Archiv

Posledních 30 článků

16.1.POJĎ HRÁT HOKEJ! Přiveďte své děti ve středu 24. ledna na BouchalkymkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V rámci celostátní kampaně Týden hokeje, připravil SKLH Žďár nad Sázavou ve spolupráci s ČSLH, již třetí pokračování velké sportovní, náborové a informační akce Pojď hrát hokej! . Událost je připravena pro každé dítko, které zajímá sport, obzvláště hokej, chtělo by jednou hrát třeba v NHL nebo alespoň za žďárské Plameny, případně se jen naučit bruslit. Děti si budou moci pod vedením zkušených trenérů vše zdarma vyzkoušet a jejich rodiče se dozví vše, co potřebují vědět, co obnáší mít doma malého hokejistu a budou moci se zeptat na vše, co je bude zajímat. A kromě toho si všichni užijí spoustu zábavy a odnesou si nejen krásné zážitky, ale i zajímavé dárky.

Foto: Petr Nedvěd

15.1.Nevím z jakého důvodu jsme přestali hrát, smutní Lukáš BurešZNS - DCB 3:4, 27.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Lukáš Bureš v sobotním zápase proti David Servisu otevřel a následně i uzavřel střelecký účet Plamenů. Mluvil právě i o vyrovnávající brance, ale hlavně i o nepovedeném utkání a co stálo za tím, že si žďárští hokejisté neudrželi dvoubrankový náskok. Už v sobotu Plameny vyráží do Kolína a i tomto utkání padla řeč.

Foto: Petr Nedvěd

14.1.Starší dorost veze tři body z Brna, když přesvědčivě porazil místní WarriorWBR - ZNS 1:6, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Starší dorostenci dnes jeli do Brna bojovat o důležité záchranářské body proti poslednímu Warrioru. I přes pomalejší rozjezd klíčoví hráči, kteří už se letošní sezónu otrkávají ve 2. lize mezi dospělými, dokázali naplno prodat své schopnosti a Plameny si s domácími Warriory vcelku bez větších problémů poradily v poměru 6:1

Ilustrační foto

13.1.Mladší dorost v důležitém boji o záchranu jasně porazil LetňanyZNS - LET 5:1, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V nejspíše klíčovém utkání o zachování extraligové příslušnosti dnes mladší dorostenci Plamenů vybojovali důležité 3 body. Hostující Letci se sice ve druhé třetině dostali v přesilovce do vedení, ale od té doby skórovaly už jen Plameny a nakonec přesvědčivě zvítězily 5:1.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

13.1.David Servis překvapil a odváží si z Bouchalek 2 body za vítězství v prodlouženíZNS - DCB 3:4, 27.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V kontextu posledních výsledků i vzájemné bilance byly v dnešním utkání Plameny jasným favoritem. A začátek utkání tomu i odpovídal, už ve třetí minutě svěřenci Michala Konečného vedli 2:0. Hosté z jižních Čech se ale nevzdali a otočili v průběhu druhé třetiny na 2:3. Plamenům se sice podařilo ještě vyrovnat, ale v prodloužení již byli šťastnější hráči David Servisu a zaslouženě si odváží 2 body.

Foto: Petr Nedvěd

12.1.Jsou to velké zkušenosti, je rád za šanci v áčku Luboš DospělZNS - HBR 4:3, 23.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Další šestnáctiletý mladíček, který zanechává v áčku výraznou stopu. Premiéru si Luboš Dospěl odbyl minulý týden proti Táboru, v derby si naopak užil pravou atmosféru tohoto svátečního zápasu. Hojně byl využíván na oslabení a to i v dvojici s Jaromírem Pytlíkem, což se vidí málokdy, aby se dva šestnáctiletí útočníci postavili elitní přesilovkové formaci celé soutěže.

Foto: Petr Nedvěd

12.1.Bude David Servis první, kdo obere Plameny v roce 2018 o body?ZNS - DCB 3:4, 27.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po úchvatném derby, které těsně před koncem rozhodl ve prospěch domácích Plamenů Jaromír Pytlík, přijde lehké uklidnění. Na led žďárských Bouchalek zavítají hosté z Českých Budějovic, kteří se pokusí jako první v tomto roce uzmout svěřencům Michala Konečného nějaké body. Ačkoliv nepůjde o tak vyhrocené utkání jako proti Havlíčkovu Brodu, jistě nepůjde o lehký zápas. David Servis dokázal již několikrát, že umí favorita zaskočit a ani tentokrát by nebylo záhodno nevyzpytatelného soupeře podcenit.
12.1.Starší dorost neuspěl proti Ocelářům a připisuje si další prohruZNS - TRI 1:3, 0.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárští starší dorostenci odehráli na Bouchalkách utkání proti Ocelářům z Třince. Do zápasu vstoupily oba týmy velmi odhodlaně, ale hosté po vyhrané první třetině ze svého tempa neupustili a hostující gólman Plamenům povolil jen jeden gól. Třinečtí hokejisté si nakonec odvezli výhru 1:3. Pro Žďár tento zápas znamenal již třetí prohru v řadě.
11.1.Dokud nezazní siréna, musí se hrát furt na krev, komentoval Milan Řehoř derbyZNS - HBR 4:3, 23.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Své bohaté zkušenosti znovu zúročil Milan Řehoř, jenž pokryl v derby proti Havlíčkovu Brodu třicet pokusů soupeře a dovedl Plameny k vítězství. Zkušený brankář byl vyhlášen i nejlepším hráčem utkání, stejně tak jako na druhé straně jeho protějšek. Plameny se díky výhře bodově přiblížily prvnímu místu a hlavně odskočily třetímu Táboru.

Foto: Petr Nedvěd

10.1.Neskutečný závěr! Derby rozhodl Pytlík bez slitování, Plameny nechaly vypít Bruslaře kalich hořkosti až do dna!ZNS - HBR 4:3, 23.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Další z fantastických a nezapomenutelných večerů přinesli žďárští hokejisté! Obrovské drama, prvně musely Plameny dotahovat, pak vedly o dvě branky a vzápětí o vedení přišly. Vše ale rozsekl talent českého hokeje Jaromír Pytlík, jenž minutu před koncem utkání trefil nad beton Nováka! Patnáct stovek diváků bouřilo tak mohutně, že hosté nebyli schopni se v závěrečném powerplay dostat na dostřel Řehoře, který jinak v dnešním zápase hodně podržel domácí hokejisty. Sumasumárum „DERBY JE NAŠE"!

Foto: Petr Nedvěd

9.1.Středa derby je třeba! Na Bouchalky přijede vedoucí Havlíčkův BrodZNS - HBR 4:3, 23.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - A je tu zase derby s velkým D. I tak by se dalo charakterizovat střetnutí mezi žďárskými Plameny a Bruslaři z Havlíčkova Brodu, souboj dvou nesmiřitelných rivalů a vedoucích týmů skupiny střed. Velmi prestižní zápas, který ještě umocňuje fakt, že se i ve třetím derby této sezóny utkávají dva nejvýše postavené týmy v tabulce. Dá se tedy očekávat, že k vidění bude opět hokej plný soubojů, fyzických střetů a nasazení až na hranici sebeobětování, protože ani jeden ze soupeřů jistě nebude chtít z derby odejít poražen. Atmosféru utkání navíc umocní i slavnostní chvíle na počest čerstvého člena síně slávy Jaroslava Benáka.
8.1.Nadávky fanoušků mě nerozhodí, říká po vyhroceném utkání v Klatovech Petr ŠtěpánekKLT - ZNS 3:6, 26.kolo | Ondřej Krásný, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Další několikabodový večer zažil Petr Štěpánek na ledě v Klatovech. Žďárští hokejisté nastříleli znovu šest branek a u čtyř byl právě nejproduktivnější hráč Plamenů, jenž kromě BILLA bodů nasbíral už 49 kanadských bodů. Své si vyslechl i od klatovských fanoušků, i z důvodu "sparťanské" helmy, kterou stále nosí. „Na to už jsem si zvykl, tohle mě nerozhodí," ujišťuje sedmadvacetiletý hokejista, který ještě zpětně děkuje táborským fanouškům za vyvolání jeho jména. Petr Štěpánek v našem rozhovoru shrnul celé utkání v Klatovech, ale i právě slovní útoky na jeho osobu.

Foto: René Rámiš

7.1.Sympatický výkon staršího dorostu v Litvínově bohužel body nepřineslLTV - ZNS 3:2, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - K dalšímu utkání do Litvínova odjížděl starší dorost Plamenů v značně omlazené sestavě. Přesto především v první polovině utkání podal velice dobrý výkon a domácí přehrával. Po vedoucím gólu Plamenů, ale přišlo brzké vyrovnání, které žďárským hokejistům vzalo trochu vítr z plachet a domácí toho dokázali využít a navýšit svůj náskok. I přes snížení a další šance v závěru už se bohužel mladým Plamenům srovnat nepodařilo a ze severu Čech tak odjíždí i přes velmi slušný výkon bez bodů.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

6.1.Plameny pojedou hájit druhou příčku v tabulce do KlatovKLT - ZNS 3:6, 26.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V prvním zápase v roce 2018 předvedli hráči Plamenů vynikající výkon a rozdrtili táborské Kohouty 9:1, což je vyneslo už na druhou příčku tabulky. Dalším vyzyvatelem žďárské družiny budou Klatovy, které mají na domácím hřišti velmi dobrou bilanci a jen málokterý tým si ze západu Čech odváží body. Klatovští na dálku bojují s Nymburkem o 6. místo v tabulce a jistě budou chtít navázat na dobré výkony na domácí ledě. Plameny tak čeká těžký soupeř, který jim v žádném případě nebude chtít odevzdat body zadarmo.
6.1.Přesilovky rozhodly, MD nestačil na Havlíčkův BrodZNS - HBR 3:6, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ačkoliv první třetina nenabídla moc zajímavých situací, ty dvě ostatní to vše nahradili. Skvělý a vyrovnaný hokej nakonec vyzněl lépe pro Havlíčkův Brod, zejména díky povedenému večeru Marka Kopice, jenž vstřelil hattrick a také hostujícímu brankáři, který Bruslaře hodně podržel.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

6.1.Plameny zlomily nepříznivou bilanci na klatovském ledě a v novém roce zůstávají stoprocentníKLT - ZNS 3:6, 26.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Plameny vyrazily na západ Čech sice bez Martina Lojka a Ondřeje Stehlíka, ale do sestavy se vrátil David Vítek a vítězný debut si užil další z mladých dorostenců Lukáš Gergel. Začátek utkání se nesl v podobném duchu jako předchozí zápas s Táborem, Plameny na ledě dominovaly a v polovině střetnutí už vedly 4:0. Pak se sice domácím podařilo dotáhnout se na rozdíl jediné branky, ale závěrečná třetina už byla zase v režii žďárských hokejistů, kteří si z Klatov po dalším velmi dobrém výkonu vezou všechny 3 body.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

5.1.Jaromír Pytlík míří do Vítkovic. Kluci mě chválili, přiznává po skvělém výkonu mladíčekZNS - TAB 9:1, 25.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Teprve šestnáctiletý talent Jaromír Pytlík v posledních týdnech ohromuje svými výkony nejen žďárské fanoušky. Na debaklu proti Táboru se podílel dvěma brankami a asistencí, čímž dorovnal svoji bilanci bodu na zápas. Za patnáct utkání stihl nastřílet osm branek a svým spoluhráčům naservírovat sedm asistencí, v šestnácti letech obdivuhodný počin. Řeč byla i o jeho hře v oslabení. Ve čtvrtek navíc odcestoval do Vítkovic, kde si odbyl první trénink s extraligovým A týmem.

Foto: Petr Nedvěd

5.1.Starší dorost proti Havlíčkovu Brodu opět neuspěl a z Kotliny odjíždí bez boduHBR - ZNS 4:2, 0.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští starší dorostenci dnes odehráli první zápas v novém roce. I přes skvělý výkon ale na Havlíčkův Brod opět nestačili. Povedlo se jim sice otevřít skóre utkání, ale domácí Bruslaři vývoj otočili ve svůj prospěch a tři vítězné body tedy zůstávají v havlíčkobrodské Kotlině.
4.1.100. branka Plamenů a málem i desítka s hattrickem. Musel bych si najít ještě jednu práci, směje se Ondřej StehlíkZNS - TAB 9:1, 25.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ondřej Stehlík táhl Plameny při obrovsky povedeném večeru svými body. Nejen, že vstřelil dvě branky, ale k tomu ještě tři asistence! Už to bude stát "Stehlu" nějaké drobné do týmové pokladny. Mohlo ho to stát ale daleko více, protože žďárská devadesátka byla kousek od hattricku a desáté branky do sítě Tábora. V součtu se 100. brankou v sezoně by to už byla opravdu slušná částka. „Ale rád bych to zaplatil," ujišťuje Ondřej Stehlík.

Foto: Petr Nedvěd

4.1.Po šťastném závěru a trefou v prodloužení berou mladší dorostenci v zápase s pardubickým Dynamem dva bodyZNS - PAR 3:2, 0.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Poprvé se v novém kalendářním roce 2018 představili na domácím ledě mladší dorostenci. V zápase s Pardubicemi sice po několika nepřesnostech ze svých hokejek, ale šťastném závěru zápasu kdy vyrovnali na 2:2 nakonec urvali druhý bod v prodloužení.
3.1.Wow! Plameny si z Kohoutů uvařily silný vývarZNS - TAB 9:1, 25.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Jestliže byste hledali lepší způsob, jak začít rok 2018, asi byste hledali marně. Plameny v prvním utkání tohoto roku naprosto deklasovaly v souboji o druhé místo tabulky Kohouty z Tábora. O vítězství rozhodla hlavně první třetina, v níž si žďárští hokejisté s chutí zastříleli a stihli si vytvořit pětibrankový náskok. Zápas si pochopitelně užili i fanoušci a hráčům nezbývá, než za fantastický večer na Bouchalkách poděkovat.

Foto: Petr Nedvěd

2.1.V novém roce pěkně zostra. Plameny přivítají na svém ledě Kohouty z TáboraZNS - TAB 9:1, 25.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Nový kalendářní rok 2018 je tu a s ním i první letošní představení Plamenů na domácím ledě. A dá se očekávat bitva jak se patří. Na Bouchalky přijedou Kohouti z Tábora.
1.1.Šťastný nový rok 2018!RedakceJménem vedení SKLH Žďár nad Sázavou a redakce hokejzr.cz děkujeme za Vaši přízeň v uplynulém roce a přejeme Vám pevné zdraví a hodně štěstí a úspěchů ve sportu i v soukromém a pracovním životě, v novém roce 2018!
31.12.Je tu Silvestr a s ním náš "Speciál"redakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Máme tu poslední den roku, který by měl být plný zábavy, radosti a vzpomínání na to dobré a veselé, co jsme během toho roku zažili. My jsme pro náš již tradiční silvestrovský příspěvek však zvolili naopak to, co se nám nepovedlo…
30.12.Kalendářní rok 2017 zakončí Plameny na ledě rozjetých ŽihadelMBU - ZNS 3:2, 24.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - K poslednímu zápasu v roce 2017 vyrážejí žďárští hokejisté na jih do Moravských Budějovic. Oba týmy se v posledních týdnech představovaly ve velmi dobré formě, a tak nezbývá než doufat, že hráči během desetidenní vánoční přestávky nezlenivěli. Snad se štědrovečerní kapr s bramborovým salátem, případně štěpánská husička negativně neodrazili na výkonosti hráčů obou mužstev a k vidění bude hokej vrcholné úrovně, jak by se dalo od střetnutí třetího a čtvrtého týmu tabulky očekávat.
30.12.Plameny si z Moravských Budějovic vezou po bojovném výkonu bod za prohru v prodlouženíMBU - ZNS 3:2, 24.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ani Plamenům se nepodařilo zastavit vítězné tažení Žihadel, která si připsala již sedmé vítězství v řadě. Ve velmi kvalitním utkání, hraném před výbornou diváckou kulisou, Plameny dlouhou dobu prohrávaly. V závěru utkání si však vytvořily tlak, který dvě minuty před koncem přetavily ve vyrovnávací gól. V prodloužení však nakonec domácí díky využité přesilovce rozhodli o svém vítězství.

Ilustrační foto: René Rámiš

29.12.VIDEO: Rok 2017 pohledem trenérů Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Právě uplynulý rok 2017 přinesl žďárským hokejistům spoustu radosti, ale i bolesti. Právě za tímto rokem se v otevřeném a velkém povídání ohlédli trenéři Plamenů. Ti mluvili o loňském play-off, přípravě i o některých konkretních hráčích. Jak například chybí v kabině Pavel Staněk, nebo co říkají trenéři o konci Tomáše Smejkala. Zajímavý rozhovor si můžete prohlédnout zde.

Foto: Petr Nedvěd

28.12.Nadílka pod vánočním stromečkem. Plameny posiluje obránce Jakub Peslar!Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Vánoce byly i pro žďárské hokejisty štědré, do týmu totiž přichází obránce Jakub Peslar a to minimálně do konce sezony. V letošní sezoně tento pětadvacetiletý obránce hrál v Hodoníně a stal se tak druhým hráčem, který v tomto ročníku z jihu Moravy na Vysočinu přišel. Původně však pochází z ostravské Poruby, za kterou loni odehrál play-off. Loni si dokonce zahrál polskou extraligu za JKH GKS Jastrzebie. Dres Plamenů oblékne již v sobotu proti Moravským Budějovicím.
28.12.Domluvili jsme se během chvilky, popisuje přesun do Žďáru Jakub PeslarOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Obránce Jakub Peslar po konci v Hodoníně nemusel hledat nové angažmá dlouho. Jakmile se trenér Michal Konečný dozvěděl, že je na "listině volných hráčů", neváhal ho kontaktovat. Pětadvacetiletý produktivní bek se bude snažit vyztužit obranu již od sobotního zápasu s Moravskými Budějovicemi.

Foto: Adam Krátký/shkhodonin.cz

27.12.Martin Lojek jako držitel poslední české medaile z juniorského šampionátu. Snad kluci konečně dovezou další, přeje siOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dvaatřicetiletý odchovanec žďárského hokeje vzpomíná na světový juniorský šampionát před dvanácti lety na půdě USA. Tehdy byla v NHL výluka a tak se turnaje účastnily i hvězdy v tu dobu již hrající neslavnější soutěž světa. Jako například tehdejší jednička draftu Alexandr Ovečkin, či krátce po turnaji nová jednička draftu Sidney Crosby. Pro Martina Lojka se po turnaji otevřely dveře do týmu Floridy Panthers a jeho velký sen, tak jako každého hokejisty, se mu naplnil. Mohl nastoupit na scénu velkolepé NHL. S odstupem času navíc tato medaile získává čím dál více na cennosti, jelikož je to ta poslední, kterou český národní tým na juniorském šampionátu získal. Podívejte se na rozhovor, jak urostlý obránce vzpomíná na turnaj, na své protihráče či bývalé spoluhráče a jak vidí šance letošního českého mladého výběru.