Kuchyňa: ”Myslel jsem, že jsme to prokletí druhých třetin již zažehnali...”

Zveřejněno 19.10.2010 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - K pozápasovému hodnocení jsme si pozvali dva muže z laviček obou soupeřů a jak už to tak bývá, jeden z nich zářil spokojeností, zatímco ten druhý jen těžko hledal slova. Bohužel pro fanoušky žďárských Plamenů, byl po posledním druholigovém zápase tím šťastnějším trenér Kolína Stanislav Bednář. Naopak zklamání neskrýval kouč Žďáru Petr Kuchyňa. Předmětem krátkých rozhovorů bylo především hodnocení zápasu, ale také úvodní čtvrtiny základní části letošního ročníku 2.ligy.

Petr Kuchyňa (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

Dnes to bude asi těžké hodnocení, ale fanoušky zajímá Váš názor hlavně po takovýchto zápasech…?
Z dnešního zápasu jsem opravdu velmi zklamaný a rozčarovaný, protože po velmi dobré první třetině, kterou jsme vyhráli 1:0 díky tomu, že hráči plnili to, co jsme si před zápasem řekli, tak pro mě z naprosto nepochopitelných důvodů přišel výpadek ve druhé třetině, který prakticky rozhodl o zápase. Vím, že je to tady ve Žďáře taková tradice, kdy jsou velmi špatné začátky druhých třetin, ale trochu jsem si myslel, že už jsme to prokletí zažehnali, protože v pár zápasech jsme už dokázali i tu druhou třetinu odehrát velmi dobře. Tentokrát jsme do ní znovu nastoupili s naprostou nekoncentrovaností, přestali jsme bruslit a během pár minut jsme inkasovali tři góly a v podstatě bylo po zápase, protože Kolín je natolik silné mužstvo, že takový obrat již nepustí. Soupeř nepřestal hrát a tak jak začal druhou třetinu, hrál do poslední minuty zápasu. Musím pogratulovat soupeři, který hrál velmi dobře. Z naší strany teď budu muset přemýšlet jak dál se sestavou a udělat zřejmě nějaké změny. Třeba to některé hráče nakopne, ale musím to promyslet s chladnou hlavou, až opadnou emoce z toho dnešního zápasu. Uvidíme, jak na tom bude juniorka, ale chtěl bych víc otevřít prostor pro mladé hráče, ale problém je v tom, že hrají v neděli a oni ty hráče, kteří by přicházeli v úvahu potřebují.

Máme týden do dalšího zápasu, na co se zaměříte v trénincích, aby za týden bylo hodnocení veselejší?
To je těžké, protože na druhou stranu musím kluky vyzdvihnout, protože tréninky jsou perfektní. Hráči tam pracují naplno, výborně bruslí a dělají co mají, takže v tom tréninku bych to neviděl. Pak přijde zápas, do kterého nastoupíme velmi dobře a pak z nějakých důvodů, které já teď prostě neznám, tak potom takhle ten zápas pokazíme. Problém je tedy spíš v tom přenést tu pohodu a jistotu z tréninku do zápasu. Nemyslím si, že by to ti hráči neuměli, ale asi je to spíše v hlavách. O to víc to mrzí, že takhle jsme ztratili už několik bodů a to by nás mohlo mrzet. Jinak k té otázce, to zaměření bude hlavně na obranou hru, na pokrytí středního pásma.

Jaké je Vaše hodnocení první čtvrtiny základní části?
Částečně jsem to již řekl v předešlé odpovědi. Jinak jsme si oťukali všechny soupeře, už víme, co můžeme od koho očekávat. Já pevně věřím, že se co nejvíce vyhneme podobným kolapsům a ta druhá čtvrtina bude o nějakých pět, šest bodů lepší, tedy o ty body, které jsme zbytečně ztratili.

Stanislav Bednář (trenér TJ SC Kolín):

Pro Vás jako trenéra vítězného týmu bude dnešní hodnocení určitě příjemné…?
Určitě ano, podali jsme dobrý výkon, dobře jsme bruslili a hlavně dávali branky. Jen mě trochu mrzela ta první třetina, kde jsme neproměnili některé vyložené šance a ještě jsme inkasovali. Když jsme nemohli dát gól, tak i ten výkon byl takový nevýrazný, ale jak jsme dali ty tři branky, tak už nebylo co řešit. Takže jsem ani neměl mužstvu prakticky co vytknout.

V minulém zápase jste se i z vedení 6:1 dostali do problémů a soupeř dokázal dokonce vyrovnat. Neměl jste obavu i dnes po druhé třetině, že by se mohlo něco podobného opakovat?
Dnes jsme do toho šli určitě lépe, samozřejmě jsem si na to vzpomněl, ale dnes to opravdu bylo lepší. Tam jsme to vyloženě podcenili, máme pořád poměrně mladé mužstvo, je tam dvanáct hráčů kolem dvaceti let, dostali jsme jeden, dva, tři góly a to pak nejde se zvednout. Nakonec to byl ještě zázrak, že jsme ten zápas vyhráli. Bylo to ale ponaučení a dnes jsme to nepřipustili.

Dnešním zápasem skončila první čtvrtina základní části. Předpokládám, že ji budete hodnotit kladně…?
Zatím to nemohu hodnotit jinak než dobře. Navíc jsme i v Benešově měli vyhrát nebo alespoň bodovat, protože jsme dvě sekundy před koncem dali vyrovnávací gól, rozhodčí jej uznal a když už jsme chystali prodloužení, tak za námi přijel a řekl, že ho neuzná. Jinak samozřejmě spokojenost, něco se nám podařilo, měli jsme párkrát i štěstí, kdy ten výkon nebyl zrovna nejlepší a přesto jsme vyhráli. Jsme mladé mužstvo, hodně jsme trénovali a věřím, že se budeme dále zlepšovat.