Mládež: Starší dorost stoprocentní, junioři si vyšlápli na lídra, mladší dorost v derby neuspěl

Zveřejněno 21.10.2013 | ok
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – I v uplynulém říjnovém víkendu odehrály žďárské mládežnické výběry své soutěžní zápasy. V pátek se doma představil starší dorost, zatímco juniory čekala dlouhá cesta do Ostravy. V neděli přijel na Bouchalky jak lídr ligy juniorů Hodonín tak i vedoucí tým extraligy mladšího dorostu z Jihlavy. Naopak starší dorost jel pro povinnou výhru do Strakonic.

JUNIOŘI

V pátek čekala juniory dlouhá cesta do Ostravy k zápasu s Porubou, který nepotřebuje delší komentář. Po nepovedeném začátku druhé třetiny a špatné třetí třetině si z ledu Poruby odvezli čtrnáctibrankový výprask.

9.kolo, pátek 18.10.2013
HC VOKD Poruba - SKLH Žďár nad Sázavou 14:6 (3:2, 4:1, 7:3)
Branky a nahrávky: 11 Kaleta (Schwarz, Král), 13 Havránek (Holaň, Baca), 16 Havránek (Brnčál), 21 Rataj (Maček), 22 Král (Schwarz, Puškár), 24 Brnčál (Puškár), 25 Maček, 44 Mihal (Maček, Rataj), 44 Brnčál (Holaň, Ryška), 45 Kaleta (Král, Schwarz), 49 Holaň (Baca), 55 Mihal (Rataj, Maček), 58 Rataj (Maček), 59 Havránek (Brnčál, Baca) – 9 Koláček (Bednář), 20 Gregar (Štěrba), 24 Staněk (Gregar), 53 Bednář (Vítek), 54 Vítek (Gregar, Staněk), 56 Staněk (Gregar)
SKLH Žďár nad Sázavou: Zelený, (22. Krásný)– Vítek, Peška, Březka, Vlček, Pazourek – Bednář, Staněk, Štěrba, Škorpík, Navrátil, Novotný, Gregar, Koláček, Vacek

V neděli čekal Plameny velmi těžký zápas a mnozí čekali další debakl. Junioři se utkali proti lídru soutěže Hodonínu. Po 10 vteřinách se Drtiči dostali do vedení a se Žďárem to vypadalo špatně. Plameny však nakonec odcházely do kabin s vedením 3:2, které držely až do 50. minuty kdy zvýšily na 4:2. Hodonín si poté vytvořil místy až drtivý tlak, ale branku vstřelit již nedokázal. Čtyři minuty před koncem pojistil domácím tři body Staněk a tak se mohl Žďár radovat z důležitých a překvapivých tří bodů.

10.kolo, neděle 20.10.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Hodonín 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4 Štěrba (Staněk, Gregar), 5 Bednář, 18 Gregar, 50 Gregar (Staněk, Štěrba), 56 Staněk (Štěrba) – 1 Kučera (Kukliš), 16 Čavoj
SKLH Žďár nad Sázavou: Krásný – Vítek, Peška, Březka, Pazourek – Gregar, Staněk, Štěrba, Bednář, Koláček, Škorpík, Navrátil, Novotný, Vacek
Střely na branku: 21:33

STARŠÍ DOROST

Starší dorostence čekala dvě utkání, ve kterých byli favoritem. Nejprve v pátek přivítali na svém ledě Příbram. Mladé Plameny však po první třetině prohrávaly už 0:2, ale ve druhém dějství stav otočily a přestřelku dotáhly do vítězného konce. V neděli jeli starší dorostenci na led posledních Strakonic a "povinná" výhra se nerodila lehce, ovšem Žďárští své vítězství o jednu branku uhájili.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Příbram 7:5 (0:2, 4:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 21.Machovec (Mäki), 34.Prchal (Šmída), 38.Mäki, 40.Němec R. (Srnský), 49.Šmída (Šimák, Nedvěd), 51.Rozmarín (Nedvěd,Šmída), Prchal (Němec R.) - 4.Šanda (Svoboda), 4.Svoboda (Beneš), 54.Císař (Svoboda), 57.Beneš (Šanda), 57.Císař (Kozelka)
SKLH Žďár nad Sázavou:Peška(Vitešník) - Němec A., Machovec, Klíma, Macek, Mareček, Srnský - Prchal, Mäki, Němec R.(C) - Šimák, Šmída, Nedvěd - Rozmarín, Šlegl.

HC Strakonice - SKLH Žďár nad Sázavou 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 18.Polanský (Klotchko), 31.Polanský (Janoch), 50.Škoda, 60.Hadrava - 4.Němec R. (Šmída), 13.Mäki (Rozmarín), 30.Němec R., 31.Prchal (Šmída), 39.Mäki (Mareček,Machovec)
SKLH Žďár nad Sázavou: Vitešník(Peška) - Dörrer, Vlček, Klíma, Macek, Machovec - Prchal, Mäki, Němec R.(C) - Šimák, Šmída, Šlegl - Rozmarín, Mareček

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostenci nastoupili v neděli na Bouchalkách proti lídru tabulky z Jihlavy a opět před velmi dobře zaplněnými tribunami. Hosté se dostali do rychlého vedení, které jim zůstalo do 40. minuty kdy vyrovnal Kaut. Domácím chybělo v zápase štěstí, když rozhodující branku dostali pouhé tři minuty před koncem.

8.kolo, neděle 13.10.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Kaut (Havránek, Trejbal) – 8. Čermák (Smutný), 57. Najman, 59. Kousal (Huňáček)
SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal – Trejbal, Švanda, Jankovský – Nečas (A), Srnský, Macek, Štěfka, Zahradník, Macky, Nedvěd (A), Kaut, Nový, Havránek (C), Matys, Geba, Pochobradský

STARŠÍ ŽÁCI

sobota 19.10.2013
SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 4.Trejbal (Křehlík), 4.Hromádka, 21.Trejbal (Melichar), 38.Křehlík, 40.Čermák (Pelikán), 47.Melichar (Křehlík), 50.Hromádka (Pachl Z.), 54.Šerejch (Pachl Z.)

MLADŠÍ ŽÁCI

SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 11.Brož (Hromádka), 38.Trejbal (Křehlík), 53.Křehlík (Trejbal), 59.Hromádka (Křehlík), 60.Čermák (Brož)

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.

Fotky ze zápasů mládeže si můžete prohlédnout ve fotogalerii.