Přihlásí se Kozlové do boje o stříbrnou pozici? Odpověď dá odložený zápas v Kolíně

Zveřejněno 19.02.2013 | mk
SC Kolín SKLH Žďár nad Sázavou
32., středa 20.2.2013 18:00
SC Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou KOL - ZNS
K O L Í N – Základní část druhé ligy již nezadržitelně putuje do své finální části, kterými jsou dvě závěrečná kola. Ještě předtím však Plameny musí odehrát odložený duel 32. kola s nevyzpytatelným Kolínem. Ten se po sobotní výhře nad Technikou (2:3) vrátil do boje o medailové umístění a lepší pozici do závěrečných vyřazovacích bojů. Naopak Žďár si zkomplikoval situaci nedělní prohrou v Moravských Budějovicích (3:2). A proto závěrečná kola budou ještě hodně zajímavá. Přestože vstupenky do play-off jsou již vyprodané a postupová osmička je známá, stále je o co bojovat. Očekává se pohledný a bojovný zápas, ve kterém budou Plameny usilovat o jistotu nejhůře třetího místa.
Po nevydařeném vstupu do soutěže, se Kozlové rapidně zvedli a od druhé poloviny základní části se drží v horní polovině tabulky. V zatím posledním zápase porazili o víkendu Techniku a dostali se na dostřel medailovým pozicím. A nyní přivítají na svém stadionu tým z Vysočiny, okupující druhou příčku.

Středočeši mají se svěřenci Martina Sobotky zatím nevyrovnané účty, kdy se jim proti nim doposud příliš nedařilo. Hned v říjnovém klání podlehli svému velkému soupeři po fantastickém výkonu domácího brankáře Petra Opršala 4:2. A Žďár naznačil, že bude pro tento skvělý tým vyrovnaným soupeřem.

Vítězný kouč tohoto duelu ale nešetřil na chvále protivníka: „Soupeř však byl opravdu kvalitní, jeho hráči jsou velmi zdatní bruslařsky a ve druhé třetině nás přehráli. My jsme však měli vynikajícího Opršala a dokázali jsme využít přesilovku.”

Oba celky pak pokračovaly v oslnivých výkonech, které je poté spojily opět v listopadovém klání, když po velmi vyrovnaném zápase vyhráli Kozlové před vlastními fanoušky 2:1. Šest sekund před koncem třetí třetiny rozhodl duel pro domácí Jan Hanzl.

Opět vyzdvihl výkon soupeře velitel žďárské střídačky Martin Sobotka: „Dnes to hodnocení není moc příjemné. Ač nerad, musím objektivně uznat, že dnes šel soupeř za výhrou razantněji, kolínští hráči chtěli víc, celkově byli lepší a vítězství si zasloužili.“

Ovšem v posledním mistrovském utkání roku 2012 udělali hráči z Vysočiny parádní tečku, kdy porazili Kolín na svém ledě 6:1 po vítězné prostřední části (5:0). Vše objektivně shrnul hostující trenér Václav Rác: „Po vyrovnané první třetině jsme nezvládli úvod druhé třetiny, dostali jsme laciné góly a postavili jsme domácí na nohy. V utkání nám zklamali starší a zkušenější hráči, kteří byli u rozhodujících gólů.“

V poslední čtvrtině soutěže Kolín přejal roli, ve které dokáže zabojovat proti favoritům, ale naopak ztratit body s týmy z dolní poloviny tabulky. V probíhajícím ročníku sází především na propracovanou defenzívu (109), která patří ke špičce centrální divize. Řídí ji zejména vynikající beci Jan Hanzl (7+13) a Karel Nedbal (5+10).

O ofenzivní stránku se starají nejproduktivnější hráči Středočechů Petr Morkes (16+16) a Jiří Kadlec (11+15). Nejvíce do klubové střelecké pokladnice přispívá David Šafránek, který si již připsal rovných dvacet přesných zásahů do sítí soupeřů.

V brankovišti dostává největší porci zápasů František Moravec, který se s 91,8% úspěšností řadí k nejlepším gólmanům 2.ligy. K tomu si připsal v letošním ročníku již pět čistých kont.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
5. kolo, 3.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou – TJ SC Kolín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

14. kolo 14.11.2012
TJ SC Kolín – SKLH Žďár nad Sázavou 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

23. kolo 19.12.2012
SKLH Žďár nad Sázavou – TJ SC Kolín 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)

34. kolo Technika Brno – Kolín 2:3

Souboj o pořadí v první čtveřici po základní části můžete sledovat na zimním stadionu v Kolíně ve středu 20.února. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 hodin. Pro toho, kdo nepojede podpořit Plameny přímo k Labi, bude připraven onlajn přenos.