Naším cílem je vyhýbat se sestupovým příčkám, přiznává hlavní kouč SD Jaromír Pytlík

Zveřejněno 07.11.2017 | @krasny_ondrej
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Starší dorost odehrál poslední zápas na konci října a od té doby má, díky reprezentační přestávce volno. A to bude mít až do příštího týdne, kdy se extraligový kolotoč znovu rozběhne na ledě Hradce Králové. Tuto reprezentační přestávku využijeme za ohlédnutím dosavadního průběhu sezony očima hlavního trenéra staršího dorostu Jaromíra Pytlíka.

Foto: Petr Nedvěd

Jako nováček vstupoval Žďár do nové sezony extraligy staršího dorostu a zatím se v ní neztrácí. Je pravda, že v posledních týdnech převažují hlavně porážky, nicméně hlavní trenér Plamenů Jaromír Pytlík vidí pozitiva. Tým to nemá lehké, v celé lize je nejmladší, většina hráčů jsou ročníky 2001 a někteří hráči mladšího dorostu ročníku 2002. "Naším cílem je hrát tak, abychom se nepohybovali na příčkách ohrožených sestupem," přiznává realisticky hlavní kouč Jaromír Pytlík.

Nováček soutěže si zřejmě nemohl "vybrat" těžší skupinu. V konkurenci s Hradcem Králové, Českými Budějovicemi, Dynamem Pardubice a Havlíčkovým Brodem si ale nevede špatně. "Těší mě, že jsme dokázali bodovat se všemi týmy, České Budějovice nebo Hradec Králové mají ambice i na to uspět v závěrečné fázi soutěže," přemítá Pytlík. Plameny mají po třinácti zápasech základní části na kontě 14 bodů, což je řadí na čtvrté místo. Ovšem postup do nadstavby je už reálný pouze teoreticky. Do konce základní části zbývají tři kola a Plameny potřebují stáhnout osm bodů na třetí Pardubice. "Hodně mě mrzí prohra s Havlíčkovým Brodem a předposlední utkání s Pardubicemi. Vedli jsme 5:2 a nakonec jsme prohráli v prodloužení. Ale ačkoliv jsme v posledních zápasech tolik nebodovali, věřím, že je tenhle tým perspektivní."

Navíc tým Plamenů zužuje rozsáhlá marodka. "Naopak mrzí mě velká marodka, kde jsme v žádném z posledních pěti utkání nehráli kompletní. Někteří hráči jsou mimo sestavu i měsíc, což naše výsledky velmi poznamenalo." Teď mají starší dorostenci pauzu až do příštího úterý, čehož by rádi využili. "Věřím, že nám reprezentační přestávka pomůže a nemocní hráči se dají dohromady, pokud budeme hrát kompletní, můžeme porazit kohokoli."

Plameny sice ze základní části spadnou do skupiny o udržení, v ní by ale díky čtrnácti bodům neměli mít problémy. "Nejdůležitější pro nás je udržet extraligu ve Žďáře i pro příští rok," říká na závěr Jaromír Pytlík.

STARŠÍ DOROSTENCI V REPREZENTACI

V této sezoně vyslaly Plameny do reprezentace již několik mladíků. Ze staršího dorostu oblékli reprezentační dres čtyři hráči. Útočníci Luboš Dospěl a Jaromír Pytlík a obránci Jan Klodner a Daniel Poizl. Právě Jaromír Pytlík a Daniel Poizl si připsali už starty za A tým. A co víc, dostali nominaci na právě probíhající turnaj World Hockey Challenge U17 v Kanadě. Jaromír Pytlík dokonce v generálce proti Švédsku vstřelil branku. Český tým ale v těžké konkurenci zatím dvakrát prohrál. Proti výběru USA a Kanady Black, závěrečné střetnutí v základní skupině proti týmu Kanada White čeká českou sedmnáctku dnes večer.

Náš výběr #U17CZE už je v 🇨🇦 Dawson Creeku! ❄️ World Under-17 Hockey Challenge už se blíží! ✌️🇨🇿

Příspěvek sdílený Česká hokejová reprezentace (@narodnitym),

STATISTIKY PO 13 ZÁPASECH
Body14
Doma10
Venku4
Střely na branku/zápas29
Střely na branku proti/zápas44
Počet přesilových her57
Přesilovkových gólů7
Využití přesilovek12,28%
Počet oslabení76
Inkasovaných branek v oslabení16
Úspěšnost v oslabení78,95%
Vstřelené branky v oslabení3