Dorostenci si o víkendu připsali dvě výhry, dařilo se i áčku starších žáků

Zveřejněno 31.10.2022 | Anna Daňsová, foto: Simona Kosourová
V posledním říjnovém víkendu, který byl prodloužený o páteční svátek, se žďárským mládežnickým celkům relativně dařilo. Dorost zvládl zvítězit v obou svých utkáních, Áčko starších žáků bylo (zejména díky skvělému výkonu v neděli) také stoprocentní. Také devátá třída byla úspěšná, když na Bouchalkách přehrála Litomyšl vysoko 13:0. Jen Béčko starších žáků a mladší žáci bohužel nenavázali na dobré výkony ostatních a svá utkání prohráli.

Dorost

Pátek 28. 10. 2022
V pátek dorostenci na Bouchalkách přivítali Vyškov, který byl plamínkům velmi vyrovnaným soupeřem. Žďárští začali utkání pomaleji a ani ve druhé třetině se příliš nezměnilo. Zápas byl vyrovnaný a nervózní, často bylo na ledě mezi oběma celky velké napětí včetně několika pěstních soubojů. Do třetí části nastoupili domácí s daleko větším nasazením, což nakonec pomohlo k vítězství, a to i přes časté vylučování žďárských hokejistů. Nerozhodné skóre překlopil na domácí stranu až Dominik Chromý, který se postavil k trestnému střílení 23 sekund před koncem třetí třetiny a šanci rozhodnout zápas využil. Za vyzvednutí rozhodně stojí také výkon žďárského golmana Ondry Štěbetáka, který mladé Plameny držel skvělými zákroky celé utkání.

SKLH Žďár nad Sázavou - MBK Vyškov 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Chromý (Dočekal), 43. Dočekal (Jaroš, Chromý), 60. Chromý (TS) - 8. Surák (Smolka, Šašek), 49. Smolka (Olma).

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

Neděle 30. 10. 2022
Nedělní zápas čekal dorostence v Blansku, kde nastupovali jako velký favorit utkání, což se podařilo naplnit. Od prvních minut Plamínci soupeře přehrávali ve všech aspektech hry. Ve třetí třetině za rozhodnutého stavu ztratili koncentraci, čímž umožnili domácímu celku vstřelit dvě branky, nicméně na jednoznačném výsledku to již nic nezměnilo.

HC Blansko - SKLH Žďár nad Sázavou 2:11 (0:5, 0:5, 2:1)
Branky a nahrávky: 43. Kuběna (Kocman, Stránská), 52. Juřek A. (Juřek D., Juránek) - 5. Dočekal (Chromý, Jaroš), 9. Jaroš (Chromý, Slavíček), 16. Chromý (Jaroš), 18. Jaroš (Chromý, Dočekal), 18. Schneider (Beran), 21. Chromý (Slavíček), 28. Chromý (Jaroš), 33. Beran (Březina), 33. Chromý (Jaroš, Marek), 36. Chromý, 41. Slavíček (Malenovský).

9. třída

Sobota 29. 10. 2022
Hokejisté deváté třídy v sobotu na Bouchalkách přivítali Litomyšl v utkání, kde měli být favoritem. Svoji roli v zápase potvrdili, nedostali jedinou branku a díky zlepšenému výkonu oproti předchozímu utkání soupeře deklasovali 13:0. Hlavně ve druhé části předvedli domácí hokejisté několik pohledných akcí, ze kterých se jim podařilo vytěžit spoustu pěkných branek. „Kluci za tento zápas zaslouží velkou pochvalu, doufám, že se nám podaří takové výkony zopakovat,” hodnotil po zápase trenér Vojtěch Šír.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Litomyšl 13:0 (3:0, 5:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 6. Kunc (Koutník, Marek), 12. Schneider (Marek), 15. Malenovský, 25. Klíma (Toman), 33. Němec, 34. Drdla (Malenovský), 39. Kunc (Studený), 40. Němec (Malenovský), 44. Klíma (Němec, Marek), 45. Drdla (Kunc), 46. Němec (Klíma), 59. Koutník (Toman), 60. Marek (Malenovský).

Starší žáci “A”

Áčko starších žáků v sobotu odehrálo utkání v Kolíně. Zápas byl velmi vyrovnaný, žďárští hokejisté dvakrát prohrávali, ale nakonec se jim podařilo překlopit vítězství na svou stranu a odvézt si domů všechny body.

SC Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Blecha, 18. Junek S. (Mén, Brázda), 40. Mén (Havlas, Junek D.), 43. Junek S. - 17. Řehoř (Teml M.), 33. Řehoř (Bartoň), 34. Řehoř (Klíma, Stoček), 36. Teml M. (Řehoř, Bartoň), 44. Lorenc, 47. Lorenc (Teml M., Teml D.).

Druhé utkání ve dvou dnech sehrálo Áčko mladších žáků na Bouchalkách proti celku z Poděbrad. Začátek domácím hokejistům příliš nevyšel, soupeř je výrazně přehrával a jen díky skvělému výkonu Ondry Holého v brance a obětavosti hráčů jsme prohrávali “pouze” 0:2. Plamínci se pak dostali k několika velkým šancím a vytěžili z nich maximum, když ještě do konce první třetiny otočili skóre na 3:2. Navíc hned 8 sekund po začátku druhé třetiny přidali další gól a vedli už o dvě branky. Také hosté ale zápas nevzdali a podařilo se jim dostat opět do vedení, nicméně žďárští díky obrovskému odhodlání dnešní zápas vyhrát podruhé skóre otočili a zvítězili 7:5. Je na místě vyzvednout skvělý výkon brankáře Holého, který výrazně pomohl jeho týmu k výhře. Spokojenost s týmovým výkonem hodnotil také trenér Milan Řehoř: „Dneska jsem u kluků viděl odhodlání jít za vítězstvím, měli obrovské srdíčko, od golmana po posledního hráče. Byl to náš asi nejlepší zápas sezony a já doufám, že v takových výkonech budeme pokračovat. Dneska patří klukům velké díky,” řekl žďárský trenér po zápase.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Poděbrady 7:5 (3:2, 1:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Řehoř, 17. Klíma, 19. Klíma (Řehoř), 21. Klíma, 44. Řehoř, 56. Klíma (Řehoř, Teml M.), 60. Řehoř (Klíma) - 2. Chára (Polačko), 5. Cvrček (Popek, Sedlák), 21. Meišner (Luxemburková), 31. Cvrček, 36. Luxemburková (Meišner, Popek).

Starší žáci “B”

Béčku starších žáků sobotní utkání hrubě nevyšlo. Na domácím ledě schytali žďárští hokejisté po odevzdaném výkonu od Jiskry Humpolec vysokou porážku 1:19. „K hodnocení zápasu se mi těžko hledají slova. Tam bylo od první minuty všechno špatně, čemuž odpovídá výsledek,” řekl trenér domácích David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - Jiskra Humpolec 1:19 (1:8, 0:4, 0:7)
Branky a nahrávky: 20. Dostál - 1. Svoboda, 7. Petrik, 9. Beran (Hrůza), 9. Hrůza (Beran), 11. Čech, 11. Janák (Hrůza, Beran), 12. Hrůza (Janák), 17. Janák (Hrůza), 25. Beran (Janák), 35. Makovec (Čech), 36. Beran, 40. Vondráček, 41. Beran, 42. Beran, 47. Beran, 52. Svoboda (Petrik), 55. Vondráček, 57. Beran, 58. Petrik.

Také Béčko starších žáků mělo tento víkend dvojzápas, když v neděli odcestovalo do Telče. Utkání nabídlo již vyrovnanější hokej než doma proti Humpolci, nicméně nakonec rozhodujícím faktorem byla týmová hra, kterou předvedla domácí Telč. Týmovost trenéři plamínků v zápase postrádali nejvíc.

SK Telč - SKLH Žďár nad Sázavou 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Hamršmíd, 14. Modráček (Mareček), 28. Veselý (Mareček, Modráček), 55. Modráček, 57. Modráček (Diviš), 58. Modráček - 2. Lupoměch (Dostál), 31. Marek (Mařata), 34. Benc (Bukáček), 52. Dostál (Mařata).

Mladší žáci

Také mladší žáci v sobotu na Bouchalkách přivítali Jiskru Humpolec, a ani oni nebyli úspěšní. Domácí nedali soupeři ani gól a prohráli 0:9. Od počátku utkání bylo patrné, že domácí tahají za kratší konec, soupeř byl ve všech herních činnostech lepší, snad jen díky skvělému výkonu domácí brankářky Nikči Havlíčkové byl výsledek “jenom” 0:9.

SKLH Žďár nad Sázavou - Jiskra Humpolec 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Kulhánek, 9. Wallisch, 19. Vašek (Kulhánek), 20. Wallisch (Vašek), 24. Loudát, 31. Vašek, 43. Kulhánek, 54. Vašek (Kulhánek), 57. Kulhánek.

Příští zápasy

V pátek 4. listopadu rozehraje na Bouchalkách první listopadový víkend devátá třída, která od 18:45 bude hostit HCM Jaroměř. Sobota 5. listopadu bude opět plná hokeje, když ve 12:30 nastoupí k utkání proti Moravským Budějovicím mladší žáci, stejného soupeře pak vyzve od 14:30 Béčko starších žáků (na něž večer naváže A-tým mužů proti Kopřivnici). Áčko starších žáků v sobotu odehraje venkovní utkání v Pardubicích (16:15). V neděli se doma opět představí dorostenci v utkání proti Boskovicím od 12 hodin, Béčko starších žáků pak ve 12:15 rozehraje zápas ve Velkém Meziříčí.