Zveřejněno 01.12.2015 | mb, mk
SKLH Žďár nad Sázavou HC BAK Trutnov
19., středa 2.12.2015 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC BAK Trutnov ZNS - TRU
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhá liga pokračuje v plném proudu a ne jinak tomu bude i první prosincovou středu. Na Plameny čeká po dlouhých dvou týdnech opět zápas na domácím ledě. Jak dopadne souboj ohně s ohněm, ve kterém vyzvou žďárské Plameny Draky z Trutnova? Přijďte se podívat ve středu večer.

Oba soupeři jsou na tom stejně

Po loňské sezoně, ve které se umístili Draci po základní části na 14. místě, které v tu dobu ještě znamenalo postup do play – off, trutnovští hráči ví, že letos by jim toto umístění nestačilo. Nutno podotknout, že Trutnov letos předvádí velmi dobré výkony. I když tomu možná postavení v tabulce příliš nenapovídá. Draci se momentálně nacházejí na 12. místě, tedy jednu příčku za žďárskými Plameny, ale to jen díky skóre, které má Žďár lepší.

Bodově jsou na tom oba týmy shodně a s 23 získanými body klepou na dveře postupové desítky. A že je to klepání velice silné, cítí momentálně desátý Písek, který má na oba týmy náskok pouze jediného bodu. Je tedy jasné, že se tento zápas bude moci zařadit do kategorie zápasů nikoliv tříbodových, ale rovnou šestibodových, jelikož každý bod už má v této fázi obrovskou důležitost.

Oběma soupeřům se v posledních zápasech nedařilo

Jak již bylo řečeno, Trutnovští za sebou mají poměrně vydařenou první polovinu soutěže, i když možná tamní fanoušci doufali, obzvlášť po vydařené přípravě, ve které prohrál Trutnov pouze jediné utkání, přeci jen v lepší pozici, než na jaké se momentálně Draci nacházejí. Trutnov měl nyní velice těžkou sérii tří zápasů, proti týmům z horních pater tabulky. První z nich byl ve sváteční úterý na ledě Tábora, a zdejší Kohouti ukázali, že jsou právem na 3. pozici. Tábor si od začátku celé utkání hlídal a nakonec zvítězil 4:1.

Další zápas hráli Draci doma proti týmu Kobra Praha, z tohoto zápasu opět odcházeli Trutnovští poraženi a opět to bylo výsledkem 1:4. V posledním utkání pak na Draky čekalo derby proti Vrchlabí. Na derby si našlo cestu parádních 1468 diváků, kteří mohli sledovat velmi krásné a vyrovnané utkání, bohužel pro Trutnov, opět se špatným koncem, tentokrát si BAK připsal porážku 1:3.

Trutnov tedy jede na Bouchalky se třemi prohrami v řadě za sebou, o to větší bude pro hostující hráče, chuť v tomto zápase bodovat. Žďár na tom však v tomto ohledu není o mnoho lépe. Po remíze a výhře v prodloužení s beznadějně posledním Vajgarem má na svém kontě dvě porážky v posledních dvou kolech (Havl.Brod 3:2, Klatovy 2:1).

V Trutnově Žďár Draky přetlačil

O tom, že to bude utkání vyrovnané, nasvědčuje i první letošní vzájemný zápas obou aktérů, který se odehrál v Podkrkonoší. Pro Draky se jednalo vůbec o první soutěžní zápas letošní sezony. První třetina se díky skvělým zásahům obou brankářů proměnila ve třetinu bezgólovou. Ve druhé se však již hráči rozstříleli ostrými. Hned ve druhé minutě druhé třetiny otevřel gólový zápis svým prvním gólem v dresu Plamenů Adam Rašner. Krátce na to se však mohli radovat domácí, přesilová hra byla sehrána až na hůl Petera Beneše, který srovnal stav na 1:1. Uběhli ale pouhé dvě minuty a Plameny si vzaly své ztracené vedení zpět. Nahrávka Tomáše Střechy se odrazila od brusle jednoho z bránících hráčů a puk pod brankářovou holí doklouzal až za brankovou čáru.

Ovšem ani toto vedení nevydrželo Žďárským příliš dlouho. Ve 34. minutě vyslal Poul parádní nahrávkou do samostatného úniku Alexeje Shamolina, kterému se i se štěstím podařilo překonat Slámu a vyrovnat tak na 2:2. Rozhodující slovo však přeci jenom měly Plameny, v 51. minutě se rozjel po pravé straně Luboš Kunstmüller, krásnou nahrávkou vybídl Martina Gregara, který se ve vyložené pozici nemýlil a rozhodl tak o vítězství Žďáru poměrem 3:2.

2.kolo, středa 16.9.2015: HC Trutnov - SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 (0:0, 2:2, 0:1))

Podpořte žďárské Plameny

Favorit tohoto utkání se bude ale hledat jen stěží. Jak již bylo zmíněno, oba týmy mají na svém kontě shodný počet 23 bodů. Pro SKLH by však mohla být výhodou domácí kulisa, která bude hnát hráče za třemi veledůležitými body. Ale Draci určitě nepřijdou s pomyšlením na to, že by zde měli prohrát. K tomu by jim měla pomoci i poměrně čerstvá posila Aleš Pulpán, který má již na svém kontě řadu prvoligových startů. Jedná se o nesmírně důležité utkání v boji o play-off, takže pomoc domácích fanoušků bude více než potřebná, přijďte tedy podpořit žďárské Plameny.

Pro fanoušky bude opět připraven stánek s programy a klubovými suvenýry. Kromě toho zde bude možné zdarma získat kartu Lyoness, která nejen, že držiteli přinese řadu slev a výhod, ale zároveň každým nákupem na tuto kartu finančně podpoří SKLH Žďár nad Sázavou.

Duel proti Trutnovu vypukne na žďárském zimním stadionu na Bouchalkách ve středu 2.prosince v 18:00. V případě, že nebudete moci sledovat utkání na vlastní oči, bude připraven obvyklý onlajn přenos.