Zveřejněno 23.02.2024 | Redakce
HK Nový Jičín SKLH Žďár nad Sázavou
40., sobota 24.2.2024 18:00
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou NJI - ZNS
Po důležité středeční výhře s Technkou vyrazí Plameny na dlouhou cestu do Nového Jičína, kde je bude čekat další důležitý souboj o play-off. Podaří se svěřencům Milana Řehoře vyhrát na horké půdě Ďáblů a přivezou domů tři body? Utkání startuje v 18:00.

Plameny ve středu zvládli velmi těžké utkání s brněnskou Technikou, kterou přetlačili, díky skvělému Sejpalovi, o jednu branku. „Dnes se mi utkání hodnotí přeci jenom lépe než zápas v Havířově. V kabině před utkáním jsme si řekli co od dnešního utkání očekáváme, co je potřeba plnit a čeho se musíme vyvarovat. Myslím, že se nám to dvě třetiny dařilo na jedničku. Bohužel třetí třetina a pětiminutové vyloučení udělalo ze zápasu drama, ale se šťastným koncem pro nás," chválil po utkání asistent Jiří Plachý.

Ten by měl mít, společně se svým trenérským parťákem Milanem Řehořem, k dispozici i obránce Miroslava Kuklu a Martina Kubíčka, kteří se do sestavy vrací po delším čase. Do pořádku se již dává i útočník Tomáš Chlubna, o jehož startu se však rozhodně až během pátečního tréninku.

POSLEDNÍ ZÁPAS

39. kolo, středa 21.02.2024
SKLH Žďár nad Sázavou - Hockey Technika Brno 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Pleva (Půhoný, Dušek), 27. Wasserbauer (Jícha, Rohlík), 42. Jícha (Pleva) – 46. M. Dufek (Masař), 46. Harmim (Bartes, P. Vašíček). Rozhodčí: Held – Gregar, Kalina. Vyloučení: 5:6 + 5+OK Pleva (ZNS). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Počet diváků: 550. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sejpal (Sláma) – Wasserbauer, Půža, Grauer, Pleva (C), Jar. Ludvík, A. Svoboda – Dušek, Picka, Půhoný (A) – Rohlík, Jícha, Kadleček – Gregar, T. Ludvík, Maštera.

HK NOVÝ JIČÍN

Pro Ďábly z Nového Jičína je do konce základní části určitě primární, aby vybojovali pozici v TOP6, stejně jako naše Plemany, a v prvním kole vyřazovacích bojů se tak vyhnuli dvojici Havířov a Vyškov. Aktuální novojičínské postavení v tabulce? 6. místo a ztráta pěti bodů na 5. Hodonín a naopak s šestibodovým náskokem na 7. Plameny, které ale mají jeden zápas k dobru.

Lídrem kanadského bodování je se 46 body Viktor Konečný, 37 bodů zatím zapsal Roman Maliník, 33 pak Adam Flok. Náš sobotní soupeř se také pyšní velmi dobrou přesilovkou, při které jsou hráči jako Zdeněk, Olesz nebo právě Konečný s Maliníkem či Dudášem hodně cítit.

Také čtvrté derby s tradičním soupeřem z Kopřivnice nabídlo pořádné drama. Novojičínští po dvou třetinách vedli o dva góly, ale nakonec to byli právě sami Ďáblové, kteří v posledních minutách ztráceli jednu branku. Při risku bez brankáře však jedenáct vteřin před třetí sirénou přišlo srovnání na 3:3, když svůj první gól v sezoně slavil obránce Martin Dudáš, který od modré čáry zamířil přesně do pravého horního rohu. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a tak následovaly samostatné nájezdy, ve kterých kralovala domácí Kopřivnice. Ďáblové tak nenavázali na předešlá tři vítězná derby, ale z kopřivnického ledu si odváží alespoň bod.

„Zápas jsme měli po skvělých dvou třetinách parádně rozehraný. Vedli jsme 2:0 a hráli jsme zodpovědně z obrany. Soupeř se téměř k ničemu nedostal. Musím pochválit také brankáře, který předvedl parádní výkon. Třetí třetina byla lehce taková rozlítaná a bylo hodně oslabení. Soupeř dal z přesilovek góly, ale nezabalili jsme to. V nájezdech pak soupeř góly dal, zatímco my ne,“ hodnotil po utkání asistent trenéra Petr Kuboš.

39. kolo, čtvrtek 22.02.2024
HC ISMM Kopřivnice HK Nový Jičín 4:3sn (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Pargáč (Petrek), 52. Marek (Pindel, Brodek), 53. J. Mach (Suchý, O. Sluštík), rozh. náj. Indrst – 29. Květoň (TS), 34. Zdeněk, 60. Dudáš (Květoň, Konečný). Rozhodčí Šutara – Bartek, Frais. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení 0:0. Průběh utkání 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Klimek (Hořejší) – D. Holáň, J. Holáň, Báchor, Andrýsek, Hanák, Kuboš, Hruška, Dudáš – J. Sluštík (A), Hudeček, Flok – Gebauer (C), Květoň, Hilšer – Kafka, Konečný, Maliník (A) – Škarka, Berka, Zdeněk.

STATISTICKÉ OKÉNKO

16-3-2-18 BILANCE 15-1-3-19
132:144 SKÓRE 131:166
56 (6.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 50 (7.)
Viktor Konečný (26+20) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Jiří Půhoný (29+42)
Viktor Konečný (26) NEJLEPŠÍ STŘELEC Dominik Dušek (31)
Roman Maliník (21) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Jiří Půhoný (42)
Jan Holáň (1+11) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Miroslav Kukla (3+16)
Jakub Klimek (3.69)
Filip Hořejší (3.82)
Tomáš Málek (6.86)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Martin Sejpal (3.50)
Lukáš Vít (4.32)
Jiří Sláma (5.56)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

29. kolo, sobota 13.01.2024
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HK Nový Jičín 3:4sn (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Půhoný (Kubíček), 21. Kulhánek (Půhoný, Dušek), 24. Dušek (Wasserbauer, Půhoný) - 6. Škarka (Zdeněk), 48. Zdeněk (Sluštík), 59. Škarka (Zdeněk), rozhodující nájezd Škarka. Rozhodčí: Jan Grygera - Jan Gregar, Dominik Kalina. Vyloučení: 3:5 a navíc Flok (NJI) 10 min OT nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Sláma) - Kukla, Pleva (C), Kulhánek, Ludvík J., Kubíček, Svoboda, Půža - Wasserbauer (A), Dušek, Chlubna, Polodna, Rohlík, Gregar, Ludvík T., Jícha, Maštera, Půhoný (A), Štola, Čejka.

HK Nový Jičín: Hořejší (Nehasil) - Holaň, Gřesík, Holáň, Kuboš, Hruška, Dudáš - Olesz, Flok, Gebauer (C), Kvetoň, Hilšer, Maliník (A), Kafka, Handl, Sluštík (A), Konečný, Škarka, Hudeček, Zdeněk.