9., pátek 3.10.2008
Uherské Hradiště - SKLH Žďár nad Sázavou UHR - ZNS
Uherské Hradiště: Musil, Omelka – Oslzla, Doležálek, Karpíšek, Krystýnek, Fridrich, Trněný, Měšťánek, Korda, Němec, Kundera, Šudoma, Blaha, Dvořák, Kreisinger, Ohnoutek, Koutný, Váňa
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Černý, Kolda, Musil, Adam, Horký, Staněk. - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Langhans, Zadina, Kunstmüller, Bláha, Simandl
Branky a nahrávky: 08:37 Štěpánek / Adam, 08:48 Langhans / Zadina, 31:43 Langhans / Zadina, 38:30 Langhans / Zadina, 42:34 Zadina / Langhans, 44:56 Zadina / Štěpánek, 59:36 Bláha / Štěpánek, Kolda - 00:26 Karpíšek / Kreisinger, 55:55 Měšťánek / Váňa. Rozhodčí: Polášek, Obadal, Goňa. Vyloučení: 6 : 6. Využití: 1 : 1. Střely na branku: 46 : 39.
U H E R S K É H R A D I Š T Ě - Žďárští junioři ani ve svém třetím zápase na ledě soupeřů nezaváhali. Tentokrát si přivezli cenné body z Uherského Hradiště.

Domácím patřil úvod zápasu.Už po 26 vteřinách Karpíšek vystihl nepřesnou rozehrávku hostů a prudkou střelou, která se otřela o horní tyčku, dostal domácí tým rychle do vedení. Hosté mohli odpovědět hned vzápětí, ale puk poskakující na brankové čáře se jim do branky dotlačit nepodařilo. V 8.minutě dostali domácí výhodu první přesilové hry. Padly v ní hned dvě branky, bohužel pro domácí obě do jejich sítě. Nejprve Adam vystihl špatné střídání domácích, posunul puk na Štěpánka a ten přízemní střelou poprvé překonal nejistého Musila v domácí brance. A už za 10 vteřin si narazil puk Langhans se Zadinou a prvně jmenovaný překvapil po vyjetí z rohu domácího gólmana podruhé.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s viditelnou snahou o vyrovnání. Vytvořili si sice několik solidních šancí, ale blíže ke vstřelení branky byli opět hosté. To se jim také v polovině zápasu podařilo, když využili výhodu dvou hráčů v poli. Langhans se překvapivě rozhodl pro samostatné zakončení, čímž zaskočil potřetí domácího gólmana. Hosté si pak i nadále udržovali mírnou převahu, kterou korunoval čtvrtým gólem v závěru třetiny opět Langhans. Tentokrát měl snadnou práci, když jej našel Zadina perfektní nahrávkou zcela osamoceného před prázdnou brankou.

Když v úvodu třetí třetiny Zadina po rychlém brejku vstřelil pátou branku hostí, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Navíc si Zadina z téměř totožné akce vzápětí gólovou radost zopakoval. Hosté pustili do hry i ostatní hráče ze střídačky a vývoj zápasu už jen kontrolovali. Hostující Sláma navíc v 50 minutě kryl trestné střílení. Domácím se sice ještě podařilo zkorigovat stav, když Měštánek zužitkoval střelou od modré přesilovou hru, ale poslední slovo měli opět hosté. To když se v samém závěru po rychlém přečíslení dokázal prosadit Bláha.