„Síly sice dochází, ale rozhodně nic nevzdáváme,“ hlásí odhodlaně Martin Pleva

Zveřejněno 19.03.2016 | Barbora Hronková, mk
T Á B O R - Ani v pátečním zápase se žďárské partě nepodařilo dobýt táborský led. Ačkoli začátek se u Plamenů vyvíjel slibně, nakonec přece jenom nestačily síly ani na jedinou branku. Martin Pleva nám o něco detailněji přiblížil celý zápas a zhodnotil jeho průběh.

Tento duel sledovalo rekordní množství fanoušků, jak na stadiónu, tak v online přenosech. Oba soupeři si zpočátku vedli rovnocenně a stejně dravě. První dvě třetiny přinesly dvě domácí branky, ale také řadu šancí na obou stranách. „Já si myslím, že jsme do toho zápasu vstoupili rozhodně lépe, než do toho prvního. První třetina byla vcelku povedená, sice tam měli nějaké šance, ale to budou mít doma vždycky, protože tam na nás vyvíjí tlak. Myslím si ale, že jsme se toho zhostili daleko líp. Ve druhé třetině škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři za stavu 1:0. Kdybychom tam vyrovnali, tak by to bylo zase něco úplně jiného. Tam jsme dostali šest minuty před koncem druhý třetiny takový lacinější gól. Bylo to sice v našem oslabení, vystřelili a Salimu (Jiří Sláma) se to tam nešťastně odrazilo. Říkal, že mu to neklouzalo v brankovišti, takže mu nešlo se přesunout,“ okomentoval zápas, akce obou celků a smolný gól Martin Pleva.

Velký zlom ve snažení hostů nastal v poslední třetině po vstřelení třetího kohoutího gólu. V posledním herním úseku se náskok tří gólů srovnává opravdu těžce. Navíc celý tento stav musel hodně udělat s psychickou stránkou hráčů na obou stranách. Domácí začali hrát mnohem uvolněněji a hosté zůstávali spíše v obraně, ačkoli bylo vidět, že se opravdu snaží o nějakou útočnou akci a vstřelit alespoň jednu branku. „Bylo už vidět, že nemáme síly. Škoda, že jsme na začátku třetí třetiny nevyužili tu přesilovku, to by se s tím ještě dalo něco dělat. Pak jsme dostali ten třetí gól a ten to definitivně zlomil,“ poznamenal smutně Martin.

Prohra, výhra, prohra. Každý z protivníků si zatím úspěšně brání svoje území. Zápasy 6:2, 5:1 a 4:0 jsou hodně nevyrovnané. Všechny si drží čtyřgólový rozestup. „Byla to škoda. Neodehráli jsme úplně špatný zápas, akorát na konci už chyběly síly, a je to prostě znát. Když se podívá člověk na kluky, tak je prostě vidět únava a každý to pociťuje. Doma ale chceme určitě vyhrát a porvat se o to, protože před tak fantastickýma divákama by to byla škoda, a chceme si vybojovat pátý zápas, kde už se pak může stát cokoliv.“ Výkonnostně se oba týmy přibližují čím dál tím víc. Pravděpodobně je to následek toho, že už znají soupeřovi taktiky a strategie. Proto bude zcela jistě zajímavé sledovat vývoj dalších utkání semifinálové série

Tábor se na žďárský led vypraví znovu tuto neděli a čtvrté utkání vypukne v 17:30. Plameny se znovu pokusí Kohoutům oplatit předchozí porážku a budou se snažit i napotřetí odvrátit konec sezóny. Dvakrát se to již podařilo… „Fanoušci nás zase určitě vyhecují k daleko lepšímu výkonu. Myslím, že máme určitě daleko větší šanci a určitě se o to porveme! Síly sice dochází, ale rozhodně nic nevzdáváme,“ burcuje a hodnotí šance týmu Martin. Protože oba týmy budou bojovat na 100 a více procent, je zcela jasné, že diváky čeká opět nádherný sportovní a hokejový zážitek a úchvatná atmosféra semifinále play-off. Nenechte si to ujít, může to být letos naposled, tak nezapomeňte přijít v neděli na Bouchalky!