22., pátek 28.11.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Uherské Hradiště ZNS - UHR
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, – Černý, Staněk, Wasserbauer, Kolda, Horký, Klíma (Šimon) - Šír, Hron, Slavík, Kunstmüller, Zadina, Plch, Fila, Kosour, Jankovský
Uherské Hradiště: Zrza,Svoboda – Trněný, Doležálek, Karpíšek, Kristýnek,, Hrabec, Měšťánek, Šudoma, Váňa, Němec, Oslzla, Ohnoutek, Blaha, Kundera, Dvořák, Korda
Branky a nahrávky: 04:21 Fila / Plch, 07:54 Hron / Slavík, Černý, 14:09 Horký, 14:57 Fila / Zadina, 19:59 Plch / Fila, 45:48 Plch / Staněk, Fila, 57:00 Jankovský / Kosour, Kunstmüller -
- 11:33 Kundera / Korda, 26:17 Dvořák / Korda, 31:34 Němec / Váně, 48:16 Karpíšek
Rozhodčí: Kukeně, Paulík, Blažek
Vyloučení: 9 : 7
Využití: 2 : 0
Střely na branku: 24 : 35
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Domácí výhrou nad Uherským Hradištěm udělali junioři důležitý krok směrem k finálové osmičce. O jejich vítězství v podstatě rozhodla první třetina, ve které si vytvořili pohodlný čtyřbrankový náskok.

Úvodní dvacetiminutovka patřila domácím. Byli rychlejší a důraznější, navíc se jim dařilo v koncovce. Hosté naopak působili poněkud zakřiknutě. Domácí dostal do vedení už ve čtvrté minutě Fila, když střelou bez přípravy zužitkoval pěknou nahrávku Plcha zpoza branky. Za další tři minuty se znovu radovali domácí. Při hře 4 na 4 našel Slavík dlouhým pasem Hrona, který zakončil samostatný unik střelou pod vyrážečku. V polovině třetiny však zapomněla domácí obrana na zadní vrátka. Po rychlém přečíslení se před Slámou ocitl osamocený Kundera a trefil přesně nad lapačku. Ale už za tři minuty vrátil domácím dvoubrankové vedení Horký. Ten zachytil na útočné modré soupeřovu rozehrávku, přes tři soupeřovy hráče dokráčel téměř až do brankoviště a střelou k tyči potřetí pokořil hostujícího gólmana. A když ještě v téže minutě po pohledné akci zvyšoval Fila na 4:1, poroučel se Zrza z hostující branky a jeho místo zaujal Svoboda. Ani ten však brankostroj domácích nezastavil a téměř současně se závěrečnou sirénou vstřelil po rychlém průniku Plch pátou branku domácích.
Jestliže první třetina patřila jednoznačně domácím, ve druhé se role zcela otočily. Domácí pod dojmem náskoku polevili, naopak hostů byl najednou plný led. Domácí byli v těchto fázích v hlubokém útlumu a jen vynikající Sláma je zachránil od pohromy. Nakonec i on kapituloval, když jej ve 26.minutě po závaru ve třetině zblízka překonal Dvořák. Hosté dál pokračovali v obrovském nasazení a po dalších pěti minutách se radovali znovu. Po výborně sehraném rychlém protiútoku zakončoval Němec. A mohlo být i hůř, protože vzápětí dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilové hry. Domácí ale zmobilizovali síly, oslabení ubránili a stav se tak již do konce třetiny nezměnil.
Třetí třetinu zahájili hosté opět náporem. Ten otupil až šestý gól domácích, když Plch v krátké dohrávané početní výhodě jemně tečoval Staňkovu střelu od modré. Poslední vzepětí hostů přišlo v polovině třetiny, kdy se prosadil Karpíšek. Ale bylo vidět, že je obrovské nasazení ve druhé třetině stálo mnoho sil. Hra se postupně srovnávala a tři minuty před koncem dal domácím definitivní jistotu Jankovský.

Průběh zápasu:

1:0 04:21 Fila / Plch
2:0 07:54 Hron / Slavík, Černý (4 na 4 – vyloučeni Wasserbauer- Korda)
Hosté: nikdo
6:3 45:48 Plch / Staněk, Fila (přesilovka – vyloučen Oslzla)
6:4 48:16 Karpíšek (přesilovka – vyloučen Doležálek)

14. Šternberk      22  3 3 16   49 : 112   9

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 5.12.2008 v 19.00, hostíme Techniku Brno