LOJEK: Trenéři i kluci mě stále nabádají, ať více střílím

Zveřejněno 10.10.2019 | Redakce
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Čtyřiatřicetiletý obránce Martin Lojek prožívá z osobního hlediska velice povedený začátek sezony, což se ale bohužel zatím nedá říct o celkovém herním projevu Plamenů. Borec, který to dotáhl až do NHL, což jsou okamžiky, jak sám říká, kterých si v kariéře nejvíce váží. „Zahrát si NHL, to se nepovede jen tak někomu. Vzpomínky na ty zápasy si ponesu v hlavě celý život,“ říká bez pěti centimetrů dvoumetrový pořízek. Co říká na svoje střelecké obrození a jak hodnotí dosavadní výkony Plamenů? To se dozvíte v následujícím článku.

Foto: Petr Nedvěd; www.gettyimages.co.nz

Po osmi odehraných kolech 2. ligy skupiny Východ nenajdeme ve žďárském týmu lepšího střelce než právě tohoto skromného beka. „Lojza“ má na svém kontě po čtyřech odehraných zápasech stejně branek jako za celou loňskou sezonu. Snaží se oproti předchozím rokům více střílet? „Asi to tím bude. Trenéři i kluci mě stále nabádají, ať více střílím, tak se je snažím poslouchat,“ usmívá se Martin a dodává: „Ale asi to bude spíše tím, že trefuji branku a nejde to do mantinelu,“ pokračuje ve veselém duchu medailista ze světového šampionátu juniorů. Může být střelecká forma vyústěním toho, že Martin kvůli pracovnímu vytížení nestíhá všechna utkání? „I to může být ten důvod. Jak mám vždy týden pauzu, tak mám i větší chuť do hokeje a více mě to baví,“ potvrzuje milovník seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Hráč s „osmičkou“ na zádech dokonce v 5. kole nasázel do sítě Moravských Budějovic hattrick, který se pravděpodobně projeví v Martinově peněžence. Tedy možná. „Ihned po zápase za mnou přišel Plevič, že to budu mít drahé. Na druhou stranu jsme dlouholetí kamarádi, takže bych dál tyto interní věci neřešil,“ směje se.

Celkově ale Plameny nezastihl začátek sezony v optimální formě a to ví samozřejmě i tento urostlý obránce. „Výkony týmu jsou takové, jaké jsou. My ale stále věříme, že si to sedne, zlepšíme celkový projev a s tím přijdou i lepší výsledky. Přece jen je tu dost nových hráčů a chce to nějaký čas,“ naráží Martin na velké změny v našem kádru. „Na druhou stranu ale musím říct, že i když se zatím nedaří, tak je v kabině skvělá nálada a vždy tam chodím strašně rád,“ potvrzuje tradici žďárské kabiny hráč s reprezentačními zkušenostmi.

A jak vidí svůj případný start v následujícím a pro Plameny velmi důležitém zápase proti Novému Jičínu? „Tento týden mám bohužel odpolední, jak se říká „po obídku”, takže tréninky nestíhám. Mluvil jsem jak s trenérem, tak i s kapitánem, tak uvidíme, jak to v sobotu dopadne,“ dává naději žďárským fanouškům.

A my si přejme, ať to v sobotu „dopadne" a střelecká forma Martinovi vydrží i nadále.

Martin Lojek působil od sezony 2002/2003 šest sezon za mořem, kam se vydal jako sedmnáctiletý obránce Pardubic. V létě 2008, poté, co si připsal pět startů za Floridu Panthers v nejslavnější hokejové lize planety, ale nenašel další uplatnění v mužstvu z amerického města Sunrise a zvolil tedy návrat zpět domů za velkou louži. Nevrátil se však do východočeských Pardubic, zakotvil až o téměř 300 km více na východ, ve slezském Třinci.

Mezi tuzemskou elitou pak sehrál dohromady 303 zápasů v barvách Chomutova, Pardubic a především pak právě v dresu Třince, s nímž v roce 2011 slavil zisk mistrovského titulu. Ve stejné sezoně se představil na akcích Euro Hockey Tour a za sebou má i účast na MS dvacítek. Nejvyšší soutěž si vyzkoušel i na Slovensku, v dresu Martina.

Nyní již třetím rokem v řadě působí v dresu se „žetkem“ na prsou, v němž odehrál 113 utkání a zaznamenal 51 kanadských bodů.