13., pátek 17.10.2008
Kometa Úvoz - SKLH Žďár nad Sázavou KBU - ZNS
Kometa Úvoz: Vrba – Lysoň, Hájek, Korvas, Hemala, Najt, Kinzel, Ježko, Tesař, Bednář, Krejčí, Krobauer, Čelechovský, Šidák, Staněk, Gregorovič, Harmin, Novotný
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Holec (14. min) – Černý, Kolda, Musil. Adam, Šimon , Staněk - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Langhans (Bláha), Zadina, Kunstmüller
Branky a nahrávky: 01:16 Staněk / Čelechovský, 02:10 Krobauer / Hájek, Krejčí, 09:47 Gregorovič, 13:50 Šidák / Čelechovský - 30:41 Adam / Šír, 38:06 Slavík / Hron, 39:28 Kunstmüller / Šimon, Langhans
Rozhodčí: Volf, Chocholouš, Kříž
Vyloučení: 3 : 6
Využití: 1 .0
Střely na branku: 31 : 26.
B R N O - Po sérii šesti zápasů bez porážky zaváhali junioři na ledě brněnské Komety. Na brněnském ledě se jim příliš nevedlo ani v předchozích sezónách a tento zápas nebyl výjimkou.

O výsledku zápasu v podstatě rozhodla první třetina. Hosté v ní působili těžkopádným dojmem a za domácími zaostávali takřka ve všech směrech. Když si navíc slabší den vybral i jindy vynikající brankář Sláma, nebylo divu že už ve 14.minutě svítil na světelném ukazateli hrozivý stav 4:0. Až za tohoto stavu se hosté přeci jen zvedli a do konce třetiny si oni vypracovali několik příležitostí.

Ve druhé třetina si mužstva role úplně vyměnila. Hostů bylo najednou všude plno a domácí nevěděli kam dřív skočit. Obrovskému tlaku ale bohužel dlouho chybělo brankové vyjádření. Až v polovině zápasu se konečně hosté prosadili, když Adam tvrdou střelou zúročil závar v útočném pásmu. Tlak hostí pokračoval i nadále a logickým vyústěním byla další branka, když tentokrát pohotově zakončoval z úhlu Slavík. A když vzápětí tečí vstřelil Kunstmuller kontaktní gól, vypadalo to s domácími bledě. Naštěstí je zachránila druhá siréna.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jasným úkolem ubránit cenné body. Lepším pohybem a důsledným obsazováním se jim přeci jen podařilo částečně otupit hostující nápor. Navíc je i několika výtečnými zákroky podržel gólman. Hosté se i přes enormní snahu vyrovnávací branky nakonec nedočkali a z Brna tak odjeli s prázdnou.

Průběh zápasu:

1:0 01:16 Staněk / Čelechovský
2:0 02:10 Krobauer / Hájek, Krejčí (oslabení – vyloučen Staněk)

14. Šternberk         13  0 2 11 27:64  2

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 26.10.2008 v 15.00, hostíme Nový Jičín