Mládežnické kategorie si první listopadový víkend nevedly příliš dobře

Zveřejněno 08.11.2022 | Anna Daňsová
Mládežnické kategorie si první listopadový víkend nevedly příliš dobře, když svoje zápasy dokázali vyhrát pouze mladší žáci a dorostenci, naopak devátá třída a oba týmy starších žáků skončily bez bodu.

Dorost

Neděle 7. 11. 2022
Dorostenci v neděli přivítali na domácím ledě HC Boskovice. Domácí tým byl zpočátku aktivnější, nicméně do vedení se dostali hosté, kteří využili prakticky svoji první větší šanci. Ještě před půlkou první třetiny se ale Plamenům podařilo vyrovnat a o 4 minuty později dokonce převzít vedení, které už do konce zápasu pouze navyšovaly. Utkání nabídlo několik pěkných a zajímavých akcí, ale celkově to příliš pohledný hokej nebyl, v průběhu se kupilo hodně chyb a nepřesností na obou stranách. Žďárští hokejisté nakonec utkání bezpečně kontrolovali a zvládli vyhrát 9:2.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Boskovice 9:2 (4:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Havlík (Chromý, Dočekal), 14. Dočekal (Chromý, Jaroš), 17. Kratochvíl (Dvořák), 19. Havlík (Vacek), 26. Chromý (Kratochvíl, Havlík), 27. Bukal (Vacek), 34. Popela (Havlík), 40. Chromý (Slavíček, Dvořák), 49. Havlík (Kratochvíl) - 4. Kurek (Kerner, Šmédek), 28. Kerner (Šmédek, Žitník).

9. třída

Pátek 4. 11. 2022
V pátečním večerním utkání se hokejisté deváté třídy utkali na Bouchalkách se soupeřem z Jaroměře. Žďárští od počátku museli dotahovat ztrátu a přestože se jim podařilo vyrovnat, hosté nakonec utkání rozhodli gólem na počátku třetí třetiny a odvezli si tak všechny body.

SKLH Žďár nad Sázavou - HCM Jaroměř 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kunz (Němec), 29. Kunc (Malenovský), 36. Kunz (Němec) - 8. Krapáč (Rubín), 16. Krapáč, 18. Petiška (Urlich), 43. Pavlát (Křížek, Urlich).

Neděle 6. 11. 2022
V neděli čekalo devátou třídu utkání na ledě Náchoda. Domácí tým dvěma rychlými brankami na počátku utkání prakticky rozhodl o výsledku, když navíc do konce prvního dějství přidal další dvě branky. Náchod pak kontroloval celý zápas a nepustil hosty k ničemu, žďárští hokejisté už nedokázali víc než vstřelit aspoň jeden gól.

HC Náchod - SKLH Žďár nad Sázavou 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Strnka (Pelda, Kozáková), 6. Tichý, 15. Malinová, 19. Vancl, 26. Zavřel (Vancl), 49. Pelda - 29. Drdla (Marek).

Starší žáci “A”

Sobota 5. 11. 2022 Áčko starších žáků odcestovalo k sobotnímu utkání do Pardubic, které byly favoritem utkání. Začátek zápasu se žďárským hokejistům povedl, dostali se velmi rychle do vedení 1:0 a byli aktivnějším celkem, nicméně Pardubice velmi brzy vyrovnaly a od druhé třetiny už hostující tým k ničemu nepustily a své vedení pouze navyšovaly až na konečných 11:2.

HC Dynamo Pardubice - SKLH Žďár nad Sázavou 11:2 (3:1, 3:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 5. Andrejko (Savič), 5. Kovář (Čihák), 20. Andrejko (Novák), 23. Pávek (Sekera), 28. Jindřichovský (Kovář), 30. Novák (Volek), 44. Kovář, 50. Savič (Novák, Andrejko), 53. Vítek (Pávek), 55. Jindřichovský (Kovář), 59. Andrejko (Savič) - 2. Lorenc, 51. Řehoř (Klíma).

Také v neděli čekal Áčko starších žáků velmi těžký zápas s favoritem, tentokrát na Bouchalkách přivítali žďárští Hradec Králové. Mladí Plamínci drželi s hosty krok pouze 10 minut první třetiny, pak již hradečtí začali potvrzovat roli favorita utkání. Domácí dostali za stavu 0:3 trestné střílení, které ale bohužel neproměnili, což asi definitivně zlomilo snahu žďárského celku. Jediný gól na straně domácích vstřelil Jakub Řehoř, který se postavil k trestnému střílení za již rozhodnutého stavu. Za zmínku stojí skvělý výkon Ondry Holého v brance, díky jehož zákrokům se konečný výsledek zastavil “pouze” na 10 inkasovaných gólech.

SKLH Žďár nad Sázavou - Mountfield HK, a.s. 1:10 (0:3, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 48. Řehoř - 12. Sedláček (Machovec), 13. Flechtner (Svoboda), 20. Šedivý, 24. Martinec (Sedláček), 26. Šedivý (Dostálek), 33. Martinec, 37. Sokol, 37. Fedencius (Šedivý), 46. Flechtner (Svoboda, Sokol), 54. Dostálek (Šedivý).

Starší žáci “B”

Sobota 5. 11. 2022
Béčko starších žáků mělo na programu v sobotu utkání s Moravskými Budějovicemi, které se odehrálo na Bouchalkách. Domácí tým dokázal dvě třetiny statečně vzdorovat silnějšímu soupeři, když dokonce po první třetině vedl 2:0, Plamínci se snažili odčinit nevydařený minulý víkend, nicméně ve třetí třetině už hostujícímu týmu nestačili a body si tak za vítězství 9:4 odvezl soupeř.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihadla Moravské Budějovice 4:9 (2:0, 0:3, 2:6)
Branky a nahrávky: 13. Dostál (Špaček, Mikoláš), 20. Dostál, 43. Dostál, 48. Benc - 25. Večeřa (Zedník, Horký), 33. Gemidžiev (Horký), 35. Pospíchal (John), 42. Večeřa (Zedník, Kabelka), 46. Večeřa (Mandát), 50. Kabelka (Zedník), 54. Kabelka, 54. Kabelka, 55. Gemidžiev (Večeřa).

Také béčko starších žáků odehrálo víkendový dvojzápas, v neděli se žďárští vydali na led Velkého Meziříčí, kam ale odjeli ve velmi okleštěné sestavě, navíc se třemi hokejisty z kategorie mladších žáků, takže je nečekalo nic snadného. Plamínci ale předváděli v celém zápase velmi bojovný výkon a Velkému Meziříčí byli vyrovnaným soupeřem, takže i přes konečnou prohru trenéři své svěřence chválili. „Kluci si sáhli na dno svých sil. Z mého pohledu utkání rozhodlo štěstí v zakončení. I přes prohru jsem s výkonem velice spokojený a je potřeba na něj navázat i příští týden,” řekl v hodnocení po zápase trenér David Pazourek.

HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 8:5 (2:0, 3:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Karásková (Valík), 4. Bednář (Černý), 21. Martinec (Večeřa), 27. Valík (Karásková), 35. Večeřa (Šafránek), 43. Martinec (Černý), 53. Valík (Večeřa), 59. Černý (Karásková) - 29. Benc, 38. Dostál (Popela), 38. Lupoměch (Stehlík), 51. Bukáček (Lupoměch), 59. Benc. Mladší žáci

V sobotu se mladší žáci představili na Bouchalkách proti Žihadlům z Moravských Budějovic v zápase, do nějž nastupovali s cílem bojovat celý zápas a porvat se o výhru, což se nakonec svěřencům Davida Pazourka podařilo. Plamínci vedli dokonce už 3:0, ale po menším výpadku se hostům ještě podařilo srovnat na 3:3, nicméně domácí výpadek nerozhodil a bojovným výkonem nakonec utkání zvládli dotáhnout do vítězného konce. Nejen za bojovnost chválil po utkání své svěřence trenér David Pazourek: “Jsem rád, že nás nepoložilo, když soupeř vyrovnal, naopak kluci dál věřili, že zápas zvládneme, a bojovali o to. Vydařená a důležitá výhra pro každého z nás, navíc dodání sebevědomí do dalších zápasů. Konečně se v zápase ukázala týmová práce a za to chci klukům poděkovat.”

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihadla Moravské Budějovice 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Vašek (Pelán), 18. Pelán, 23. Pelán (Štěpanovič), 38. Pelán, 54. Říčan (Pelán) - 29. Šlechtová, 33. Jelínek (Černá), 36. Jelínek, 55. Šlechtová (Jelínek).

Příští zápasy

V pátek 11. listopadu se vydá 9. třída k utkání v Třebechovicích, které je naplánováno na 19:30 večer. V sobotu se pak “deváťáci” představí doma proti Trutnovu od 14:30 hodin a dorostenci odehrají zápas na stadionu v Rosicích proti Zastávce u Brna ve 12:15. V neděli pak je na programu domácí utkání dorostu proti Velkému Meziříčí od 10:30 hodin. Áčko starších žáků v neděli sehraje utkání na ledě Chrudimi (9:00) a Béčko starších žáků společně s mladšími žáky změří své síly s domácím týmem z Náměště nad Oslavou (MŽ od 10:00, SŽB od 12:00 hodin).