Repríza utkání s Kometou tentokrát pro hosty

27., pátek 19.12.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Kometa Úvoz ZNS - KBU
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Černý. – Černý M., Staněk, Wasserbauer, Kolda, Musil, Klíma, Tessáček - Šír, Hron, Slavík, Zadina, Kunstmüller, Jankovský, Kosour, Šimon, Bláha, Horký
Kometa Úvoz: Hubáček – Hemala, Róhrl, Ješko, Krejčí, Krobauer, Sedláček S., Trnka, Harmin, Novotný, Foral, Sedláček L., Kožár, Novák, Hájek
Branky a nahrávky: 43:28 Slavík / Hron , Šír, 52:24 Horký / Šimon, 55:51 Šír / Hron - 31:46 Krobauer / Kožár, 47:05 Ješko / Kožár, 53:06 Trnka, 54:41 Kožár / Krejčí, 56:31 Novák / Róhrl, 58:02 Harmin / Trnka
Rozhodčí: Stolín, Veinfurter, Lučan
Vyloučení: 8:5
Využití: 1:1
Střely na branku: 26:36
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U – V prvním vystoupení ve finálové skupině přivítali junioři na svém ledě Kometu Brno. Shodou okolností se se stejným soupeřem utkali přesně před týdnem a tehdy se obě mužstva rozešla smírně po remíze 5:5.

I tentokrát trval nerozhodný stav více jak polovinu zápasu. Lepším dojmem působili hosté, kteří lépe bruslili a častěji se dostávali do střeleckých příležitostí. Naštěstí Sláma v domácí brance (chytal první polovinu zápasu) byl vždy na místě. Domácí si občas museli vypomáhat nepovolenými zákroky a díky oslabením pak zákonitě soupeřovu branku příliš neohrožovali. První třetina tak skončila bez branek. Ve druhé pak měl první velkou šanci domácí Slavík, který nastřelil tyč. První branka zápasu ale padla do opačné branky a jejím autorem byl v přesilovce hostující Krobauer. Tímto výsledkem také druhá třetina skončila. V úvodu třetí třetiny dostali domácí možnost hrát dvojnásobnou přesilovku a po rychlé kombinaci se tvrdou střelou od modré prosadil Slavík. Naneštěstí už za minutu hosté opět vedli, když Ješko potrestal chybné vyhození puku. Posledních osm minut zápasu se pak zvrhlo v gólovou přestřelku, ve které byli hosté bohužel úspěšnější. Nejprve ještě z nepřehledné situace vyrovnal domácí Horký. Jenže už za dvě minuty vedli hosté díky Trnkovi a Kožárovi opět o dvě branky. Poslední jiskřičku naděje vykřesal pro domácí Šír po spolupráci s Hronem, ale to bylo ze strany domácích vše. Naopak Novák a Harmin definitivně pojistili dva body hostům.

Průběh zápasu:

0:0
Vyloučení:
Domácí: Kolda ( 2 x 2 min), Wasserbauer, Šír
Hosté: Novotný
----------------------------------------------
0:1 31:46 Krobauer / Kožár (oslabení – vyloučen Klíma)
Vyloučení:
Domácí: Tesáček ( 2 x 2 min), Klíma
Hosté: Foral, Novotný
1:1 43:28 Slavík / Hron , Šír (přesilovka – vyloučeni Novotný, Sedláček S.)
Hosté: Novotný, Sedláček S.

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 21.12.2008 v 18.00, hostíme Nový Jičín