Když se dostaneme do pohybu, dělá to soupeřům problém, ví Lukáš Bureš

Zveřejněno 29.08.2018 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Plameny mají za sebou dvojzápas s týmy ze skupiny Střed a oba měly velice podobný průběh. V úterý večer žďárští hokejisté rozstříleli Trutnov 6:2, když ve druhé třetině během sedmi minut hry, nasázeli pět branek. Aktivitou hýřila lajna Bureš, Jícha, Kuřítko a právě dva góly vstřelil Lukáš Bureš.

Lukáši máte za sebou další povedený přípravný zápas. Jak se rodila výhra?
Výsledek pěkný, ale ta hra se nějak vyvíjela a v první třetině to nebylo ono. Druhá třetina nám sedla a vytvořili jsme si hodně šancí. Některé jsme proměnili a vytvořili jsme si velký náskok. To nás asi trochu ukolíbalo do třetí třetiny. Ale celý zápas jsme Trutnov k ničemu moc nepustili a odehráli jsme si to v pohodě, takže dobrý zápas.

Pomalu se začínají krystalizovat lajny. Jak jste si sedli s Lukášem Jíchou a Martinem Kuřítkem na ledě?
My jsme si už loni na konci sezony sedli, ale tolik gólů nám tam nenapadalo. Takže v tomhle doufám, že to bude letos lepší. Je sice hezký, že vybojujeme spoustu puků a všechno okolo, ale hraje se na góly a to je nejdůležitější. Snad nám to tam začne padat a budeme přínosný týmu i tímhle stylem.

Cítíte jako největší výhodu bruslařskou stránku?
My když se dostaneme do pohybu, tak to dělá soupeřům problém. Taková hra dělá problém každému. Když se nám podaří, že si to občas ťuknem, tak to stojí za to a vypracujeme si ty šance. Ještě je začít proměňovat a bude to super.

Co vám poslední dva zápasy ukázali?
Já bych nebral ty výsledky úplně tak vážně, soupeři se hledají, stejně tak jako my. Ty týmy sem přijedou bez některých hráčů, mají tam nové kluky. Nelze na tom stavět to, jak bude povedená ta sezona, ale pro pohodu týmu to je určitě plus a pokud to takhle půjde dál, tak jedině dobře.

Je cítit, že už se tým po začátku sezony rozehrává do správné formy?
Samozřejmě to trvá, než si člověk sedne vůbec sám se sebou, pak s těmi spoluhráči. Ale je vidět, že už si to sedá a ty lajny se sehrávají. Nemyslím si, že by hrozilo to, abychom šli do sezony nepřipravení. Podle mě to začíná šlapat, tak jak by mělo.