina základní části, řečí nemilosrdných statistických čísel

Zveřejněno 25.10.2016 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhá hokejová liga je již několik týdnů v plném proudu a ve středu vstoupí do své druhé čtvrtiny. Na tu první jsme se podívali z pohledu statistických čísel. Ta naznačují, kde jsou největší rezervy Plamenů a možná i příčiny toho, proč i přes znatelné zlepšení v posledních zápasech, zůstává Konečného výběr přeci jen za předsezónním očekáváním.

Určitě je co zlepšovat

Z těch méně příznivých statistických čísel je asi nejviditelnější vysoký počet obdržených branek (36), který je hned druhý za posledním Jindřichovým Hradcem. Naopak počtem vstřelených branek (33) patří Žďár k lepšímu průměru. Celkem padlo v první čtvrtině základní části skupiny Střed 310 branek, což je průměr 31 na jedno mužstvo.

Ovšem ještě více by jich mohlo být, pokud by žďárští hokejisté dokázali lépe využívat přesilové hry. Procentuální využití hry v početní převaze (5,25%) zůstává hluboko za výbornými čísly z minulých sezón (18-20%). Na druhou stranu téměř 85 procentní úspěšnost ubráněných oslabení odpovídá předchozím obdobím.

Nejpříjemnější číslo však dosáhli diváci, kterých na prvních pět domácích utkání dorazilo přes 3,5 tisíce s průměrem 714 na zápas. To je s ohledem na obvykle divácky slabší úvod sezóny, víkendové odjezdy na chalupy, podzimní sběr brambor, dušičky apod. rozhodně velmi pozitivní ukazatel.