Plameny se v sobotu pokusí zlomit smolnou sérii, čeká je zápas v Opavě

Zveřejněno 11.11.2022 | Redakce, Anna Daňsová
HC Slezan Opava SKLH Žďár nad Sázavou
15., sobota 12.11.2022 17:00
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Ani ve středu ve Vyškově žďárským hokejistům nakonec utkání nevyšlo, a tak přestože se ujali v první třetině vedení 1:0, museli nakonec přijmout sedmou porážku v řadě. Šanci na reparát budou mít Plameny v sobotu, kdy zavítají na led Opavy. Podaří se svěřencům Martina Sobotky konečně zlomit obrovskou smůlu a připsat si po sedmi prohrách první vítězství?

Ve středečním utkání se Plameny představily na ledě Vyškova, kde v první třetině předváděly vyrovnaný hokej a dokonce se dostaly do vedení 1:0. Bohužel jim ale nevyšel úvod druhé třetiny, kdy v rozmezí dvou minut inkasovaly tři branky a zdálo se, že domácí tým již bude zápas kontrolovat. Přesto se Plamenům ještě podařilo snížit na rozdíl jediného gólu a mohly tak do třetí třetiny nastoupit s šancí na vyrovnání. To se ale nekonalo, domácí přidali další dvě branky a definitivně zlomili utkání na svoji stranu. „My jsme tu odehráli celkem slušně 58 minut zápasu. Bohužel dvě minuty druhé třetiny rozhodly o výsledku. Dokázali jsme se sice ještě dotáhnout na rozdíl jedné branky, ale srovnat se nám i přes několik vyložených šancí na naší straně nepovedlo. Musíme pracovat dál, příští týden už by se nám měli vrátit hráči z marodky i Lukáš Jícha, kterému vyprší trest, tak se snad sestava konečně ustálí a začneme bodovat,” hodnotil po utkání s Vyškovem trenér Martin Sobotka.

K zápasu s Vyškovem se vyjádřil také kapitán žďárských Plamenů, Martin Pleva. „Ve Vyškově jsme neměli špatný začátek zápasu, první třetina byla docela vyrovnaná. Bohužel jsme totálně prospali první minuty druhé třetiny a měli jsme i štěstí, že domácí nepřidali další góly. Ve třetí třetině jsme sice měli šance na vyrovnání, ty jsme ale nevyužili a naopak jsme po našich již klasických chybách inkasovali. Pokud tohle konečně neodstraníme, jen tak se nezvedneme,” řekl po zápase kapitán žďárského celku. Do Opavy tak Plameny pojedou s jasným cílem: konečně urvat vítězství, což si kapitán Plamenů dobře uvědomuje. „Už musíme začít bodovat, takže do Opavy nemůžeme jet s ničím jiným. Doufám, že se nám už začnou vracet marodi, abychom se i scházeli na tréninku ve větším počtu. Pak věřím, že to budeme schopni přenášet i do zápasů,” řekl Pleva před sobotním utkáním.

V sobotním zápase v Opavě by se měl znovu v sestavě objevit Dan Kotlík a poprvé také nejnovější posila žďárských Plamenů, šikovný čtyřiadvacetiletý útočník Jakub Čejka, který přichází na hostování z Vyškova a který by se měl zařadit mezi tahouny žďárského útoku.

POSLEDNÍ ZÁPAS

14. kolo, středa 9. 11. 2022
Hokej Vyškov - SKLH Žďár nad Sázavou 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Sebera (Komínek), 21. Komínek (Mikulík, Žižka), 21. Vašíček (Sebera, Blaha), 22. Tomajko (Hohl, Vosátko), 46. Kořenek (Dobiáš, Holemý), 60. Komínek (Čuřík, Studený) – 13. Bureš (Ludvík, Gregar), 29. Vaňkovský, 40. Wasserbauer (Pilný, Ludvík). Rozhodčí: Grygera – Rychlý, Bubela. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 199. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Grauer, Ludvík, Macek, Pleva, Svoboda, Půža – Wasserbauer, Vaňkovský, Pilný, Bureš, Štola, Michalčuk, Gregar, Rohlík, Kaplan.

HC SLEZAN OPAVA

Také Opava si již v letošní sezoně stihla vybrat nepříjemnou krizi a prohrát 7 utkání v řadě. V posledních dvou odehraných zápasech se Slezanu ale podařila prolomit smůla, když porazili nejprve Velké Meziříčí a následně také Valašské Meziříčí, přičemž oba zápasy odehráli opavští venku. Opava se po své sedmizápasové krizi nacházela na dnu tabulky, z nějž se ale díky následným dvěma výhrám odrazila výše a aktuálně jí patří osmá příčka. Svěřenci Aleše Tomáška se budou v sobotu bezpochyby snažit navázat na zlepšující se tendenci a vykročit ven z krize, proti čemuž ale bude žďárský celek, který má také hodně co napravovat.

Ve Valašském Meziříčí hrál Slezan s domácími ještě ve třetí třetině nerozhodně 3:3, ale Opavě se nakonec v divokém utkání podařilo překlopit štěstí na svoji stranu a odvézt si z Valašska všechny tři body. „Od inkasované branky ale náš výkon šel nahoru, šli jsme jasně za tím, že tady nějaké body chceme urvat. Nakonec máme tři, hráčům musím vyseknout poklonu. Chceme bodovat i dál, je třeba to potvrdit doma se Žďárem. Až v případě výhry s nimi bychom se mohli začít bavit o tom, že jsme z nejhoršího venku,” vyjádřil se k vítězství a k nedávné krizi opavský trenér Aleš Tomášek pro klubový web.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Kuchařík (Stodůlka, Vavřík), 9. Vávra (Křivohlávek, Kozubík), 47. Ďurkáč (Finsterle) – 5. Štindl (Wolf, Štěpánek), 24. Věntus (Krupa, Štěpánek), 34. Krupa (Štěpánek), 48. Wolf (Štindl, Štěpánek), 53. Beránek (Rousek), 60. Věntus (Beránek, Krupa). Rozhodčí: Škach – Hladík, Bezděk. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Střely na branku: 43:56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.

Piták (Sotlar) – Ludvík, Pachula, Thiel, Šindelář, Štěpánek, Věntus, Černý – Tomsa, Štindl, Zelenka, Vojtovič, Buršík, Vojkůvka, Kadula, Wolf, Beránek, Krupa, Rousek.

STATISTICKÉ OKÉNKO

3-1-2-7 BILANCE 3-0-2-7
31:50 SKÓRE 31:58
13 (8.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 11 (10.)
Petr Wolf (3+9) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Lukáš Bureš (3+7)
Tomáš Rousek (4) NEJLEPŠÍ STŘELEC Martin Lojek (4)
Petr Wolf (9) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Lukáš Bureš (7)
Radim Štěpánek (1+7) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Martin Pleva (0+6)
Dominik Piták (3.29)
Yan Sotlar (6.92)
Darek Bartošák (8.11)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Lukáš Vít (4.05)
Jiří Sláma (4.70)
Vojtěch Nečas (4.90)

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.